Skocz do zawartości

Filmy Fantasy


Jachoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W piątek byłem na Avatarze 3D. Powiem, krótko: chała jakich mało. Potworne odtwarzanie schematów. Rdzenni mieszkańcy Pandory, to po prostu miks Indian z niebieskimi elfami. Kiczowata fabuła, która nie porywa. Wszystkie stwory z Pandory, to podrasowane zwierzaki z Ziemi! Co w tym odkrywczego? Że konie mają irokezy i 8 par oczu? Bleee...

Efekty 3D, to jakaś kpina. Tylko napisy są w trzech wymiarach plus około 5 scen. Kiła!

Jedyny plus to efekty specjalne oraz kwestia połączenia z wierzchowcami.

W cenie biletu na 3D, można kupić "Ślepowidzenia" lub "Kameleona", które są milion razy bardziej nowatorskie. ;) Odradzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie stwory z Pandory, to podrasowane zwierzaki z Ziemi!

Nie wiem w takim razie, co chciałbyś zobaczyć. Opisz mi jakiegokolwiek stwora z gry/filmu czy czegokolwiek tam, który nie byłby w jakimś stopniu podobny do czegoś co znamy. Ludzie już tak mają, że wyobraźnia owszem, działa, ale tylko na poziomie odtwórczym z tego, co człowiek zna z otoczenia.

Smok - połączenie jaszczurki z dinozaurem na skrzydłach

Kraken - ośmiornica bardziej

Pegaz - koń na skrzydłach

Cthulhu - chyba nie muszę mówić itd itp

Co w nich nowatorskiego?

Fabuła jest prosta, tu się z tobą zgodzę jak najbardziej. Ale mnie, jako widzowi, który sf omija szerokim łukiem, i tak się podobało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus to efekty specjalne oraz kwestia połączenia z wierzchowcami.

W cenie biletu na 3D, można kupić "Ślepowidzenia" lub "Kameleona", które są milion razy bardziej nowatorskie. ;) Odradzam.   

Idziesz na Avatara oczekując nowatorstwa? Pffff.

To jest *w założeniu* film akcji, skupiający się na tym, żeby było dynamicznie, efektownie, szybko i dużo, a nie ambitnie, nieszablonowo i niejednoznacznie.

Mnie też ten film nie usiadł, ale twoje zarzuty to tak, jakby jechać po książce Kinga, że jest horrorem, a nie romansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest jak się idzie na film bez oglądania trailerów. Gdybym wiedział co mnie czeka, byłbym dziś wcześniej na Sherlocku Holmesie.

Nowy Holmes to dla mnie mistrzostwo: wartka akcja, świetna gra aktorstwa, piorunujące sceny walki. Szerzej o tym filmie pisałem na >swoim blogu<.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Filmy Fantasy, które przypadły mi do gustu po za Władcą Pierścieni (bo tutaj chyba trudno o wyjątki) :D. Hm.. Zaczne od tego, że filmy fantasy raczej nie są tak popularne i częściej robią jako bajki dla dzieci, niż poważne produkcje w stylu WP.

- Ostatni Smok (Dragonheart) - taka bardziej baśń, wiekowa, z naprawde miłym, przyjemnym klimatem

- Władcy Ognia (Reign of Fire) - ciekawa wizja postapo, sam wygląd smoków interesujący :)

o cholera.. to chyba na tyle :(.

Film Lochy i Smoki (Dungeons and Dragons).. chyba najgorszy film fantasy jaki miałem okazje zobaczyć, kompletna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba widziałem i oba są świetne.

A co powiecie i Prince of Persia: The Sands of Time? Miałem przyjemność oglądać ten film wczoraj i to po raz drugi. Nie zeby była to wybitna produkcja, tym niemniej na kanwie naprawdę dobrej gry powstał całkiem niezły film. No i te orientalne klimaty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie oglądałam. Z tego co pamiętam to oglądałam "Wiedźmina'' ale nie spodobał mi się. Wolę książkę.

Oczywiście Władcę Pierścieni jako mój 1 film fantastyczny :D. Pamiętam, ze zachwycona byłam Galadrielą ;).

A moim skromnym zdaniem mogliby zrobić film na podstawie książek Piekary o Mordimerze Madderdinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Prince of Persia i przyznam, że byłem mile zaskoczony. Nie był to film rewelacyjny, ale spodziewałem się czegoś o wiele gorszego. Efekty specjalne są na w miarę dobrym poziome (po premierze Avatara, nic nie wychodzi powyżej "dobrze" w moim odczuciu  8) )

Jest kilka przeinaczeń fabularnych, ale biorąc pod uwagę publikę pod jaką film był robiony (dzieci) to produkcja jest niezła.

Przy okazji spytam. Czy ktoś z was poddał się oprócz mnie masochistycznemu zabiegowi jakim jest obejrzenie "ostatniego władcy wiatru" czyli adaptacji kultowej kreskówki o tym samym tytule?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka przeinaczeń fabularnych, ale biorąc pod uwagę publikę pod jaką film był robiony (dzieci) to produkcja jest niezła.

Nawet nie kilka. Cała historia jest poprowadzona zupełnie inaczej niż w grze, tym niemniej wcale to mi tym razem nie przeszkadza. Już sam fakt, ze bez szemrania oglądałem film po raz drugi coś jednak znaczy. Jak na razie zrobiłem tak tylko z Klątwą Pierścienia (The Ribg of the Niblungs) i Władcą Pierścieni jeśli chodzi o produkcje w klimatach.

Przy okazji spytam. Czy ktoś z was poddał się oprócz mnie masochistycznemu zabiegowi jakim jest obejrzenie "ostatniego władcy wiatru" czyli adaptacji kultowej kreskówki o tym samym tytule?

Nie widziałem tego, bo dla mnie ogólnie Manga to temat niezbyt pociągający.  Rozumiem, że lepiej zaoszczędzić sobie czasu?

A dla wielbicieli Nordyckich klimatów (bo wiem, ze od kilku dobrych dni sam tu nie jestem) polecam film "Thor: Młot Bogów). Żadna jakaś tam wybitna produkcja, tym niemniej klimat ma zacny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba widziałem i oba są świetne.

A co powiecie i Prince of Persia: The Sands of Time? Miałem przyjemność oglądać ten film wczoraj i to po raz drugi. Nie zeby była to wybitna produkcja, tym niemniej na kanwie naprawdę dobrej gry powstał całkiem niezły film. No i te orientalne klimaty....

Nie podobał mi się, za dużo takiego amerykanizmu, ze tak powiem ;x.

A dla wielbicieli Nordyckich klimatów (bo wiem, ze od kilku dobrych dni sam tu nie jestem) polecam film "Thor: Młot Bogów). Żadna jakaś tam wybitna produkcja, tym niemniej klimat ma zacny.

Ja jestem wielbicielem nordyckich klimatów, to pewnie wiesz :D. Niestety Thor nie podobał mi się tak jak w przypadku Prince of Persia :(.

Za to Wiedźmin.. film kiepski, nawet bardzo kiepski, ale w formie serialu przyznam się szczerze, że mi się podobał- mimo tych gumowych potworow, to ma ten swój klimat.. no i te nasze piękne, polskie zamki <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Wiedźmin.. film kiepski, nawet bardzo kiepski, ale w formie serialu przyznam się szczerze, że mi się podobał- mimo tych gumowych potworow, to ma ten swój klimat.. no i te nasze piękne, polskie zamki <3

Tak, zamki w naszym kraju mają klimat (te które jeszcze nie zostały zapuszczone, zrównane z ziemia rzecz jasna).

Oj wiem wiem, że Nordyckie klimaty to coś dla Ciebie Wilczku. W końcu nas skumał Monowar :D. No a Klątwę Pierścienia widziałeś?

Nie mam nic do roboty, więc wpisuje się w losowe posty. BAM! - Kot_Behemot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego filmu o Thorze nie oglądałam :o. Ale muszę bo to coś co lubię :D.

A co do Wiedźmina...Obejrzałam początek ale wkurzyłam się i wyłączyłam. Poza tym to było przed przeczytaniem książki i nie rozumiem czemu film rozpoczyna się od tego jak jest na zamku w Cintrze czy jak to się tam pisało.

Btw chcę mieć takie białe włosy jak on  :-[ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego filmu o Thorze nie oglądałam :o. Ale muszę bo to coś co lubię :D.

A co do Wiedźmina...Obejrzałam początek ale wkurzyłam się i wyłączyłam. Poza tym to było przed przeczytaniem książki i nie rozumiem czemu film rozpoczyna się od tego jak jest na zamku w Cintrze czy jak to się tam pisało.

Btw chcę mieć takie białe włosy jak on  :-[ :D

Tak ci śpieszno do starości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...