Skocz do zawartości

Filmy Fantasy


Jachoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Skoro o filmach ja z ekranizacji uwielbiam "Władcę" (szczególnie II i III część)- oglądam zawsze kiedy mam czas. "Willow"- stary film ale świetny. Dalej "Zaklęta w sokoła"- polecam. "Eragona" widziałem (nie czytałem niestety) i stwierdzam ze ekranizacja wypada słabo szczególnie na końcu- podczas bitwy obraz jest tak ciemny jakby zbrakło środków w budżecie. No nie zapominajmy o starym, dobrym "Conanie barbarzyńcy". "Gwiezdne Wojny" też lubię ale to nie mój klimat raczej.

  Filmy spoza branży" Monty Paython ogółem ale z Grallem rzecz jasna najlepszy, dalej "Gladiator"- soundtrack jest moim zdaniem po prostu boski. A w ogóle to komedie i horrory (skrajność ;D) "Lśnienie", "Amitivil", "Zejście" (mnie nie przypadło do gustu).

  Żałuję ze nie wykorzystano w kinematografii potencjału "Wiedźmina"- no ale to tylko moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o filmach ja z ekranizacji uwielbiam "Władcę" - oglądam zawsze kiedy mam czas.

Popieram. To moja dziwna przypadłość, że za nic w świecie nie odpuszczę, kiedy leci.

"Willow"- stary film ale świetny.

Popieram. Wspaniały film. Pierwszy, w tych klimatach, który widziałam w moim skromnym życiu.

Dalej "Zaklęta w sokoła"- polecam.

Popieram. Warto zobaczyć.

Filmy spoza branży" Monty Paython ogółem ale z Grallem rzecz jasna najlepszy

Popieram. Monty Python i ich Grall to po prostu mistrzostwo angielskiego humoru.

"Gladiator"- soundtrack jest moim zdaniem po prostu boski

Popieram. Jest genialny, jak większość soundtracków Hansa Zimmera, którego po prostu kocham chyba  ::)

Żałuję ze nie wykorzystano w kinematografii potencjału "Wiedźmina"- no ale to tylko moje zdanie

Nie tylko twoje. Mam podobne odczucia. Z całego tego szajsu filmowego, jedynie Żebrowski dawał radę.

Lubię Cię  ;)  Masz niepokojąco pokrywające się z moimi poglądy  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, może trafił swój na swego ;). Co do "Wiedźmina" to zgadzam, że wbrew różnym opiniom Zebrowski dał sobie radę. Mnie podobała się jednak również postać Jaskra odtwarzana bodajże przez Zbigniewa Zamachowskiego o ile mnie pamięć nie myli. Może i nie do końca pasował do książkowego pierwowzoru ale odkąd widziałem film, utożsamiam z nim jaskra. Do listy filmów zapomniałem dodać jeszcze "Starej Baśni"- moim zdaniem choć to nnie do konca fantastyka top jednak naprawdę warto obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem pierwszą część - niezła była, ale na pewno mnie nie zachwyciła.

A z Wiedźmina dobry był tylko OST. Żebrowski tak sobie, dlatego właśnie nie dostanie roli Lokiego w ekranizacji "Kłamcy", jeśli takowa kiedykolwiek powstanie :D

Ktoś wcześniej wspominał o "Willow"? Świetny film.

Władca? Pal dla Jacksona za wycięcie Toma Bombadila.

O, a w zeszłym roku oglądałem "Labirynt Fauna" del Toro. Zacny film, polecam, jeśli ktoś jeszcze nie widział. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Labirynt Fauna" ja również polecam. świetne filmidło.

A z Wiedźmina dobry był tylko OST. Żebrowski tak sobie, dlatego właśnie nie dostanie roli Lokiego w ekranizacji "Kłamcy", jeśli takowa kiedykolwiek powstanie

Nie powstanie, słyszałeś :P Polacy nie są w stanie tego ugryźć choćby z technicznych względów (o "moralnych" nie wspominając). Szkoda, że ugryźli "Wiedźmina". Lepiej by było dla niego, gdyby tego zaniechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ten nasz "Wiedźmin" potencjał0 jak zwykle zmarnowany przez naszych zacnych reżyserów. Nie jesteśmy dobrzy w ekranizowaniu fantastyki, a szkoda.

"Labirynt Fauna" widziałem i również polecam.  A co sadzicie o serialach

fantasy: takie na przykład "Przygody Merlina" lecą sobie w soboty na Polsacie. Może arcydzieło to to nie jest, ale miło się ogląda- eh tylko te reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My woogle nie jesteśmy dobrzy w kręceniu filmów. Sapkowski powinien dogadać się z Jacksonem. Byłby prawdziwy hit!

  To byłoby coś wielkiego- ekranizacja pięciu tomów "Sagi o Wiedźminie" i dwóch tomów opowiadań z takim rozmachem jak to zrobił Jackson z "Władca Pierścieni". Nic tylko nie jeść, nie pić nie oddychać i oglądać ;D. Niestety możemy sobie tylko pomarzyć, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem "Katedry", ale dobrze wiedzieć, że coś jeszcze z naszego dorobku filmowego warte jest obejrzenia. Zastanawiałem się ostatnio i skojarzyłem jeszcze jeden film *już nie polski), a mianowicie "Długie łodzie Wikingów", niestety nie pamiętam kto był reżyserem. Uważam, że warto obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż tu jest do przybliżania... film ma 6 minut.

No ale ok, skoro chcesz przybliżenia, proszę:

Katedra to krótkometrażowa animacja z 2000 roku, jak wspomniano już, na podstawie opowiadania Jacka Dukaja. W 2003 została nominowana do Oskara za najlepszy film krótkometrażowy.

Animację tę Bagiński tworzył sam jeden i zajęło mu to trzy lata.

Z ciekawostek o samym autorze, to np fakt, że stworzył on okładki do wszystkich książek Dukaja.

Jak komuś się spodoba Katedra, do której link dałam wcześniej, polecam też inną krótkometrażówkę Bagińskiego pt Sztuka spadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...