Skocz do zawartości

Filmy Fantasy


Jachoo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego zabrak?o dzia?u 'Film'  ??? gdy? ta dziedzina sztuki w du?ej mierze wnosi ?wie?y powiew w tematyk? fantastyczn?.

Uwa?am, ?e taki filmy pozwalaj? 'odpocz??' nam od kreowania ?wiata we w?asnej g?owie, tudzie? zobaczy? jak ten ?wiat widzi kto? inny (czasem ci??ko wyobrazi? sobie dobre efekty specjalne  :P )

Wystarczy wspomnie? o takich filmach jak W?adca Pier?cieni (do bólu oklepany  :P), Opowie?ci z Narnii, Eragon, czy nawet Labirynt Fauna. Wiele z produkcji filmowych fantasy otrzymuje liczne nagrody - ka?dy tu potrafi wymieni? wszystkie oskary dla LOTRa  ;D (musz? si? przyzna? ?e mn? ten film nie wstrz?sn?? [no poza doskona?? kreacj? Viggo Mortensena jako Aragorna {zagra? go przesmerfnie}]).

Co s?dzicie o ekranizacjach ksi??ek fantasy? Warto to robi?, czy ?wiat ten powinien pozosta? w naszej wyobra?ni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mam nic przeciwko ekranizacjom, sama d?ugo wyczekiwa?am pojawienia si? "W?adcy" ;) Mimo oczywistych nie?cis?o?ci, które w filmie mo?na zauwa?y? no i tych sensacyjnych kwiatków typu jazda na tarczy, podoba?o mi si?. Mo?e mo?na by to zrobi? inaczej, lepiej, ale uznanie, które za ten film zyska? Peter Jackson, znaczy tyle, ?e zrobi? to dobrze.

Co? co mnie urzek?o w "LotR" to muzyka Howarda Shore'a. IMO jest wspania?a i w pe?ni zas?u?y?a na zdobyte nagrody.

"Labirynt Fauna" ogl?da?am, opinie s? podzielone, dla jednych film by? klap? bez przes?ania, dla innych co? wartego uwagi, niesamowitego. Ja nale?? do tej drugiej grupy.

"Eragona" czyta?am, ale filmu nie widzia?am. Warto? Nie s?ysza?am wielu pozytywnych opinii.

Tak czy inaczej o wszelkich ekranizacjach mog? powiedzie? tyle, ?e ?eby uzyska? pe?ni? wra?e?, nale?y najpierw przeczyta? ksi??k?, a potem obejrze? film. Nigdy na odwrót, by nie pozbawia? si? mo?liwo?ci wyobra?enia sobie obrazów, o których si? czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczajcie sie do przyk?adow podanych przeze mnie. Z mi?? ch?cia dowiem si? o jakichkolwiek innych filmach, które zrobi?y na Was wrazenie. Moze troszke naci?gane, ale jednym z mych ulubionych filmow (ktory widzialem co najmniej kilkadziesiat razy {i za kazdym mnie smieszy}) jest "Monthy Python i poszukiwacze ?wi?tego Graala". Po prostu absolutna klasyka komedii i filmu jako takiego. Widzia? kto? i ma ochot? podzieli? si? wra?eniami na temat ww., przesmerfastycznego filmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzia? kto? i ma ochot? podzieli? si? wra?eniami na temat ww., przesmerfastycznego filmu?

Widzia?am i mog? potwierdzi?, ?e jest "przesmerfastyczny" ;>

Zawsze mnie rozwalaj? sceny z "rycerzami, którzy mówi? Nii" i "?wi?tym Granatem R?cznym z Antiochii" przy jaskini Caerbanoga :D Po prostu genialny film, który mo?na ogl?da? wiele razy i  si? nie znudzi?.

Co do innych filmów: zawsze podoba? mi si? stary do?? film fantasy, mój równolatek, mianowicie "Willow" :) Fabu?a wr?cz ?mieszna, ale efekty specjalne jak na tamte czasy ?wietne (uhonorowane z reszt? Oskarem w '89) i do tego wspania?a (moim zdaniem najlepsza) rola Vala Kilmera jako Madmartigana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie przepadam za ekranizacjami gdy? ?atwo o to by re?yser schrzani? spraw? na ca?ego.

Wystarczy wspomnie? "polskiego Wied?mina"

"opowie?ci z narni" te? nie wydaj? mi sie zbyt dobre...

nie wiem czy Harrego w jaki? sposób zalicza sie do fantastyki ale ju? teraz wiadomo ?e 7 cz??? na pewno b?dzie okrojona na ca?ego ( w piatej nie wyja?nili nawet sk?d si? wzie?y dementory ko?o Harrego i Dudleya)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie przepadam za ekranizacjami gdy? ?atwo o to by re?yser schrzani? spraw? na ca?ego.

?atwo, ale nie myli si? tylko ten, kto nic nie robi...

Polski "Wied?min" to dno i wodorosty, zgodz? si?, ale bywaj? te? filmy, które "daj? rad?" jak to si? mówi... np wspominany ju? "do bólu oklepany" LotR.

Czasem tylko denerwuje mnie fakt, ?e ludziki obejrz? film i uwa?aj? si? za znawce tytu?u. Nawet nie wiedz?, ile informacji tac? bazuj?c tylko na ekranizacji, bez ksi??ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiezdne Wojny!

Chyba najbardziej kultowa seria filmów s-f. :D

Druga Trylogia (epizody I-III), wyra?nie kuleje, ale jest to spowodowane... obecnymi realiami. Bo jakby nie patrzy? SW zawsze wpasowywa?o si? pod dane realia. Ogólnie temat rzeka. Ca?e uniwersum, jest przebogaty i smerfastycznie pomy?lany. Mnogo?? ras, planet, powi?za? i innych tego typu rzeczy daje w?a?ciwie niewyczerpalne pole do popisu dla pisarzy (nie tylko fanfików), twórców gier oraz gad?etów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je?li chodzi o SW to mog? odpowiada? na wszystkie pytania. Prawdopodobnie gdybysmy zrobili quiz SW taki ja tolkiena to bym by? na czele ;D (ach có? za skromno?? :)

wracaj?c do tematu. episode I by?o kiepskie episode II d?ugie i nudne, ale warto by?o czeka? na walk? Jedi z droidami no i Yoda vs Dooku. III episod jest naprawde ekstra. Do tej pory lubie go ogl?da?. fakt ?e troch? skopali walke griviousa z Obi wanem ( wie ka?dy o co mi chodzi kto ogl?da? serial Gendy Tartakowskiego) Uwa?am to za arcydzie?o Sci-fi i do tej pory nic im nie dorównóje w tej dziedzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu w odleg?ej galaktyce....

Fank? Gwiezdnych Wojen nigdy nie by?am i chyba nie ju? zostan?. Obejrza?am ca?o??, bardziej podoba?y mi si? te stare cz??ci. W tych nowszych dra?ni? mnie ten m?ody kolo, który gra? Anakina Skywalkera - Christensen zdaje si?.

Mo?e ?e jako? specjalnie nie szalej? za GW, to jednak nie mog? nie przyzna?, ?e to kultowa seria SF. George Lucas naprawd? odwali? kawa? dobrej roboty tworz?c taki rozbudowany, nieprawdopodobny ?wiat. Jego my?l to kopalnia pomys?ów dla innych twórców SF, tu si? zgadzam z SJem.

Chocia? je?li chodzi o filmy Science Fiction, to du?o bardziej wol? seri? "Obcego" i ogl?dam z przyjemno?ci?, kiedy tylko pojawia si? w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ju? Obcego puszczaj?, to najcz??ciej ca?o??, tylko w odst?pach czasowych, trzeba przypilnowa?.

Sigourney Weaver nigdy si? nie zestarzeje :P

Nie podoba?y mi si? za to "zrosty" czyli próby po??czenia w filmie "Obcego" z "Predatorem". Gry by?y fajne, ciekawie wysz?o po??czenie tych dwóch ras + biednego cz?owieczka pomi?dzy nimi ;) Ale filmy to ju? same tryskaj?ce efekty, bez fabu?y i polotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniej znalezc wersj? re?ysersk? 3 czesci...cala reszte mozna zdobyc bez problemu z roznych "legalnych inaczej" zrodel ;-) , lub w?asnie poczekac az polsat poraz n-ty pusci cala serie tydzien za tygodniem w poniedzialkowych "megahitach".... (Oczywiscie trzeba sie liczyc z tym, ze w najbardziej ekscytujacych momentach typu ucieczka przed obcym puszcz? reklam? pasty do z?bów...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcy my looove <3 w 4 czesci to zwierzatko co z mamusi wysz?o co bylo polaczeniem cz?owieka i obcego taaaakie sliiiiczne by?o jak umiera?o to sie omal nie poplakalem ;(

Markusz normalnie nie spodziewa?am si?, ?e kto? jeszcze ma takie dziwne podej?cie jak moje :D Normalnie mnie zawsze serce ?ciska, jak ogl?dam t? scen?. Mo?e jestem dziwna, ale zawsze mi szkoda "potworów", które gin? ;)

Markuszu muua :-*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, uniwersum "Obcego" jest ?wietne. Równie? jak mog?, to ogl?dam w telewizji. Gra?em w obydwie cz??ci AvP - s? to jedne z najstraszniejszych gier na PC, widzia?em obydwa filmy (rzecz ciekawa, ale mo?liwa - druga cze?? jest jeszcze gorsza od pierwszej... bleeeeh). A jako zwierz strasznie mnie obcy fascynuje. Po prostu idealna maszynka do zabijania kieruj?ca si? zarówno instynktem, jak i inteligencj? i mo?liwo?ciami planowania oraz dzia?aniem grupowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra?em w obydwie cz??ci AvP - s? to jedne z najstraszniejszych gier na PC

OOo tak, na tyle straszne, ?e dawno temu, kiedy grywa? w nie mój brat, nawet nie chcia?am na to patrze?  :D

Je?li chodzi o AvP2 ciekawymi motywami by?o granie epizodu face-haggerem, a potem wygryzanie si? z klatki piersiowej ?ywiciela, masakra jak na tamte czasy :P

Po prostu idealna maszynka do zabijania kieruj?ca si? zarówno instynktem, jak i inteligencj? i mo?liwo?ciami planowania oraz dzia?aniem grupowym.

Taa, np scena z czerwonym przyciskiem i zamkni?tymi Obcymi... mam na my?li moment, kiedy po?wi?ci?y swojego, by si? wydosta? i zrobi?y kuku doktorkowi ;) Fajn? min? mia? ->  :o

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy alien vs Predator to najgorszy shit dla fanów kosmitów jaki widzia? ten p?aski ?wiat. B??dów w uniwersum jest tak du?o ze g?owa ma?a.

1. Alieny s? ciep?olubne wi?c dlaczego by?y w arktyce?

2. dlaczego jedne bronie si? rozpuszcza?y pod wp?ywem kwasu obcego a inne nie?

3. dlaczego standardowe dzia?ko predatora nie by?o na jego standardowym wyposarzeniu?

4. dlaczego 1 alien by? w stanie zabi? dwóch predatorów?

5. dalczego ta murzynka prze?y?a?

6 królowa obcych jest rodzajem obcych nie walcz?cych (by?o tak w innych filmach0 a przynajmniej nie w ten sposób. To w filmie wyglada?o jak gozilla...

mam nadzieje ?e druga cz??? zmieni ten fakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubionym filmem jest W?adca Pier?cieni. Ca?a trylogia, aczkolwiek najfajniejsza jest 1 cz???. Trylogia P. Jacksona jest niesamowita ale denerwuje mnie to, ?e zosta?a niesamowicie okrojona. Najbardziej brakuje mi wszystkich rozdzia?ów zwi?zanych z powrotem do Shire i tamtejszymi porz?dkami. Jak ju? kto? wcze?niej wspomnia? nie brakuje tu te? g?upich scen w stylu jazdy po schodach na tarczy, przybicia Aragorna do drzewa tarcz? lub g?upiej miny trolla w momencie gdy jeden ork uratowa? si? przed przygnieceniem przez g?az podczas obl??enia Minas Tirith.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. dalczego ta murzynka prze?y?a?

Te? nie wiem. To, ?e murzyn prze?ywa jest wbrew naturze :P. W drugiej cz??ci jak obcy ?ciga grupk?, to murzyn ginie pierwszy - chocia? w jakiej? sprawie si? film polepszy? :P.

mam nadzieje ?e druga cz??? zmieni ten fakt...

Musz? Ci? zmartwi? - druga cz??? jest jeszcze g?upsza od pierwszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...