Skocz do zawartości

Ulubieni bohaterowie literaccy


Kot_Behemot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może nieco z innej beczki, ale moim zdaniem trzeba tu wspomnieć Tyriona Lannistera. Cholipka, przeczytałem dopiero Grę o Tron i postać bardzo zapada w pamięć.

Żeby to on jeden Sonky, żeby to on jeden.  Zobaczysz, że będziesz miał takich postaci więcej w miarę rozwoju serii. Choć mnie się jeszcze od początku podobał Jon Snow. Co mnie dziwi, to opinie jakoby Martin nie umiał tworzyć postaci kobiecych, co jest według mnie wierutnym kłamstwem mówiąc Kmicicową mową.  Ot choćby Cersei:, nie chciałbym mieć takiej kobiety za żonę, ale jako postać jest świetna. Jedna z najlepszych intrygantek jakie widziałem. Ale nie bedę Ci psuł zabawy z Martinowską twórczością, bo to dopiero początek - zapewniam Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to on jeden Sonky, żeby to on jeden.  Zobaczysz, że będziesz miał takich postaci więcej w miarę rozwoju serii. Choć mnie się jeszcze od początku podobał Jon Snow. Co mnie dziwi, to opinie jakoby Martin nie umiał tworzyć postaci kobiecych, co jest według mnie wierutnym kłamstwem mówiąc Kmicicową mową.  Ot choćby Cersei:, nie chciałbym mieć takiej kobiety za żonę, ale jako postać jest świetna. Jedna z najlepszych intrygantek jakie widziałem. Ale nie bede Ci psuł zabawy z Martinowska twórczością, bo to dopiero początek - zapewniam Cię.

Aj, nie rób jeszcze większego smaku :P ale koniec offtopa, do postaci dorzucę jeszcze Szarleja z Trylogii Husyckiej, pamięta ktoś go jeszcze? Bohater sam w sobie może się nie wyróżniał, ale podobało mi się jego podejście do Reynevana. No i cytat o paraboli ludzkiego życia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie z serii o Harrym Potterze pochodzi mój ulubiony bohater literacki, Syriusz.

W mojej opinii najfajniejsza postać serii. Że tez zawsze jest tak, że naprawdę ciekawi bohaterowie muszą ginąć.

Tak już niestety jest. Pojawił się na krótko, nie zdążyłam się nim nawet nacieszyć, a pani Rowling postanowiła go uśmiercić. Smutne, jednakże pozostał jeszcze Draco, którego również uwielbiam.  Po Syriuszu (który pozostaje niezmiennie moją ulubioną postacią z całej serii) to właśnie Draco na drugim miejscu jest przeze mnie bardzo ceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Snape'a tylko :D. Lubiłam też tego nauczyciela wilkołaka z "Więźnia Azkabanu" i wujka Harrego nie wiem jak odmienić ;P.

Ogólnie nie przepadam za Harrym Potterem. Jedyna część, którą lubię to jest właśnie ta, która wymieniłam wyżej ;)

Remusa, tak? Również bardzo go lubiłam. Snape'a także. Nie wiem, jak mogłam o nim zapomnieć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale koniec offtopa, do postaci dorzucę jeszcze Szarleja z Trylogii Husyckiej, pamięta ktoś go jeszcze?

Oj tak, nikt nie ma większego talentu do osądu rzeczywistości od Szarleja. ;) I w ten sposób przypomnialeś mi, że miałem sobie Trylogię Husycką odświeżyć. :P

Harry'ego Pottera wytrzymałem do 5 tomu, później wtórność mnie zabiła. Dawno to było, niewiele już pamiętam, ale największą sympatią zawsze darzyłem Hagrida... w sumie nie wiem, czy mogę to jakoś racjonalnie uzasadnić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno to było, niewiele już pamiętam, ale największą sympatią zawsze darzyłem Hagrida... w sumie nie wiem, czy mogę to jakoś racjonalnie uzasadnić. :)

Nie tylko Ty, bo również ja ubóstwiam Hagrida. I sądzę, że wiele z Was także go uwielbia. Tylko kurczę, co ten gruby brodacz ma takiego w sobie? No wytłumaczcie mi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że gusta są raczej podobne :)

Moimi Ulubionymi postaciami również są Loki i Gerald. Jeżeli jednak chodzi o twórczość Kossakowskiej stane jednak po stronie głębian wymieniając Asmodeusza. Zgniły chłopiec nie jest może postacią pierwszo planową jednak mnie w pewien sposób urzekł.

Aczkolwiek zauważyłam, że nikt nie wymienił Maderdina? Poczciwy inkwizytor nie ma swoje dobre i złe strony, mnie tylko w jednym rozdziale zawiódł zachowując się jak kompletny służbista, jednak Piekara stworzył naprawdę ciekawą postać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że gusta są raczej podobne :)

Moimi Ulubionymi postaciami również są Loki i Gerald. Jeżeli jednak chodzi o twórczość Kossakowskiej stane jednak po stronie głębian wymieniając Asmodeusza. Zgniły chłopiec nie jest może postacią pierwszo planową jednak mnie w pewien sposób urzekł.

Aczkolwiek zauważyłam, że nikt nie wymienił Maderdina? Poczciwy inkwizytor nie ma swoje dobre i złe strony, mnie tylko w jednym rozdziale zawiódł zachowując się jak kompletny służbista, jednak Piekara stworzył naprawdę ciekawą postać :)

Wypraszam sobie. Ja o nim wspomniałam :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moimi Ulubionymi postaciami również są Loki i Gerald. Jeżeli jednak chodzi o twórczość Kossakowskiej stane jednak po stronie głębian wymieniając Asmodeusza. Zgniły chłopiec nie jest może postacią pierwszo planową jednak mnie w pewien sposób urzekł.

Właśnie, Mod! Moja ulubiona postać literacka! A ja Freya wymieniam, debil ze mnie.

Chociaż Asmodeusz przekonał mnie do siebie dopiero w Zbieraczu Burz i to w drugim tomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Sygin, musiałam przeoczyc :P

Sebuu, dlaczego dopiero w drugim tomie? Dla mnie Mod od poczatku jest najbardziej interesujaca i ogarnieta postacia w tej ksiazce. No dobra nie liczac delikatnych problemów z matką oraz delikatnego zalamania nerwowego po tym jak zabilu mu ta dziewczynę... Ale tak to nie mam mu chyba nic do zarzucenia ( a czytałam Siewce i Zbieracza całkiem nie dawno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Sygin, musiałam przeoczyc :P

Sebuu, dlaczego dopiero w drugim tomie? Dla mnie Mod od poczatku jest najbardziej interesujaca i ogarnieta postacia w tej ksiazce. No dobra nie liczac delikatnych problemów z matką oraz delikatnego zalamania nerwowego po tym jak zabilu mu ta dziewczynę... Ale tak to nie mam mu chyba nic do zarzucenia ( a czytałam Siewce i Zbieracza całkiem nie dawno)

Kurw..., nie skończyłem jeszcze Zbieracza, a ty mi tu spojlerujesz :C

Dzięki wielkie :(

Z drugiej strony mogłem wspomnieć, że jeszcze nie skończyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Sygin, musiałam przeoczyc :P

Sebuu, dlaczego dopiero w drugim tomie? Dla mnie Mod od poczatku jest najbardziej interesujaca i ogarnieta postacia w tej ksiazce. No dobra nie liczac delikatnych problemów z matką oraz delikatnego zalamania nerwowego po tym jak zabilu mu ta dziewczynę... Ale tak to nie mam mu chyba nic do zarzucenia ( a czytałam Siewce i Zbieracza całkiem nie dawno)

Kurw..., nie skończyłem jeszcze Zbieracza, a ty mi tu spojlerujesz :C

Dzięki wielkie :(

Z drugiej strony mogłem wspomnieć, że jeszcze nie skończyłem...

Chodziło mi o tą bodajrze Dzinkę (a przynajmniej tak mi sie wydaje ze nią była) z Siewcy wiatru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...