Skocz do zawartości

Ulubieni bohaterowie literaccy


Kot_Behemot

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam bardzo, nie wspominacie nic o postaciach kobiecych...

Podoba mi się postać Yennefer, jej cięty język, wybuchowy charakter i tak dalej. Było mi jej też trochę żal z powodu jej bezpłodności, nad którą tak ubolewała.

Lubię też Eowinę za odwagę, upór i że ruszyła do bitwy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi się damskie postacie raczej nie podobają. Wyjątkiem jest Yennefer właśnie, Sonnea i Rey-line  ;)

Z męskich zapomniałam dodać Aragorna, Kesslera, Lokiego i Mordimera Madderdina.

A jeśli o nich już wspomniałam to wybaczcie. Ale wydaje mi się, że tylko wspomniałam o Daimonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako wielki fan Wiedźmina powiem że podobają mi się bardzo postacie Regisa i Milvy w szczególności rozmowa w której wampir wyjaśnia sprawę swego wampiryzmu i na końcu słowa Milvy podsumowujące męską mentalność. Ciekawą postacią jest również Sigismund Dijkstra i "wielka ucieczka z Faolitarną" przez przełęcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że Ged z Ziemiomorza Ursuli K. Le Guin był dla mnie przez długi czas wyznacznikiem "magowatości", bardzo lubiłem tą postać.

Ijon Tichy z Dzienników gwiazdowych Lema również bardzo przypadł mi do gustu, chyba dlatego że był taki normalny w tak surrealistycznych sytuacjach w jakie go pan Stanisław wpędzał.

Winston Smith z Roku 1984 Orwella też jest bardzo ciekawą postacią ze względu na jej tragizm.

Peter Crechnaw z serii Trzej Detektywi Hichcocka też był przezemnie bardzo lubiany, chyba głownie dlatego że był moim imiennikiem...

Don Vito Corleone z Ojca chrzestnego, genialna postać. Stworzył imperium od zera.

Caderly Bonduace z Pięcioksiągu Caderlego R.A. Salvatore, który to jest lekkim wtrąceniem tylko do przygód Drizzta (nota bene również przeze mnie bardzo lubianego) a i tak można go polubić przez te pięć tomów. Wydaje mi się że to z powodu ukazania jak od prostego kleryka doszedł do przywództwa nad zakonem Deinara. Możliwe że opisywanie procesu rzucania czarów stylem pana Salvatore miało też wpływ na odbiór postaci.

Jeśli już jestem przy dziejach Drizzta to i Catie-Brie musi zostać wspomniana. Świetna wojowniczka i towarzyszka w boju.

Jak już jestem przy kobietach to i dorzucę Guenhwyvar, chociaż nie jestem do końca przekonany czy czarna pantera podpada pod tę kategorię... ^^

Gandalf moja ulubiona Tolkienowska postać. Chyba dlatego że był majarem ^^ Kto z Was wiedział że gdy walczył z Balrogem to walczył równy z równym? Gandalf był bowiem majarem ognistym jednym z nielicznych, który nie przystał do melkora.

Na drugim miejscu z postaci Tolkienowskich jest chyba Bilbo, ale ten z Hobbita bo we Władcy to już za wiele z tej barwnej postaci nie wykrzesano. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie bo chyba coś mnie ominęło :P Zrobiłem jakiś błąd w pisowni czy co? xD

Czytam obecnie Tysiąc orków. Chyba 14 książkę z tej serii i chociaż mam już szczerze dość to chcę dociągnąć do końca. Czyli mam jeszcze tylko jakieś drugie tyle do przeczytania xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Alucard z komiksu japon/chin/koreanśkiego - nie rozróżniam.

Muszę powiedzieć, że zabiło mnie powyższe stwierdzenie. Pomogę Ci - Japonia, ojczyzna mangi. Może Sebastian z Kuroshitsuji też by Ci się spodobał. No i można by polemizować, czy bohater komiksu to to samo, co bohater literacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...