Jump to content

Inne Sfery 2010, 24-26 września, Wrocław


pempol
 Share

Recommended Posts

Witamy wszystkich i pragniemy ogłosić trzecią już edycję Innych Sfer. Festiwal Fantastyczny Inne Sfery odbędzie się 24 - 26 września 2010 w Ośrodku Działań Twórczych "Światowid" we Wrocławiu. W tym roku jak w zeszłym, planujemy dostarczyć wam nie tylko rozrywek związanych z szeroko pojętą fantastyką, ale również damy możliwość wzięcia udziału w różnych wydarzeniach kulturalnych, takich jak: spektakle teatralne, wystawy, czy też koncerty. Przez całe 3 dni Inne Sfery 2010 będą wypełnione atrakcjami, a większa ilość sal oznacza więcej miejsca dla spragnionych rozrywki uczestników Dłużej - Więcej - Lepiej!

Do tego czasu zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej

Nieco Konkretów:

- Zapraszamy do lektury powieści w odcinkach pt. "Biały Kruk" Jak i również opowiadania autorstwa Agnieszki "Plusz" Rogowskiej O tym, dlaczego Inne Sfery mają w godle KRUKA.

- Bądźcie Czujni! na różnych konwentach jak i na naszej stronie pojawiać się będą nowe edycje gazetki Inno Sferowej - czyli Aperiodyku niepoprawnego fantastycznie!

- Można usłyszeć o nas w Eterze! W Akademickim Radiu Luz będą pojawiać się informacje o Innych Sferach. Zachęcamy również do odwiedzania stron naszych patronów!

- W tegorocznej edycji Innych Sfer kontynuujemy współpracę z Wrocławskim Fanklubem Gwiezdnych Wojen. Liczymy na to że i w tym roku żaden fan Star Wars nie będzie mógł narzekać na brak rozrywek na poziomie!

- Na stronie pojawił się nowy dział "Gadżety" z którego będzie można ściągnąć różne multimedialne pliki związane z Innymi Sferami, jak i obejrzeć projekty Koszulek ISów. Na pierwszy ogień dajemy wam dzwonek na komórkę związany z Innymi Sferami: Niech was telefon zakracze !

- Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami głównych bloków programowych :

* Naukowego

* RPGowego

* Bloku LARPowego

* Bloku Literckiego

* Bloku Gier Komputerowych

* Blok Teatralny

* Koncert, Pokazy, Wystawy

- Wspominając o Bloku Teatralnym, z radością informujemy, że pojawił się opis jednego z przedstawień, które będzie wystawiane na Innych Sferach. Spektakl pt: Chitra na podstawie dramatu indyjskiego noblisty Rabindranatha Tagora

- Czy chcielibyście usłyszeć śpiew Arnolda Schwarzeneggera? My też nie. Dlatego w naszym barbarzyńskim musicalu wystąpią inni aktorzy. W takt pięknej muzyki Conan zatańczy dla spragnionej emocji widowni od dnia swoich narodzin na polu bitwy po tron Aquilloni. Nie myślcie, że to żart! Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju Conan the Barbarian: Musical.

- Zapraszamy do czytania Inno Sferowej Gazetki. W tym wydaniu - krzyżówka z nagrodami! Do wygrania 50% zniżka akredytacyjna na konwent.

- Warto zaglądać również na specjalne forum Innych Sfer, gdzie między innymi można umówić się na wspólny wyjazd, lub tez po prostu zadać nam jakieś pytania związane z festiwalem.

- Opłata akredytacyjna w tym roku wynosii 15 zł (na miejscu konwentu) lub 10 zł (w przedpłacie), jednakże przewidzieliśmy zniżki dla twórców programu. Opłata za nocleg nie uległa zmianie od poprzedniej edycji i wynosi 10 złotych. Tu szczegółowo o opłatach i zniżkach

- Zapraszamy do odsłuchania audycji o innych sferach, która niedawno został nadana w Akademickim Radiu LUZ , dużo nowych, ciekawych rzeczy i kilka niespodzianek!

- Problemy z dojazdem? Nie ma mowy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym Fotostory Dojazd na Inne Sfery cz. 1 – Tramwaj zwany podążaniem, czyli jak nie zgubić się w drodze na Inne Sfery!

- Na naszej stronie pojawił się opis ośrodka "Światowid". Dodatkowo informujemy, ze ośrodek jest całkowicie przystosowany dla niepełnosprawnych ruchowo i osób na wózkach.

- Pojawił się jeden formularz zgłoszeniowy punktów programu dla wszystkich bloków, zapraszamy do zgłaszania. Warto tez zapoznać się ze zniżkami dla twórców programu.

- Pojawiła się informacja o pierwszym gościu na Innych Sferach - będzie nim Jakub Ćwiek - o którym więcej można się dowiedzieć w zakładce Goście, warto tam często zaglądać, gdyż to dopiero początek !

Chcesz być na bieżąco? Strona IS, Facebook, Twitter, BLIP, Śledzik, Flaker.pl

Zapraszamy na Inne Sfery 2010 - nie może tam Ciebie zabraknąć! Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot brykietów!

Link to comment
Share on other sites

Do Innych Sfer zostało odrobinę ponad miesiąc, a ciągle mamy jeszcze wiele atrakcji do zaprezentowania. Nie tracimy więc czasu i przechodzimy do konkretów:

* Przypominamy o możliwości zgłaszania punktów programu na Inne Sfery, oraz o przedpłatach w akredytacji.

* W trakcie Innych Sfer odbywać się będzie akcja "Cmentarzysko Książek", miejsce w którym będzie można wymienić się, zostawić, lub po prostu wziąć jakąś książkę zupełnie za darmo, więcej szczegółów wkrótce!

* Czy słyszeliście kiedyś o "Jeep Formach"? Jeep Form to stosunkowo świeża w Polsce forma LARPów, która będziemy prezentować na Innych Sferach. Wspomogą nas goście z krajów skandynawskich, gdzie ten rodzaj gry na stałe zadomowił się, nie tylko na scenie RPGowej. Specjalnie dla was zaprezentują dwa scenariusze: Upgrade - telewizyjny show, w którym możesz zmienić partnerów i wygrać wycieczkę do egzotycznego kurortu i Previous Occupants opowieść o miłości, morderstwie i duchach w amerykański motelu . Poprowadzą oni również warsztaty dla Mistrzów Gry i twórców Jeep Form.

* Zapewne większość z Was słyszała o Laser tag (jeśli nie na prawdę zalecam zapoznanie się z tym linikiem)! Na tak niesamowitym wydarzeniu jak Inne Sfery nie może zabraknąć tak niesamowitej rzeczy jak Laser tag! Dzięki Kwaterze Głównej - wrocławskim centrum Laser Tag będziecie mogli oddać się najbardziej "Awesome" rozrywce na tej planecie !

* Na stronie Innych Sfer pojawiła się 4 część opowiadania "Biały Kruk" oraz Komiks :)

* Zapraszam do odwiedzania naszego kanału na YouTubie

* Pojawiła się pełna lista organizatorów Innych Sfer, jeśli macie jakieś pytania lub propozycje odnośnie Innych Sfer tu możecie znaleźć kontakt do osób odpowiedzialnych za Inne Sfery :)

* Inne Sfery zapraszają na Falkon !

Chcesz być na bieżąco? Strona IS, Facebook, Twitter, BLIP, Śledzik, Flaker.pl

Zapraszamy na Inne Sfery 2010 - nie może tam Ciebie zabraknąć! Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot brykietów!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ostatni weekend września zbliża się wielkimi krokami, czas dostarczyć trochę konkretów o noclegach i akredytacji.

Na Innych Sferach oferujemy możliwość wyboru noclegu. Miejsce w salach sypialnych, przez cały czas trwania konwentu, kosztuje 10 złotych. Na terenie obiektu znajdą się prysznice i łazienki. Bardziej wymagającym proponujemy 2 i 3-osobowy pokoje w Akademiku Arka wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Pokoje znajdują w się modułach 10-osobowych (dwie dwójki, dwie trójki)  z łazienką i toaletą. Cena za dobę wynosi 34 zł + 7% VAT dla osób bez legitymacji studenckiej oraz 30 zł dla osób posiadających legitymację studencką.

Akademik mieści się 2 przystanki tramwajowe/autobusowe od Ośrodka Działań Twórczych Światowid. Na piechotę ta droga zajmuje około 15 min.

Miejsca w akademiku należy zarezerwować do 14 września. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres rezerwacja.is@gmail.com. 

up-arka.jpg

Ponadto przypominamy o możliwości przedpłat za akredytację. Promocyjna cena trzydniowej wejściówki wynosi 10 złotych. Przedpłat można dokonywać do 17 września na konto:

Stowarzyszenie “Wielosfer”

ul. Rogowska 138/27 54-440 Wrocław

Konto Bankowe: Lucas Bank

12 1940 1076 3008 6643 0000 0000

Mamy również przyjemnośc poinformować, że na Innych Sferach odbywać się będą testy systemu rejestracji uczestników, leżącego u podstaw Nomad Club – inicjatywy mającej przenieść konwenty w XXI wiek. Zachęcamy do odwiedzenia nomadclub.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inne Sfery już za 2 tygodnie!

Program festiwalu mamy już właściwie domknięty. Na naszej stronie znajdziecie wiele informacji, w tym rozkład panelu wydawnictwa Portal oraz blok organizowany przez Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen. Wśród ponad 150 godzin programu znajdzie się kilka prawdziwych pereł.

Należy do nich niewątpliwie pokaz kalari - południowoindyjskiej sztuki walki. Prowadzący - Studio Kalari - jest pierwszym ośrodkiem promującym tę sztukę walki w Polsce! Na Innych Sferach Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair poprowadzą prelekcję oraz otwarte warsztaty. Również zza oceanu przybyło do Wrocławia Lacrose. Sport nazywany przez Indian "młodszym bratem wojny", narodowa dyscyplina Kanady i pierwowzór hokeja na lodzie, w Polsce obecny jest zaledwie od 2007 roku. Drużyna Kosynierów Wrocław, najliczniej reprezentowanego klubu w kadrze narodowej, poprowadzi dwie godzinne prelekcje oraz warsztaty. Zapraszamy!

Z ponurej, szarej rzeczywistości 13 grudnia 1989 roku czerpał za to Jacek Dukaj we "Wrońcu". Na Innych Sferach na podstawie powieści odbędzie się larp, w którym uczestnicy wcielają się w role szarego obywatela, milicjantów, sklepowe, cingciarzy i opozycjonistów. W czasie larpa mija tydzień z ich życia - stania w kolejce po reglamentowane jedzenie, donoszenia na sąsiadów i ochrony własnego życia przed wszechobecną bezpieką. To wszystko w ironicznej, baśniowej konwencji znanej z książki. I pamiętaj! Nie wychodź z domu w kruczej godzinie.

Dzięki Audiotece dla uczestników gry na festiwalu przygotowaliśmy nagrody - zniżki na audiobooki. Relację z samego larpa można przeczytać na stronie www.wroniec.pl.

Do zobaczenia na Innych Sferach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Do Innych Sfer został zaledwie jeden dzień!

Pracujemy dzień i noc aby dostarczyć Wam jak najlepszej rozrywki w ten weekend.

* Na stronie Innych Sfer ukazała się rozpiska programowa, zachęcamy do zapoznania się z nią, gdyż znajduje się tam sporo ciekawych rzeczy i każdy znajdzie dla siebie jakieś perełki (o czym dalej)

* Koniecznie zajrzyjcie na zakładkę „Goście” na naszej stronie, odwiedza nas m.in.: Anna Brzezińska, Marek S. Huberath, Jakub Ćwiek, Rafał W. Orkan. Pełna rozpiska Gości znajduje się u nas na stronie wraz z krótki biogramami.

* Inne Sfery to konwent również RPGowy, tutaj możecie znaleźć pełen opis punktów programu. Znaleźć można w nim na przykład Panel polskich wydawców RPG – zapowiada się na prawdę ciekawa dyskusja! Nię obędzie się też bez takich atrakcji jak „Orient Express”

* Uczestnicy chcący wziąć udział w LARPach będą mieli naprawdę spory i różny wybór na Innych sferach odbędą się m.in.: Wroniec na podstawie książki Jacka Dukaja (z nagrodami w postaci audiobooków!), Cztery Pokoje – wystawiany zaledwie dwukrotnie w ciągu dwóch lat zdobył świetne recenzje oraz drugie miejsce na konkursie "Złota Brama". Miłośnicy Fae, Alicji z Krainy Czarów, Changelinga czy po prostu świetnej zabawy muszą w niego zagrać!, Dimmuborgir – LARP w klimatach kabały i okultyzmu w którym każda liczba ma znaczenie, Midnight Inn Hotel – LARP nagrodzonego Złotymi Maskami za LARP „Pogodna 44” Ziemowita „ZviR'a” Żwirblińskiego i uznanej Mistrzyni LARPowej: Hanny „Alfar” Bielerzewskiej o miłości samotności i tęsknocie.

* To jeszcze nie koniec LARPowych rarytasów – prosto ze Skandynawii przybędą do nas Mistrzowie Gry, aby poprowadzić dwa Jeeepformy swojego autorstwa. W ich karach ta rozrywka już na stałe wpisała się nie tylko w środowiska fanowskie, ale też sprawdza się doskonale również poza nim. Wieciej o Jeepformach na naszej stronie

* Inne Sfery starają się stawiać również mocno na sztukę i kulturę. Warto zerknąć na zakładkę „ Koncerty, Pokazy, Wystawy” gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Muzycznie: od bluesa poprzez muzykę dawną aż po heavy metal. Zapraszam gorąco na pokaz fireshow grupy GaBaJaGa – naprawdę warto. Jeśli zaś przerażą was wikingowie ze swego namiotu z przyjemnością obejrzycie takie wystawy jak „Człowiek w Miejskiej Dżungli”, czy „Cinema Strangers”.

* Blok Naukowy z całą pewnością zadowoli każdego miłośnika ciekawostek, anegdot, teorii. Warto zwrócić uwagę chociażby na Panel Komonautyczny tworzony przez serwis Kosmonauta.net

* Na Innych Sferach jak w zeszłym roku będzie możliwość obejrzenia różnorakich przedstawień teatralnych. Do najciekawszych z nich należy m.in.: Chitra, która powstała na podstawie dramatu noblisty Rabindranatha Tagora. Wyjątkowy nastój tego widowiska, którego miejscem akcji są Indie, tworzy przede wszystkim muzyka w wykonaniu Jacka Tabisza na tradycyjnych instrumentach oraz barwne stroje przywiezione wprost z tego odległego kraju. Całość wieńczą skromne dekoracje – prawdziwą ozdobą i bogactwem tej sztuki są bowiem wypowiadane ustami aktorów słowa.

* Zapraszamy do zapoznania się z programem Bloku Gwiezdnych Wojen – szturmowcy też potrafią grać w kalambury!

* Wydawnictwo Portal przygotowało wam specjalny panel z którego programem możecie zapoznać się tutaj

* Dla najbardziej wytrwałych przedstawiamy Noc Filmów Plugawych! Czy wzruszy cię historia Rick'yego? Myślisz ze widziałeś najgorsze filmy jakie nosiła ta planeta – zweryfikujemy twój pogląd!

* Warto zapoznać się z inicjatywą Cmentarzyska Książek, przygarnij samotną książkę i jeśli chcesz postaw komuś inną (taka książkowa wersja swingers club ;) ).

* Zapraszamy na: Games Room i Blok Gier Komputerowych a w nim mnóstwo ciekawych rzeczy !!!

(do poprzedniej notki wkradł się błąd - oczywiście stan wojenny był w 1981 roku , a nie w 1989)

Inne Sfery - Nie może cię tam zabraknąć! Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot brykietów!

Chcesz być na bieżąco? Strona IS, Facebook, Twitter, BLIP, Śledzik, Flaker.pl

Link to comment
Share on other sites

Inne Sfery, zapraszamy już dziś od 16:00 !

* Zajrzyjcie koniecznie do naszego małego niezbędnika konwentowicza, są tam wszystkie potrzebne informacje przed wyjazdem!

* Wszystkich fanów gier komputerowych zapraszamy do zapoznania się z programem bloku GK, z ciekawych rzeczy zapraszamy wszystkich na panel dyskusyjny z udziałem m.in. polskiego developera gier – firmy Techland o polskim rynku gier komputerowych – naprawdę warto !

* Warto zajrzeć do oferty naszego games roomu (uwaga ilość gier ulegnie znacznemu powiększeniu w trakcie konwentu)

* Na naszej stronie można już oglądać informator konwentowy Innych Sfer w wersji PDF

Do zobaczenia na Innych Sferach!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...