Skocz do zawartości

Dwa ciekawe opowiadania


Jachoo

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w sieci dwa godne uwagi opowiadania, więc postanowiłem się nimi podzielić na forum. Możliwe, że są one niektórym znane, pozostałym życzę miłej lektury w wolnej chwili ;)

http://niniwa2.cba.pl/kwiaty_dla_algernona.htm          -> początkowo trudno się czyta, ale od wpisu 18 kwietnia jest luz

http://www.przestrzal.pl/21-flaki-chuck-palahniuk/10/     

-> tylko dla ludzi o mocnych nerwach i nie bojących się dosć kwiecistych opisów, poruszanę są raczej temety tabu ;) (ponoć na odczytach opowiadania dokonywanych przez autora mdleli ludzie)

Enjoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jak na razie to drugie opowiadanie, gdyż zaciekawiły mnie twoje słowa. Naprawdę mocna rzecz. Ludzie mdleli na odczycie. Po przeczytaniu wcale nie jest mi słabo. Opowiadanie jest dobrze napisane, fajnie się to czyta i wogóle, ale nie jest to nic "strasznie strasznego"

Nie jestem pewien czy takie coś jest wogóle możliwe, bo chyba nie. Skojarzyło mi się to trochę z zakończeniem 4 części obcego.

Początek opowiadania jest bezsensowny. Niby wprowadzenie o wosku i marchewce ale nie ma dla mnie logicznego sensu w dalszej części opowiadania. Ot jedno odwołanie.

takie 3/5 w moim odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mdleli, bo nie mogli znieść tej żenady. Skoro uważacie, że to jest dobrze napisane, to nie wiem, bo byście powiedzieli o pisaniu Kołodziejczaka, Orkana, Sapka, Orbita. To, że facet umie sklecić zdanie o poprawnym szyku, nie świadczy jeszcze o tym, że ma talent. Bo dla mnie to jednak sprawa dość wątpliwa.

Tak, wiem, kim jest autor i dlatego tym bardziej mi się to "coś" nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...