Jump to content

Dragon Age 2 - łyknijmy sobie trochę Hype'u!


Recommended Posts

Pół roku do premiery Dragon Age 2, a wy tu jeszcze nic, ani słowa na temat tej przełomowej gry?!

Ludzie, co z wami? ;)

Trzeba to zmienić. O Dragon Age 2 wiemy coraz więcej. Wiemy na przykład, że fabuła będzie miała formę retrospekcji. Wiemy, że gra będzie miała zupełnie inny interfejs. Wiemy, że nasz Bohater, Hawke, będzie zrobiony na modłę ME, tj. w znacznym stopniu będzie on pre-definiowany przez BioWare. Wszystkie informacje, które już znamy możecie przejrzeć tutaj: http://social.bioware.com/forum/1/topic/141/index/3064634/1.

Ja jednak chciałbym się teraz skupić na czymś jeszcze - na gameplayu który został ujawniony:

http://www.gametrailers.com/user-movie/dragon-age-2-gameplay-video/350296.

Co o tym... czymś sądzicie?

Sam z chęcią napisałbym tutaj elaborat dłuższy niż w newsie który pisałem, ale właśnie odkyłem, że nadal nie mogę się przestać śmiać :P

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że pamięć mnie myli, ale w CDA przedstawiono chyba ciąg dalszy tego fragmentu. Po walce pokazana jest osoba opowiadająca i słuchacz. Ten drugi nie wierzy w przedstawiony przebieg sytuacji, więc po chwili bierzemy udział już w normalnej walce przypominającej bardziej DAO. I to jest właściwa wersja.

Dlatego nie cierpię marketingu.

Link to post
Share on other sites

Gameplay wygląda okropnie. Mangowe twarze, nieproporcjonalne miecze, no i sama rozgrywka przypominająca bardziej Diablo lub Dungeon Siege, aniżeli DA1. :|

Jeśli o plotki chodzi, to ja z kolei zasłyszałem, że to "opcjonalna" wersja gameplayu dla konsolówek, którą można przełączyć w "normalny" tryb, podobny do tego, który był w DA1. Niemniej, żadne oficjalne źródło tego nie potwierdziło.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem ten tekst w CDA. Są to wrażenia z pokazu na GamesComie:

"Być może powyższy szok był, przynajmniej po części, zamierzony. Parujące jeszcze pozostałości masakry szybko zastąpił na ekranie obraz siedzącej w ciemności pary spierającej się o... rzeczywistą wersję opisanej scenki. Nie chcąc wierzyć w wariant przedstawiony powyżej, kobiecina wymusza na rubasznym grubasie opowiedzenie wersji rzeczywistej - wówczas wszystko rozgrywa się inaczej. Nowy sposób prowadzenia fabuły jest ciekawy, na szczęście tego rodzaju fragmenty alternatywne nie zakłóca płynności zabawy - spotkamy je co parę godzin.

Dalsza część prezentacji ukazała rozgrywkę nieco bliższą tej znanej z pierwszej części. Wystąpiła w niej czwórka postaci, kontrolowana z użyciem aktywnej pauzy[...]"

Link to post
Share on other sites
System walki i ogólny feeling przypominał bowiem slashera! Pod krzyżykiem krył się podstawowy atak, ale nie było to rachityczne uderzenie rodem z pierwszej części, tylko błyskawicznie wyprowadzony cios w przeciwnika, którego wskazałem analogiem. Każde naciśnięcie krzyżyka to odrębnie zadany cios, jak w typowych grach akcji. W dodatku każdy rywal, który się przede mną pojawiał, był masakrowany jednym, dwoma ciosami. Tak, gra jest jeszcze bardziej krwawa niż była. Rozcinam wrogów na dwoje jakbym kroił maczetą arbuzy.

Wait, what?

Po krótkiej chwili  bez otrzymywania obrażeń moja postać regeneruje się całkowicie.

WHAT?!

„Spokojnie, gramy na najniższym poziomie trudności” – uspokaja mnie przeurocza dziewczyna obsługująca żądnych krwi i flaków uczestników konwentu.

Oh, alright. Mam nadzieje, że najniższy. Ale to i tak nie wyjaśnia nam poprzednich akap...

Odpala się cutscenka, w której jestem informowany o tym, że cała odgrywana przeze mnie scena to stek bzdur wymyślony przez jakiegoś kolesia przesłuchiwanego przez Templariuszkę. Z jakiegoś powodu chce ona dorwać głównego bohatera.

Ah, to o to chodzi. Heh, a już się bałem, że to tak na stałe zmien...

Teraz zostaje pokazana ta sama scena, ale już bez podkolorowywania. Nasz bohater nie jest już taki potężny, jednak system walki pozostaje bez zmian.

....FUCK YOU, BIOWARE!

Tak swoją drogą...

wszystko wskazuje na to, że sposób narracji w grze pomoże wykreować naprawdę epicką opowieść.

facepalm.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tak swoją drogą...

wszystko wskazuje na to, że sposób narracji w grze pomoże wykreować naprawdę epicką opowieść.

facepalm.jpg

QFA

Czyli jednak będzie mus mangowej rozgrywki, tylko będzie jej mało? Eee? Dobrze rozumiem? Chyba zaczynam się w tym gubić o_0

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ho ho, co ja widzę, nowa postać ujawniona!

"They know what I am. Let them come, if they find the courage."

Once slave to a Tevinter magister, Fenris was altered: lyrium was burned into his flesh, its magic both stripping his memory as well as changing him forever. He became a living weapon, and eventually used his power to escape his chains. Now he finds himself in a strange land with no friends—and a former master that refuses to let him be.

Czy widzicie to co ja? Toż to czysty Wolverine - nawet imię ma "wilcze". Wiecie, co to oznacza?

BioWare nie tylko już recyclinguje swoje postaci... po prostu je podpierdala od innych :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...