Jump to content

Dni Fantastyki 2011, Wrocław 24-26.06.


deefy

Recommended Posts

Z wielką radością możemy podać pierwsze oficjalne informacje o tegorocznej imprezie.

VIII Dni Fantastyki - "Między science a fiction" odbędą się w dniach 24 - 26 czerwca 2011 roku.

Zapraszamy was na fantastyczną podróż w kosmos, by szukać tam śladów ludzkości.

Już niedługo nowe wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Od jakiegoś czasu działa i zaczyna się prężyć strona nachodzących Dni Fantastyki.

Zapraszamy do odwiedzenia  http://dnifantastyki.pl

Pojawiły się tam informacje o pierwszym gościu tegorocznej imprezy, którym będzie Ramsey Campbell.

Ponadto od 4 kwietnia ruszyła przedsprzedaż wejściówek, więcej informacji na http://dnifantastyki.pl/2011/przedsprzedaz

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania punktów programu na Dni Fantastyki 2011. Jeśli więc uważasz, że masz coś ciekawego do powiedzenia o fantasy, gwiezdnych wojnach, rpg czy horrorze; prowadzisz ciekawe prezentacje gier czy książek, a może Twoją pasją jest nauka lub kultura – napisz do nas!

Więcej informacji znajdziecie w zakładce Program na naszej stronie, zaś  kontakt do koordynatorów bloków, do których możecie zgłaszać Wasze propozycje, znajdziecie tutaj (http://dnifantastyki.pl/2011/organizatorzy/). Czas zgłaszania programu jest do 30 maja 2011 roku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursach Fotograficznym i Literackim organizowanych przez Dni Fantastyki 2011. Na najlepszych czekają bardzo atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Tegoroczny konkurs na opowiadanie pod tytułem „Ludzkość w kosmosie” to już czwarta edycja, we wcześniejszych wygrywali między innymi Rafał W.Orkan, Kazimierz Kyrcz JR i Dawid Kain oraz Joanna Malik. Teksty do 12 tysięcy znaków będą oceniane w dwóch kategoriach – profesjonalistów i debiutantów. Na prace czekamy do 8 czerwca, zaś ogłoszenie wyników nastąpi 14.

W konkursie fotograficznym zachęcamy Was byście w swoich pracach zinterpretowali Ursuli K. Le Guin (cyt. za: Fantasy & Science Fiction edycja polska, nr 4, jesień 2010) „Lubimy trwać w przekonaniu, iż żyjemy w świecie dnia, ale połowa świata zawsze pogrążona jest w mroku, a fantastyka, podobnie jak poezja, mówi językiem nocy”. Prace na adres: Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław z dopiskiem „DF – konkurs foto” należy przesyłać do 15 czerwca.

Więcej informacji na naszej stronie: Konkurs Fotograficzny oraz Konkurs Literacki

Link to comment
Share on other sites

Interesują Cię komputer i konsole trochę starszej daty? Takie nazwy jak Commodore 64, Amiga czy Super Nintendo coś Ci mówią? A może po prostu w grach cenisz głównie ich grywalność, a nie tylko grafikę? Nie ważne, czy chcesz wybrać się w sentymentalną podróż do lat młodości, czy też sprawdzić czym bawili się Twoi rodzice – mamy coś dla Ciebie: retroGralnie!

Podczas Dni Fantastyki będziecie mogli bawić się przy starszym sprzęcie i grach przygotowanym dla Was przez ekipę retroGralni – którą zobaczyć mogliście w CK Zamek przy okazji konwentu Tatooine oraz podczas tegorocznego konwentu CoolKon.

Podczas Dni Fantastyki zagracie między innymi na:

- komputerze Commodore 64, czyli popularnym C64

- komputerze Amiga 500

- konsoli Super Nintendo, czyli SNES

- konsoli Sony Play Station, popularnym PSX

- unikatowej konsoli Amiga CD32

- konsoli Sega Mega Drive

- poczciwej konsoli Atari 2600

Więcej informacji na stronie Dni Fantastyki: http://dnifantastyki.pl/2011/04/retrogralnia-na-dniach-fantastyki

Oprócz tego, że będziecie mogli sobie przypomnieć stare dobre czasy, dodatkowo będziecie mogli wziąć udział w turnieju  o Złoty Joystick. Uczestnicy chcący zdobyć tytuł najlepszego retro-gracza będą musieli wykazać się sporymi umiejętnościami i sprawdzić się w niezapomnianych i kultowych grach, takich jak River Raid, Super Mario Brothers i Mortal Kombat.

Link to comment
Share on other sites

Powoli zbliża się koniec maja, co oznacza, że czas na zgłaszanie punktów programu też powoli się kończy. Może warto podczas tego ostatniego majowego weekendu, wymyślić i zgłosić, jakąś prelekcję, LARPa lub też jeszcze coś innego. Właściwie można to zrobić z wielu powodów. Jeden to sława, lans itd. Następny - to wyjątkowo atrakcyjne zniżki dla twórców programu. Szczegóły znajdziecie tutaj: http://dnifantastyki.pl/2011/tworz-program/

Link to comment
Share on other sites

Już tylko 3 tygodnie do Dni Fantastyki!

Największy wrocławski konwent fantastyczny już za niecały miesiąc, więc warto dobrze wykorzystać ten czas. Tylko do 6 czerwca można zakupić karnety na naszą imprezę w przedsprzedaży, a co za tym idzie w specjalnych - niższych cenach. Wszystkie niezbędne informacje o pre-akredytacji na stronie konwentu (http://dnifantastyki.pl/2011/akredytacja-i-noclegi/)

Oprócz tego zbliżają się ostateczne terminy nadsyłania prac na konkurs literacki "Ludzkość w kosmosie" organizowany pod patronatem Fabryki Słów oraz Sience Fiction, Fantasy i Horror. Więcej o nim jak zwykle na stronie (http://dnifantastyki.pl/2011/konkurs-literacki-ludzkosc-w-kosmosie/). Na prace czekamy do 8 czerwca. 

Tydzień później (15.06) mija termin nadsyłania prac w konkursie fotograficznym na interpretacje zdania Ursuli K.Le Guin „Lubimy trwać w przekonaniu, iż żyjemy w świecie dnia, ale połowa świata zawsze pogrążona jest w mroku, a fantastyka, podobnie jak poezja, mówi językiem nocy”. Zapraszamy do udziału i odwiedzenia Dni Fantastyki pod koniec czerwca!

Link to comment
Share on other sites

Najnowsze wieści na temat konkursu literackiego „Ludzkość w kosmosie”, organizowanego przez Dni Fantastyki pod patronatem miesięcznika SFFIH oraz wydawnictwa Fabryka Słów.

Dzięki współpracy ze stroną E-tekst (http://www.e-tekst.pl/) laureaci konkursu, oprócz cennych nagród pieniężnych i rzeczowych otrzymają możliwość opublikowania swoich prac w formie e-booków. W związku z tym również, termin nadsyłania opowiadań został przesunięty na 10 czerwca.

Dla przypomnienia, swoje dzieła (do 12 tysięcy znaków) można nadsyłać jednocześnie na dwa adresy mailowe: priorytetowym adresem jest edytka_mp@go2.pl oraz dodatkowo imprezy@zamek.wroclaw.pl wyłącznie jako załącznik w formacie .rtf.

Ponadto coraz dłuższa jest lista gości, którzy potwierdzili swoją obecność na Dniach Fantastyki: Zza zagranicy przybędzie do nas wspomniany już wcześniej Ramsey Campbell oraz Stephen J. Sansweet, natomiast z rodzimych osobistości pojawią się: Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz, Łukasz Orbitowski, Jakub Żulczyk, Stefan Darda, Łukasz Śmigiel, Robert Cichowlas, Andrzej Ziemiański, Andrzej Zimniak, Marcin Przybyłek, Jacek Inglot, Andrzej Drzewiński

Link to comment
Share on other sites

Pojawił się news dotyczący bloku LARPowego na Dniach Fantastyki. Moglibyśmy rozwodzić się na temat jego wspaniałości, ale najlepiej jak po prostu wejdziecie na stronę Dni Fantastyki i sami zobaczycie co dla was przygotowaliśmy. Bezpośredni link: http://dnifantastyki.pl/2011/06/liczne-swiaty-czekaja-na-odkrycie-na-naszych-larpach/.

Ponad to: Goście, goście goście! Kolejne zagraniczne nazwiska pojawiły się na liście znanych i lubianych, którzy odwiedzą tegoroczne Dni Fantastyki, a będą to: Hal Duncan oraz Miroslav Zamboch.To nie wszystko, ponieważ, jak co roku możemy również liczyć na obecność niezawodnego Jakuba Ćwieka. Po więcej szczegółów odsyłamy do odpowiedniej zakładki na stronie Dni Fantastyki: http://dnifantastyki.pl/2011/kategoria/gosc/

Link to comment
Share on other sites

Już ostatnia prosta do rozpoczęcia Dni Fantastyki 2011. Polecamy odwiedzenie zakładki Dojazd na naszej stronie: http://dnifantastyki.pl/2011/dojazd/ Znajdziecie tam niezbędne informacje jak odnaleźć siedzibę Zamku i jak tam dojechać. Dodatkowo koło dworca tymczasowego PKP będzie punkt informacyjny w którym dowiecie się jak trafić na odpowiednie przystanki, z których autobusy dowiozą was na tegoroczną imprezę.

Przy okazji proponuję odwiedzić zakładkę Program, w której coraz więcej informacji o programie na Dniach Fantastyki 2011.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...