Jump to content

Polscy użytkownicy gier sieciowych na tle innych nacji. Lokalni, czy globalni?


Matimak
 Share

Recommended Posts

Właśnie takie pytanie zadałem sobie dość niedawno. Gry sieciowe, to jedna z gałęzi kultury, w którym polskie społeczeństwo jest wciąż względnie nowe i ciekawi mnie czy zdążyliśmy już zaaklimatyzować się w międzynarodowym towarzystwie. Sam nie jestem zbyt namiętnym "uczęszczaczem" siciówek, dlatego chciałbym oddać głos w wasze ręce. Zanim jednak rozpoczniemy dyskusje na forum, poproszę wszystkich o wypełnienie małej ankiety

http://webankieta.pl/ankieta/w1hq0k6vwag8

  Jest to ankietka nazwijmy to tematyczna, zaś zebrane w niej głosy posłużą mi do głębszego zbadania zjawiska. Dlaczego? To już Moi Kochani pozostać musi na razie w sferze moich małych tajemnic, tym niemniej wszystko zostanie wyjaśnione jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Uzbrójcie się w cierpliwość i pomóżcie mi wypełniając te kilka rubryk. Wam zajmie to może z 10 minut a mnie pozwoli kontynuować prace nad tematem.

Teraz zaś zapraszam do dyskusji. 

Link to comment
Share on other sites

Nie powiedziałbym, żeby nasze społeczeństwo było względnie nowe. Świat gier internetowych istnieje już ponad 15 lat.

W międzynarodowym towarzystwie jesteśmy raczej zaaklimatyzowani, jako że jesteśmy mistrzami świata w wielu tytułach jak choćby Counter Strike.

Bycie polakiem w sieci nie ma raczej żadnych konsekwencji. Innych graczy po prostu nie obchodzi skąd pochodzisz. Czasami co prawda zdarzają się dyskusje ale tylko przyjacielskie. Ja na przykład jadąc do hiszpanii kilka dni wcześniej grałem w warhammera 40000 dawn of war. W jednej rozgrywce spotkałem właśnie hiszpana mieszkającego w Barcelonie. Spytałem czy nie zna położenia jakiegoś sklepu z fantastyką na terenie. Od razu przedstawił mi dokładne wytyczne do sklepu, który jak się później okazało był najniesamowitszą mekką figurek, komiksów i fantastyki jaką kiedykolwiek widziałem.

Kłótnie zdarzają się jedynie wśród graczy do 13 roku życia, ale są raczej bardzo sporadyczne z uwagi na szczątkową znajomość języka angielskiego przez te jednostki  8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...