Skocz do zawartości

Zabawa muzyczna


Matimak

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że fajnie by było, poznać wzajemne gusta muzyczne "od kuchni". Wypisywanie  nazw kapel i mówienie "słucham tego i tego" to jedno, zaś przyglądanie się tekstom i szukanie konkretnych kawałków to coś nieco innego i może być ciekawą odmianą. Dlatego Moi  Kochani proponuję zabawę.

 Wklejamy tu fragment tekstu piosenki -  kawałka, który się nam podoba, który coś dla nas znaczy, który oczarował nas tekstem. Zadaniem reszty jest znalezienie tytułu i wykonawcy utworu. Ten kto odgadnie, wkleja następny fragment dla innych. Oczywiście mile widziane informacje typu "dlaczego akurat to" itp. Jeśli macie ponadto jakieś ciekawostki związane z konkretnym utworem, wypisujcie ich jak najwięcej. A nóż widelec wywiąże się głębsza dyskusja - o to chodzi.

Zacznę

To jeden z dwóch kawałków, które sprawiły że zabrałem się za zgłębiani twórczości tego zespołu. Tekst jest moim zdaniem po prostu piękny.

All I could see - her eyes.

We got caught in the moment all of the night.

Taken beyond all lines,

in silence, leaving them all behind.

She had found the sails for the following night.

The town, for her, was getting way too small.

She promised to be mine forever, for that one night ...

Moments, passion, small defeats.

Concealed emotions found in me.

"You gave life to a brand new me ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonata Arctica- White Pearls, Black Oceans :D

Piosenka może nie jest epicka ale od tego zaczęłam przygodę z metalem w 2006 bodajże :D

"The walls come down like thunder

The rocks about to roll

It's The Arockalypse

Now bare your soul

All we need is lightning

With power and might

Striking down the prophets of false

As the moon is rising

Give us the sign

Now let us rise up in awe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonata Arctica- White Pearls, Black Oceans :D

Uuuu a skąd Ci się te liczby mnogie w tytule wzięły ??? (Tak, tak, tak filologiczne czepialstwo mode: on).

Lordi "Hard Rock Halllelujah"

Eh, ci panowie niezbyt mi podpasowują

Pora na klasykę. Tym kawałkiem rozpocząłem swoją przygodę z twórczością  tego Pana. Cześć mu i Chwała, bowiem wielki był i jest nadal.

Silence - we'll hunt for the lord

He takes crimson and gold

Gave ice to the cold

Oh to be never afraid

Of wolves at the door

Howling for more

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...