Skocz do zawartości

Postać fantastyczna


Sigyn

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem każdy pewnie sobie myśli czytając książkę "chciałabym/chciałbym być taki jak.." :D. Ja na przykład często sobie wyobrażam, że jestem kimś innym :D

Tak mnie ciekawi, gdybyście mogli w jaką postać byście się zamienili lub do jakiej rasy chcielibyście należeć?

Gadanie posranego maniaka, ale to mnie intryguje :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To postaram się wrócić do tematu. Niedawno w Polsacie można było obejrzeć trylogię Ojca Chrzestnego, i z tej okazji postanowiłem w końcu przeczytać książkę. Chciałbym być czasem właśnie takim Ojcem Crzestnym, człowiekiem z zasadami, którego wszyscy szanują i jednocześnie sie boją - niezależnym od wysoko postawionych ludzi i wszelkiej władzy. No i te propozycje nie do odrzucenia :P W rzeczywistosci w ogóle nie jestem do niego podobny, niepokoi mnie  fakt że postacie w książce które mają moje cechy charakteru, raczej nieciekawie kończyły (na dnie z rybami). Daje do myślenia  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torsje? nie pamiętam żebym na ciebie kiedykolwiek zwymiotował, a często opowiadałaś o książkach. Ale to było 2 lata temu, pamięć może mnie zawodzić, wiec za wszelkie traumatyczne przeżycia serdecznie Ciebie przepraszam. Nie jestem przekonany czy pełną gębą - w końcu najpierw obejrzałem ekranizację (która jest świetna, tak na marginesie). I nadal nie trawie fantasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smerfy:

Wszyscy pracują i są niesamowicie szczęśliwi z tego tytułu. Przewodzi im kolo w czerwonej czapce. I mają tylko jedną dziewczynę na całą wioskę... Kochałem tę bajkę ^^

A co do tematu to chciałem zawsze ilekroć czytam sagę Ziemiomorze być mieszkańcem tego świata, do tego najlepiej magiem, a w ogóle wspaniale byłoby być smokiem... Niesamowita jest magia w tym świecie, imo nie spotkałem się z lepszym systemem moim skromnym zdaniem.

Drugi świat który mnie fascynuje to ten z anime FullMetall Alchemist (stąd zaczerpnąłem pomysł na nick i avatar 8) ). Też zasady rządzące tym uniwersum są bliskie ideału, chociaż dużo bardziej krwawe. Alchemik to po prostu taki mag/naukowiec, bowiem magia jest tu postrzegana jako usystematyzowana dziedzina nauki i zwana powszechnie alchemią. Najbardziej niesamowite w w tym świecie jest jednak zakończenie całego serialu filmem, który sugeruje że ten świat jest równoległy do naszego, a każda śmierć w naszym świecie dostarcza energii potrzebnej do transmutacji alchemicznej w tym drugim... Niemniej gdybym to ja był alchemikiem pewnie bym swojej mocy używał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly_killer, jeśli lubisz klimaty mafijne to może zaciekawić Cię książka Roberto Saviano "Gommora". Prawdziwa opowieść o organizacji, silniejszej nawet od sycylijskiej mafii. Za opisanie jej tajemnic kamorra wydała na autora wyrok śmierci. W książce pojawiają się nawet polskie wątki, co czyni ją jeszcze ciekawszą.

Osobiście też bardzo lubię "Ojca chrzestnego". Klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...