Jump to content

Kraków Game Fusion 2011


gamefusion

Recommended Posts

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pragnie zaprosić wszystkich fanów gier i fantastyki na ogólnopolski festiwal Krakow Game Fusion 2011!

W dniach 15-17 kwietnia 2011 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie będzie można m.in. uczestniczyć w spotkaniach ze znanymi pisarzami, wysłuchać interesujących prelekcji, zabrać głos na panelach dyskusyjnych czy wziąć udział w ciekawych warsztatach i wielu konkursach. W programie nie zabraknie turniejów gier bitewnych, planszowych czy karcianych oraz różnorodnych wystaw i widowiskowych pokazów walk. W ramach festiwalu przewidziany jest zatem bogaty program, w którym każdy, nawet najbardziej wymagający uczestnik znajdzie coś dla siebie!

Nie zmarnuj takiej okazji i przyjedź na Krakow Game Fusion 2011! Jeżeli fantastyka jest Twoją pasją, nie może Cię tam zabraknąć!

Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej: www.gamefusion.pl

Link to comment
Share on other sites

Dołącz do Nas na Facebooku!

http://www.facebook.com/pages/Krakow-Game-Fusion/171851636169282?ref=ts

-  śledź nasz profil i oficjalną stronę na bieżąco,

-  pomóż nam uatrakcyjnić konwent dołączając do dyskusji na temat jego programu,

-  ponadto już wkrótce pojawi się możliwość wzięcia udziału w różnych konkursach!

Link to comment
Share on other sites

Nie zwlekaj! Już dziś zapisz się na ogólnopolski  festiwal gier i fantastyki Krakow Game Fusion 2011. Przygotowaliśmy dla Was akredytacje 1-dniowe oraz 3-dniowe, obejmujące cały czas trwania imprezy. Istnieje także możliwość wykupienia biletu wraz z noclegiem w pobliskiej szkole.

Szczegóły dotyczące akredytacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz pod tym adresem: http://gamefusion.pl/index.php?page=zapisy

A co nowego w programie?

W bloku literatury pojawiają się kolejni znani pisarze - na festiwalu spotkacie m.in. Jakuba Ćwieka, Pawła Ciećwierza, Andrzeja Zimniaka, Wita Szostaka, Andrzeja Ziemiańskiego oraz Jacka Komudę. Będziecie mieli możliwość wysłuchania ciekawych i różnorodnych prelekcji.

Zapewnimy Wam także mnóstwo atrakcji związanych z grami - elektronicznymi, karcianymi czy bitewnymi. Zapraszamy na turnieje Magic The Gathering, Warhammer 40 000, Infinity i Neuroshimy HEX oraz do wzięcia udziału w Mistrzostwach Południowej Polski i Mistrzostwach Krakowa w systemie gier bitewnych Warmachine/HOrde.

Specjalne miejsce na Krakow Game Fusion 2011przeznaczyliśmy dla fanów Gwiezdnych Wojen. Z pewnością niezapomnianych wrażeń dostarczy wizyta  Polish Garrison - polskiego oddziału Legionu 501. Oprócz tego swoją obecność potwierdził Rafał Kula - fan i kolekcjoner rzeczy związanych tylko z Klasyczną Trylogią z lat 70/80/90 oraz Stanisław Mąderek - twórca krótkometrażowego filmu „Stars in Black”. Nie zabraknie również członków Krakowskiego Fandomu Gwiezdnych Wojen.

Osobny blok poświęcimy tematyce Mangi i Anime. Wśród wielu atrakcji znajdują się m.in. warsztaty kaligrafii, lekcje języka japońskiego, a także nauka  tradycyjnych japońskich gier:  go, mahjong i hanafuda. W specjalnie przystosowanej sali projekcyjnej  będą wyświetlane najciekawsze pozycje japońskiej animacji - zarówno seriale, jak i filmy długometrażowe.

Więcej informacji o festiwalu na:  www.gamefusion.pl

Link to comment
Share on other sites

Ruszyły już zapisy na festiwal, a teraz startujemy z konkursem!

Zadanie polega na stworzeniu fanarta związanego z tematyką fantastyki. Z chęcią zobaczymy zarówno wasze propozycje dotyczące książek, filmów jak i różnego rodzaju gier. Tematyka jest bardzo szeroka, więc liczymy przede wszystkim na wyobraźnię i oryginalność. Na zwycięzców czeka akredytacja na festiwal. Do wygrania jest pięć 3-dniowych wejściówek z możliwością noclegu!

Najciekawsze prace zostaną opublikowane na naszym profilu na Facebooku, a w czasie trwania festiwalu będzie można je podziwiać na specjalnej wystawie.

Fanarty należy przesyłać na adres kgf-konkurs@nzsuek.pl, w temacie maila wpisując 'fanart' oraz podając jaką książką, filmem bądź grą się inspirowaliście.

A jeżeli planujesz zawitać lub mieszkasz w Krakowie, radzimy kręcić się w okolicach Rynku w niedzielę 3 kwietnia o godzinie 13:00. A dlaczego? Bacznie śledź naszą stronę i profil na Facebooku a wkrótce się dowiesz!

Więcej informacji o festiwalu na:  www.gamefusion.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Godzina 23:59 dnia 12 kwietnia nie bez powodu zostaje wymieniona na samym początku - jest to ostateczny termin, aby nabyć akredytację poprzez Internet oraz zapewnić sobie miejsce noclegowe w szkole. Oczywiście jest także możliwość zakupienia wejściówek każdego dnia trwania Festiwalu Krakow Game Fusion 2011 w oznaczonych miejscach, ale jeśli nie chcesz czekać w kolejkach, zamów akredytację teraz!

Nowości w programie coraz więcej! Na początek Bloki Gier Planszowych i Karcianych

Wszystkich pasjonatów gier zapraszamy do zapoznania się z The Spoils - najlepszym

i najzabawniejszym tytułem wśród gier karcianych. Na naszym stoisku specjalnie dla Was obecne będą osoby, które pokażą dlaczego warto poświęcić temu tytułowi choć chwilkę uwagi. I to wszystko za darmo!

Ponadto zapraszamy na prelekcję pod tytułem „Chwila z The Spoils, czyli lepsze od Magica”.

Z radością informujemy, że dołączyło do nas również wydawnictwo Kuźnia Gier wraz ze swoim steampunkowym systemem Wolsung i grą Kingpin!

Kingpin to szybka, nielosowa gra dla dwa dwóch graczy w klimacie Sin City. Jako Kingpin (szef półświatka) prowadzisz jedną z 4 mafii do zwycięstwa, inicjując strzelaniny i zajmując kolejne pola.

W programie znajdzie się nauka gry prowadzona przez jej autorów oraz turniej z nagrodami.

Poznanie zasad nie powinno zabrać więcej niż 15 minut, a jedna rozgrywka trwa około pół godziny. Dla chętnych uczestników udostępnimy egzemplarze do potrenowania (również w Games Roomie). Przewidziana jest także możliwość zagrania z samymi autorami.

Przez cały czas będziecie mogli nabyć gry tego wydawnictwa, wziąć udział w loterii bądź porozmawiać z twórcami gier. Ponadto wysłuchacie prelekcji o systemie Wolsung, najpierw dla początkujących,

a potem dla zaawansowanych graczy.

Natomiast w sali wydawnictwa Portal będziecie mogli poczuć klimat zimnej wojny w grze: „Cold City czyli Berlin, szpiedzy i nazistowskie eksperymenty” bądź „Otto Skorzeny- najlepszy komandos Hitlera”.

Jeśli jednak wolisz działać pod przykrywką polecamy: „Zawód szpieg” lub „LARP Cold City”.

Pojawiły się też dwie całkiem nowe atrakcje!

Znany krakowski rysownik i twórca komiksów Rafał Szłapa poprowadzi Blok Komiksowy na Krakow Game Fusion 2011.

Odbędą się spotkania z autorami komiksów takich jak „Bler”, „Wiedźmin”, „Scientia Occulta”, „Jutro będzie futro” i wieli innych. Ponadto usłyszycie co łączy komiksy i gry, a chętne osoby spróbują swoich twórczych sił w komiksowym konkursie!

Kolejną niewątpliwą atrakcją będzie spotkanie poprowadzone przez Stowarzyszenie Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL.

W ramach tego bloku dowiecie się jak zabijano się przed wiekami oraz jakie są mity na temat władania bronią białą. Po prezentacji, wszystkich żądnych wiedzy praktycznej zapraszamy na warsztaty z podstaw walki długim mieczem w konwencji blossfechten.

Kolejni goście Bloku Literatury!

Śpieszymy ogłosić, że festiwal odwiedzi również znakomity pisarz Andrzej Pilipiuk, który wygłosi prelekcję pt. „Z alkoholem przez wieki”. Wszyscy chętni będą mogli również uczestniczyć

w spotkaniu autorskim, które odbędzie się w sobotę w klubie studenckim zaUEK!

Na koniec pewne zmiany w Bloku Gier Elektronicznych

Mamy przyjemność zaprosić  wszystkich uczestników Krakow Game Fusion 2011 na konkurs na matach tanecznych i turniej Guitar Hero. Ponadto, każdy kto w niedzielę przyjdzie na Festiwal ze swoim komputerem, będzie mógł wziąć udział w warsztatach z Level Designu i nauczyć się tworzyć własne mapy do gier! Z przyczyn technicznych, niezależnych od organizatorów, jesteśmy zmuszeni odwołać turnieje gier konsolowych i komputerowych oraz prezentacje najnowszego sprzętu elektronicznego. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z organizatorami (kgf@nzsuek.pl).

[align=center]Jak zwykle po wszystkie szczegóły zapraszamy na naszą stronę internetową, na której znajduje się dokładny harmonogram Festiwalu:

www.gamefusion.pl[/align]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Festiwal Krakow Game Fusion 2011 już za nami!

Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność, a nieobecnych zapraszany za rok. Staraliśmy się zapewnić interesujące wydarzenia zarówno dla fanów gier bitewnych, planszowych, karcianych, RPG, jak i dla wielbicieli Mangi i Anime, komiksów, sztuk walki i oczywiście samej literatury fantastycznej. Nie zapomnieliśmy również o quizach i innych konkursach, w których uczestnicy mogli zdobyć wiele wartościowych nagród.

Rosnące kolejki do odbioru akredytacji zaczęły się wraz z początkiem Festiwalu, który miał miejsce w piątek o godzinie 14:00. Bardzo dużą popularnością cieszyły się gry Guitar Hero, Band Hero, DJ Hero oraz Dance Party. Swoich sił próbowali zarówno młodsi jak i starsi. Spore zainteresowanie wzbudzał także pokaz profesjonalnego malowania figurek oraz turnieje Warhammer 40 000 oraz Warmachine.

Sobotnia część rozpoczęła się oficjalnym otwarciem Krakow Game Fusion 2011 przez Prorektora prof. UEK dr. hab. inż. Andrzeja Chochóła. Towarzyszyli mu również przedstawiciele Legionu 501, ubrani w stroje z Gwiezdnych Wojen. Z pewnością studenci nigdy wcześniej nie mieli okazji zobaczyć tak oryginalnego przemówienia władz Uczelni. Uwagę uczestników bez wątpienia przykuwały przebrania Legionu 501, którego członkowie zaprezentowali swoją działalność i wygłosili prelekcje na temat Star Wars. Odbyli oni także prywatną sesję zdjęciową z Rogerem Christianem – współtwórcą Gwiezdnych Wojen, który był w tym czasie w Krakowie w ramach OFF PLUS CAMERA.

Przez cały czas trwania Festiwalu działał Blok Mangi i Anime z wieloma ciekawymi atrakcjami. Były to m.in. pokazy filmów anime, nauka gry w go i mahjong czy konkurs Cosplay. Natomiast w ramach Bloku Fantastyki odbyły się liczne prelekcje, panele dyskusyjne i spotkania autorskie. Wśród zaproszonych gości było wielu znanych twórców m.in. Andrzej Pilipiuk, Andrzej Ziemiański, Jakub Ćwiek, Jacek Komuda, Andrzej Zimniak. Ogromną przyjemnością było zobaczyć jak pisarze dyskutują z wielbicielami literatury fantastycznej oraz słuchają prelekcji swoich kolegów. Dużą liczbę słuchaczy przyciągnęły także wykłady Stanisława Mąderka – znanego scenarzysty i reżysera. Całodobowy Games Room był zawsze zapełniony chętnymi do gry w blisko 100 gier planszowych.

Po zapoznaniu się z wieloma opiniami uczestników, jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu Festiwalu. Bogaty program, ciekawe prelekcje, duża liczba uczestników, dobra zabawa, możliwość zawarcia nowych znajomości to tylko niektóre z argumentów fanów gier i fantastyki, które świadczą o sukcesie Krakow Game Fusion 2011. Nasza inicjatywa okazała się świetnym pomysłem i z przyjemnością postaramy się kontynuować ją również w przyszłych latach. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjazd, aktywne uczestnictwo i stworzenie naprawdę miłej atmosfery.

Cała impreza odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Prorektora ds. Studenckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. UEK dr. hab. inż. Andrzeja Chochóła.

Zapraszamy za rok na Krakow Game Fusion 2012 – organizatorzy Kraków Game Fusion.

Z

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...