Skocz do zawartości

Skarb hrabiego Reuvena - komentarze do solucji


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ekipa po udanym skoku na skarb Reuvena nie oddaje go zgodnie z umową Juniorowi w zamian za pomoc z filakterium? Przecież wtedy Junior nie porywałby Dudu.

Skarb stracili przecież dopiero po złapaniu Jaskra na Wyspie Świątynnej po odbiciu Dudu. Dlaczego nie poszli ze skarbem do Juniora nawet jak już Junior złapał niziołka tylko nastąpił wariant siłowy od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ale w którym momencie jest to w grze powiedziane dokładnie?

W dniu 17.04.2023 o 12:13, Mrozie napisał:

Sęk w tym, że złoto trafiło w ręce Mengego, zanim ktokolwiek mógłby je przekazać Juniorowi. Wtedy już pozostał tylko wariant siłowy.

Geralt badając skarbiec wyciąga tylko wniosek, że pieniądze zostały załadowane na barkę. Wszystko wskazuje, że napad w pełni się udał i odpłynęli z pieniędzmi.

W liście Dudu do Ciri jest napisane, że "teraz kiedy Menge położył łapy na skarbie to ma siły i środki żeby przetrząsnąć każdy dom w Novigradzie i ją odszukać" więc tak jakby informuje ją o fakcie zdobycia skarbu przez Mengego po wydarzeniach na Wyspie Świątynnej. List jest przecież pisany po wydarzeniach na Wyspie. Czyli tak jakby do momentu porwania Dudu, odbicia go, uwięzienia Jaskra nasza ekipa miała ten skarb. Gdyby stracili skarb wcześniej to Ciri przecież wiedziałaby o tym, po co Dudu informowałby ją w liście o tym? 

 

Edytowane przez Maciek8608
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie jest powiedziane wprost, w jaki sposób złoto trafiło w ręce Mengego, natomiast wiadomo, że rabusie utracili je wkrótce po napadzie.

W dzienniku misji Historia Ciri: Z wizytą u Juniora pojawia się niniejszy zapis:

Cytat

Geralt dowiedział się, że gdy nie dostarczyliśmy Willeyowi obiecanego skarbu, ten uwięził dopplera Dudu i przemocą próbował wyciągnąć z niego prawdę o miejscu ukrycia bogactwa.

Ok, stąd można wywnioskować, że to rabusie ukryli skarb. Być może jednak polski opis nie jest tutaj najszczęśliwszy. Angielski wydaje się nieco bardziej precyzyjny:

Cytat

Ciri and I had promised Whoreson a heap of treasure in return for his help. When we failed to deliver, he kidnapped our friend Dudu and started torturing him - his way of prodding us to improve our performance.

To zdanie wskazuje, że rabusie raczej jednak nie ukryli skarbu, tylko nie udało im się go dostarczyć do Juniora. Dlaczego? Tego już nie wiadomo.

Niemniej w dzienniku misji Skarb hrabiego Reuvena mamy:

Cytat

Ukryty przez Dudu list zawierał dalsze rewelacje -- że w skoku na skarbiec uczestniczyła również poszukiwana przez Geralta Ciri, i że zrabowane złoto trafiło ostatecznie do szefa straży świątynnej, Kaleba Menge. Z zapisków dopplera wynikało też jasno, że i ja, Jaskier, skończyłem w rękach owego zbrodniarza.

Stąd moje założenie, że złoto trafiło w ręce Mengego, zanim rabusie mogliby je przekazać Juniorowi. Nie wiadomo, co działo się ze złotem od momentu napadu do momentu zdobycia go przez strażników świątynnych i chyba nie jest to nigdzie powiedziane, a przynajmniej teraz sobie nie przypominam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angielskiej wersji tego wpisu w dzienniku faktycznie jest to mniej dwuznaczne i mogłoby być rozumiane w ten sposób, że kiedy Dudu został porwany to ekipa nie miała już Skarbu.

Ja natomiast znalazłem jeszcze jeden "trop". Po uwolnieniu Jaskra z transportu podczas rozmowy z Geraltem, Jaskier mówi, że plan wydawał się dobry itd ale ".. nie wiedziałem tylko, że Menge ścigał już wtedy Dudu" co może sugerować fakt, że krótko po napadzie ludzie Mengego będąc na tropie Dudu nakryli ekipę i zajęli ukradziony chwilę wcześniej skarb. Ale to domysły. 

 Bo ciągle zastanawia mnie czemu Dudu informowałby o zajęciu skarbu w liście do Ciri skoro ona była przy tym osobiście. Z kolei może te słowa z listu (o zajęciu skarbu przez Mengego) to nie informacja dla Ciri tylko po prostu stwierdzenie o czymś o czym oboje wiedzą..

W głowie układa mi się to w ten sposób:

1. Napad na bank się udaje

2.Ludzie Mengego śledzący Dudu nakrywają w którymś momencie po napadzie ekipę i przywłaszczają Skarb, który Menge lokuje w Kovirze 

3. Wobec niedostarczenia skarbu do Juniora wpada on w złość i porywa Dudu

4.Ciri odbija Dudu. Razem z Jaskrem uciekają na Wyspę Świątynną, Ciri teleportuje się do Skellige, Jaskier idzie do więzienia, Dudu znika w Novigradzie

5.Dudu pisze list do Ciri i zostawia w kryjówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2023 o 16:37, Maciek8608 napisał:

1. Napad na bank się udaje

2.Ludzie Mengego śledzący Dudu nakrywają w którymś momencie po napadzie ekipę i przywłaszczają Skarb, który Menge lokuje w Kovirze 

3. Wobec niedostarczenia skarbu do Juniora wpada on w złość i porywa Dudu

4.Ciri odbija Dudu. Razem z Jaskrem uciekają na Wyspę Świątynną, Ciri teleportuje się do Skellige, Jaskier idzie do więzienia, Dudu znika w Novigradzie

5.Dudu pisze list do Ciri i zostawia w kryjówce.

I to jest chyba najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń. Sądzę, że w tym liście zawarto po prostu stwierdzenie faktu, który był już oczywisty dla obojga. Ewentualnie w momencie utraty skarbu na rzecz świątynnych Ciri i Dudu nie byli jeszcze świadomi, gdzie trafi skarb, a później, gdy stało się jasne, Dudu wspomniał o Mengem w swoim liście. Niemniej to wydaje się mało prawdopodobne, ponieważ świątynnych raczej trudno nie rozpoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że i Tobie i mnie wydaje się to równie prawdopodobne.

Czytałem o tym zadaniu na innych forach i albo ludzie uważają, że Skarb został utracony w momencie kiedy Jaskier trafił do niewoli Mengego (i tam wyciągnęli od niego tę informację albo po prostu sam się wygadał,jak to Jaskier) albo już nikt tego nie pamięta bo grali dawno.

W tej wersji nie dawało mi spokoju czemu ekipa mając w posiadaniu Skarb nie wywiązała się z umowy z Juniorem.  Powodem dla którego ludzie tak to pamiętają, jest chyba fakt, że osoba Mengego jest fabularne mocno powiązana z Jaskrem i powstają skojarzenia, że skoro go uwięził to pewnie coś od niego wyciągnął.

To, że Dudu był tropiony przez Mengego rzucone jest raz i krótko. Trochę mam niedosyt jak ostatnio przechodziłem to zadanie(pamiętałem tę niejasność z poprzednich lat) i czekałem teraz tylko aż Geralt odnajdzie Dudu poprzez sztukę teatralną i Doppler wszystko pięknie po kolei wyjaśni. Dudu jednak nie wspomina ani słowem co ze Skarbem, kiedy go utracili itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...