Skocz do zawartości

jRPG - rozmowy ogólne


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

jRPG (Japan RPG) gatunek tak ró?ny od cRPG, cho? maj? tyle wspólnego. Zupe?nie inna filozofia, inna fabu?a, inny ?wiat. Do flagowych tytu?ów nale?? te z serii Final Fantasy. W 99% jRPGi ukazuj? sie na konsole, dlatego wi?kszo?? osób nie mia?a z nimi styczno?ci. Kto? gra?? Kto? Poleca jakie? tytu?y? W?tek ogólny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra?, i to jak!

Polecam Chrono Trigger na Super Nintendo (dla posiadaczy Pieców bardziej przejrzysty b?dzie skrót: SNES ;] ) 

Wikia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrono_Trigger

CT jest gr? d?ug?, ciekaw?, nieliniow?... i wci?gaj?c?. PRzeczytajcie sami.

jRPGi maj? swój klimat - albo je lubisz, albo nie trawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ostatnio s?ysza?em pog?oski na temat reaktywacji FF VII na PS3.

"Siódemka" jest najbardziej kultow? cz??ci? dlatego Sony chce stworzy? j? jeszcze raz: z ulepszon? grafik? i d?wi?kiem oraz wieloma nowymi zadaniami pobocznymi. Ale po co, kto? zapyta. Jak to po co? ?eby si? PS3 lepiej sprzedawa?  ::) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Konsoli mieć nie trzeba, żeby pograć w jRPG, wystarczy zwykły komputer i emulator.

Nie wiem czy w kazdym przypadku, ale zdaję mi się że trzeba mieć własną konsolę żeby móc ją LEGALNIE emulować na pc. Potrzebny jest plik ROM ze swojej konsoli, a nie np ściągnięty z internetu. W Final Fantasy nigdy nie grałem - ale słyszałem ciekawostke/plotke że gra ma taką nazwę ponieważ pierwsza część cyklu miała  być ostatnią grą w karierze programisty ;-) tylko że odniosła nieoczekiwany sukces - prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to prawda.

Owym programistą jest Hironobu Sakaguchi, który zaproponował szefostwu firmy Square, zrobieniem gry w podobnej konwencji co Dragon Quest. Jako, że firma chyliła się ku upadkowi, przewrotnie nazwano ja Final Fantasy. Gra odniosła oszałamiający sukces a Square istnie do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, kojarzysz. Bohaterowie, fabuła oraz świat przedstawiony zawsze się zdecydowanie różniły. Cechą wspólną był świetny klimat... no i tytuł :P

Ostatnio słyszałem (i nawet o nim pisałem) o pomyśle odświeżenia graficznego i dźwiękowego najlepszej części FF czyli XII, także powoli trzeba się szykować na FF7 Next Generation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...