Jump to content

Avangarda 007


Jade Elenne

Recommended Posts

AVANGARDA 007 jest siódmą odsłoną ogólnopolskiego konwentu miłośników fantastyki. Jest jedynym tego typu dużym wydarzeniem cyklicznym w Warszawie.

Edycja 2011 odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2011, na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 159 w budynku 34.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Studentów Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Fantastyki ‘Avangarda’.

Ze względu na aktualny numerek edycji, uznaliśmy, że warto poruszyć w ramach konwentu temat szpiegostwa w kontekście kultury masowej, z naciskiem na fantastykę ale nie tylko oraz w kontekście historii. Jak zwykle w przypadku Avangardy nie będzie to temat dominujący i nie należy się tego spodziewać, jednakże na pewno zauważycie go w programie.

Już teraz zapraszamy do udziału w ogromnym szpiegowskim LARP-ie "Pozdrowienia z Avangardy", otwierającym konwent w czwartek. Drama przygotowywana jest przez grupę Ava-LARP i nie zabraknie w niej wojen informacyjnych, spisków, zadań specjalnych i tajemnic.

Dzięki wsparciu Kół Naukowych SGGW i Politechniki Warszawskiej w trakcie Avy 007 będzie można wziąć udział w prelekcjach popularnonaukowych i pokazach ciekawych projektów badawczych. Miłośnicy literatury będą mieli okazję spotkać się z ulubionymi polskimi autorami, oraz wziąć udział w przygotowywanych atrakcjach związanych nie tylko z dorobkiem literackim ale również z samym pisaniem i kwestiami wydawniczymi.

Po raz kolejny gościć będziemy także TrekSferę - zespół atrakcji dla fanów SF i Hard SF pod postacią seriali nie tylko. Co roku organizatorzy TrekSfery dbali o dobór programu obfitujący w ciekawe punkty, nie zmieni się to i tym razem.

Jak zwykle na nudę nie będą mogli narzekać fani gier fabularnych. W tym roku po raz drugi gościć będziemy laureatów Quentina - konkursu na najlepszy scenariusz RPG. Swoje bloki przygotowują również wydawcy - Portal, Kuźnia Gier, Gramel, Galmadrin, Cyfrografia, jak zwykle nie zabraknie atrakcji dla fanów gotyckiego Świata Mroku, blok RPG wspierać będzie również grupa Lans Macabre, Stowarzyszenie Wielosfer, Płocki Klub Fantastyki Elgalh'ai, Stowarzyszenie Mistrzów Gry TEMPUS oraz twórcy projektu Dziedzictwo Imperium. Nie zabraknie więc warsztatów i prelekcji. Po raz kolejny w trakcie konwentu odbędą się również sesje RPG podczas których będzie można zagrać u najlepszych Mistrzów Gry i zdobyć przy okazji ciekawe fanty w Wielkiej Loterii RPG!

Jak co roku do użytku uczestników zostanie oddany ogromny Games Room Planszówkowy z mnóstwem gier, miłą obsługą, turniejami i konkursami.

Po raz drugi wraz z Fundacją DKMS uruchamiamy akcję Dni Dawcy - Fantastyczni Dawcy Szpiku. W konwentową sobotę dzielni agenci i agentki będą mogli pomyśleć o uratowaniu komuś życia! Zachęcamy do rejestracji!

Z roku na rok nasz zlot gromadzi coraz więcej uczestników z całego kraju. Mamy nadzieję że również w tym roku odwiedzicie nas licznie i przeżyjemy razem mnóstwo wspaniałych chwil. Przyjdźcie i zabierzcie ze sobą znajomych. Dowiedzmy się wspólnie, jak fascynujące mogą być działania podejmowane "w służbie wyobraźni". Do zobaczenia na Avangardzie 007!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jest nam miło poinformować, że władze SGGW zgodziły się, aby nasi uczestnicy korzystali przy rezerwacji noclegów w Domach Studenckich z niższej ujednoliconej stawki za nocleg.

W chwili obecnej opłata za nocleg od 1 osoby, niezależnie od rodzaju pokoju, wynosi 33 zł.

Oznacza to, że pokój trzyosobowy jest tańszy o 4 zł, a dwuosobowy aż o 10 zł! Osoby, które zarezerwowały pokoje po wcześniejszych stawkach, zostały już o tym poinformowane i otrzymają zwrot nadpłaty. Zachęcamy do rezerwacji noclegów, miejsc wystarczy dla wszystkich chętnych. Administracja DS zgodziła się przedłużyć termin zbierania zgłoszeń. Rezerwacji można dokonywać do 10 lipca włącznie.

Osoby oczekujące na informacje o wspólnych salach noclegowych informujemy, że starania jeszcze trwają. O negatywnym lub pozytywnym efekcie naszych działań poinformujemy w ciągu najbliższych kilku dni.

Link to comment
Share on other sites

LARP-ów będzie na Avangardzie dostatek. Kilka przygotuje grupa AvaLARP przy współpracy ze Stowarzyszeniem Avangarda. Już pierwszego dnia konwentu odbędzie się MegaLARP Pozdrowienia z Avangardy - wstrząśniety lecz nie zmieszany LARP  w konwencji szpiegowskiej dla kilkudziesięciu osób. Osobom preferującym science-fiction polecamy Wiele mruczenia o nic, czyli jubileuszowy (dziesiąty) LARP w świecie Anuvarak. Miłośnikom historii alternatywnej spodoba się z pewnością Quietus promujący książkę Quietus Jacka Inglota wydaną w serii Zwrotnice czasu.

Pozdrowienia z Avangardy

* liczba osób: 50 - 70

* liczba sal: wiele

* czas trwania: 5,5 h

zgłoszenia

Wiele mruczenia o nic

* liczba osób: 25-30

* liczba sal: 1-2

* czas trwania: 4 h

zgłoszenia

Quietus

* liczba osób: 20

* liczba sal: 1

* czas trwania: 4 h

zgłoszenia

Więcej informacji: http://www.larpysf.ava.waw.pl

Link to comment
Share on other sites

Cthulhu budzi się na (j)Avie!

Wszystkie znaki na to wskazywały, ale jeszcze ponurzy kultyści uskuteczniali swe mroczne knowania w drukarni. Wielu badaczy odgadło to ze starożytnych pism (oraz z Facebooka). Ogłaszamy niniejszym oficjalnie, że długo wyczekiwana polska wersja 6 edycji Zewu Cthulhu będzie miała swą premierę na AVANGARDZIE 007!

Link to comment
Share on other sites

Z przyjemnością prezentujemy Wam listę programową Avangardy 007! Dokładne terminy i godziny zostaną ujawnione wkrótce. Zebranie wszystkich atrakcji chwilę trwało, ale mamy nadzieję, że ich bogactwo wynagrodzi Wam długie oczekiwanie.  Dziękujemy wszystkim twórcom programu, firmom i instytucjom za niesamowite wsparcie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...