Skocz do zawartości

Weekend z betą Diablo III


PaNxRybA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale na cały weekend, czyli do 21 w piątek do 21 w poniedziałek są otwarte beta testy dla wszystkich. Jedyne co trzeba zrobić, to założyć konto na battle.net i poczekać na pobranie ~4GB plików gry. Więc dla fanów jest to bardzo dobra wiadomość. W moim przypadku przesądzi to o tym czy kupić grę. :D

    W nocy pobrałem grę, a rano miałem sobie włączyć, sprawdzić. Już na samym początku miałem problemy z uruchomieniem downloadera. Męczyłem się chyba z 30 minut. Ale na całe szczęście nie tylko ja miałem ten problem. Więc rozwiązanie znalazłem na angielskojęzycznym forum. Dodam jeszcze, że problem ten dotyczy wszystkich, którzy posiadają Windows 7 64bit. Po długich męczarniach pobieranie ruszyło. Zostawiłem na noc aby się pobrało. Rano wstałem, gra była już zainstalowana. Pełen radości siadłem do tej bety. Ale niestety mój pech zadziałał po raz drugi i jedyne co zobaczyłem to:

600x400http://i39.tinypic.com/2hmh9g7.png[/img]

Więc pewnie trzeba uzbroić się też w cierpliwość. Albo przestawić się w weekend na nocny tryb życia. :D

Btw. gdy uda mi się już odpalić D3 to wstawię kilka screenów z rozgrywki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc doczekałem się dopiero o 20. :D Ale jestem bardzo zadowolony z tej gry. Nie jestem fanem Diablo, ale ta część jest po prostu bardzo grywalna. Po dwudziestu minutach gry mogę polecić ją każdemu.

         Poziom trudności według mnie stoi na niskim poziomie. Walki polegają na klikaniu w przeciwnika i czasami na wciśnięciu przycisku "Q", aby się uzdrowić. Dla mnie to trochę za mało. No i drażni mnie ta cukierkowa grafika trochę. To są jedyne rzeczy do których mogę się przyczepić.

          Jeśli ktoś jeszcze nie ściągnął i nie zainstalował bety, to niech to zrobi bo ma czego żałować, a czasu nie zostało dużo na testowanie. ;)

Tak jak obiecałem, screeny załączam poniżej w albumie.

http://imageshack.us/g/708/d320120421200842.png/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 GB? To nie na moje łącze. Pewnie nie zdążyłbym ściągnąć przed końcem terminu. Zresztą, dla bety drugiego Guild Wars może bym się poświęcił, no ale skoro mnie olali... ;) jak już skończysz grać i znajdziesz chwilę, to opisz swoje wrażenia. Z chęcią poczytam :)

Zrobię nawet więcej. Nagram jeszcze do tego filmik z rozgrywki. :D

A co do Guild Wars 2 to też czekam na betę. Ale gdzieś czytałem, że ta z kolei ma ważyć w okolicach 10-15 GB. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Guild Wars 2 to też czekam na betę. Ale gdzieś czytałem, że ta z kolei ma ważyć w okolicach 10-15 GB. :D

Ok, tym sposobem mi się odechciało :D swoją drogą dwie stówy za sam klucz do GW2 to jakaś pomyłka. Wiem, rozumiem, gra bez abonamentu, twórcy mają rodziny i dzieci, no ale moim zdaniem to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, podaję tu linki do trzech filmików z mojej rozgrywki. Od razu sorry za chwilowe przycięcia oraz za tak słabą rozdzielczość, ale nie miałem żadnego programu do nagrywania więc musiałem nagrać w Xfire. Niższa rozdziałka pozwoliła na bardziej płynne granie podczas nagrywania. :D

1.

http://youtu.be/BhmYy8BgFfk

2.

http://youtu.be/0uF6d-_vW6I

3.

http://youtu.be/dWmNPogHj1k

Teraz czas na moje wrażenia. :D No więc z początku trochę się bałem siąść do tej bety z racji tego, że nie lubię jakoś żadnej części Diablo. Jakoś nigdy nie odpowiadała mi taka rozgrywka. Ale to kwestia gustu. I uprzedzam od razu, że grałem tylko barbarzyńcą. Nie miałem czasu aby przyjrzeć się innym postacią.

  Ogólne wrażenie z rozgrywki są bardzo pozytywne. Do części pierwszej i drugiej niestety porównać nie mogę bo nie obcowałem z nimi zbyt długo. Najpierw wymienię co mi się nie podobało bo myślę, że to ma większe znaczenie.

Tak ja wymieniłem w poprzednim poście grafika oraz zbyt łatwe walki przez całą rozgrywkę są dokuczliwe. Grałem około dwóch godzin, a nie zginąłem ani razu. Nawet walka z większymi przeciwnikami jest nudna. :D

Kolejne co mnie zdziwiło to, że na moim sprzęcie gra potrafi trochę przyciąć (specyfikację sprzętową wymienię pod koniec wypowiedzi). Również skill'i jest trochę za mało. Jestem przyzwyczajony od RPG'ów, a tam zawsze jest bardzo obszene okienko umiejętności.

Do paczki rzeczy niefajnych dochodzi też brak możliwości zmiany kamery, bądź też jej operowaniem. Jest tylko sztywno umieszczona. Mnie akurat to bardzo drażni.

No to teraz czas na lokacje. Niestety tutaj też jest na minus. Wszystko jest do siebie bardzo podobne. Za każdym razem gdy wchodzimy do "nowej" jaskini bądź też innego miejsca, mamy wrażenie, że już tu byliśmy.

Do niczego więcej chyba nie mogę się już przyczepić.

    Teraz z innej półki. Co mnie w tej grze zauroczyło. No więc na sam początek zacznę od dosyć fajnych animacji walki. Mimo że walki są słabe to chociaż ładnie wyglądają. :D

Kolejna rzecz, która rzuciła mi się w oczy to dosyć duża liczba naszych przeciwników. Uwielbiam zróżnicowane postacie oraz potwory. A w tej grze myślę, że jest tego dużo.

Z racji tego, że grałem tylko jedną postacią nie mogę powiedzieć jakie są ogólne wrażenia z rozgrywki.

Misje. Tutaj nie wiem czy dać minus czy plus. Za tym aby dać minus stoi fakt, że misje polegają praktycznie na poleceniach typu"zabij". I tyle. Ot cała filozofia. Za tym aby dać plusa świadczy fakt, że w tej grze nie da się znudzić wykonywaniem misji. Lubię oglądać sceny walki więc jest ok.

        Podsumowując. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że gra jest dobra. Niedociągnięć nie ma prawie w ogóle. Prócz trochę dużych wymagań. Co do całej reszty rzeczy, które nie spodobały mi się, mogę powiedzieć, że to kwestia gustu. Niektórym na pewno spodoba się ta gra w 100%.

Mnie osobiście w pełni nie przekonuje. Ale już teraz mogę wystawić solidne 7/10. Co w obecnych czasach jest bardzo dobrą oceną.

PS. Przepraszam za błędy i ogólnie trochę chaotyczny styl, ale pisałem to na szybko, tuż po zakończeniu rozgrywki.

Specyfikacja sprzętowa.

Processor:           AMD Phenom II Black Edition X4 955 3.2GHZ @ 3.6GHz

Memory:                   4096 MB RAM II 1066MHz

Hard Drive:           500 GB SATA II 7200

Video Card:           NVidia GeForce GTX 560Ti 1024MB

Monitor:           Medion 22' 1680x1050

Operating System:   Windows 7 Home Premium 64-bit

Motherboard:           Gigabyte MA770-UD3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połamałem sobie zęby na Diablo 1 i 2 (jedynkę przeszedlem każdą postacia po conajmniej kilka razy, w dwójkę gram na battle necie do tej pory już ponad 10 lat) i z radością pograłem w otwartą betę trójki. Wymaksowałem 4 postacie (w becie oznaczało to uzyskanie 13 lvl), zajęło to max 3h na każdą. Zgadzam się, że póki co system skilli jest opracowany jakby dla dzieci z wodogłowiem (automatyczne wbijanie statystyk i umiejętności), ale sądzę, że wszystkie możliwości zostały sprawdzone w trakcie produkcji. Grafika i wymaganai są ok (na moim lapku ze średniej półki z 2008 roku działa tak, że na pełnym party z masą potworków nie ma biedy). Beta miała przede wszystkim na celu stress test serwerów oraz eliminację podstawowych błędów, reklama produktu była raczej na dalszym miejscu. Co do poziomu trudności - normal w becie to poziom pędraka. Zużyłem ze 2 mikstury życia przez cały okres gry (4 postaciami na max). ALE - twórcy sami przyznają, że taki był zamiar. Prawdziwe wyzwanie przyjdzie w trybie inferno, który ma być prawie że niemożliwy do przejścia. Ujął mnie a to system tworzenia gier i dołączanie do znajomych - majstersztyk. W dowolnym momencie możesz przeskoczyć do innej gry w mniej niż kilkadziesiąt sekund (jeden klik, opuszczenie obecnego party, wyjście z gry, wczytanie nowej, i dołączenie do kumpla). Każda postać do 13 lvl zapewniła mi sporo zabawy, największym pozytywnym zaskoczeniem był monk, wizzard odrobinę mnie zawiódł, a barb był taki, jak oczekiwałem. Demon hunter również nieźle cisnął, aczkolwiek sam styl gry tą postacią mi nie odpowiada, wolę kontakt mimo wszystko :). Wcześniej chciałem kupić pełną wersje, ale w tym momencie jestem pewien, że zamówię preordera i zaczynam cisnąć w dniu, w którym odpalają się oficjalne serwery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to w czasie beta-testów Diablo 2 też wszyscy byli zaskoczeni i zawiedzeni poziomem, jaki prezentowała gra. Dotyczyło to głównie grafiki i chyba jakichś tam innowacji, jakie niosła ze sobą gra w stosunku do swej pierwszej części (nie pamiętam dokładnie, nie jestem drzewcem ;p). Toteż nie byłbym zbytnim pesymistą, bo historia najwyraźniej się powtarza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...