Skocz do zawartości

Wiara


Superkarpik

Rekomendowane odpowiedzi

no dobrze, mo?e z deczka przesadzi?em w mojej wypowiedzi. Je?li chodzi o t? poruszan? ju? choink? to chodzi o to ?e te ?wi?to sta?o si? bardzo skomercjalizowane, przez co zapomina si? ?e jest to ?wi?to chrze?cija?skie, nawet je?eli ma poga?skie tradycje.

Czy uwa?acie Feng Shui za rodzaj wiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nieco pó?no, ale chcia?bym jeszcze dorzuci? swoje trzy grosze do kwestii choinki i jajek.

IMHO s? to obyczaje g??boko zakorzenione nie tyle w religii, co w naszej kulturze. Po prostu kiedy przychodzi grudzie? lub marzec/kwiecie? mamy ?wiadomo??, ?e trzeba ubra? choink?/i?? ?wi?ci? jajka, bo tak ka?e obyczaj. Bo tak wnaszych rodzinach robi si? z dziada pradziada. No i poza tym nale?y pami?ta?, ?e s? to obr??dy poga?skie, jedynie zaadaptowane do ?wiadomo?ci chrze?cijan jako chrze?cija?skie ?wi?ta, tak jak zosta?o wprowadzonyh przez Ko?ció? wiele innych rzeczy, jak np. czy?ciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierz?cy niepraktykujacy = katolik/protestant/prawos?awny/judaista/muzu?manin/etc któremu nie chce sie chodzic do koscio?a/zboru/cerkwi/synagogi/meczetu/etc

agnostyk = osoba która dosz?a do wniosku ze cz?owiek nie jest w stanie dojsc do prawdziwej natury Boga jak i tego czy On w ogóle istnieje. Cz?sto wi?c wybiera w?asny system wierze? i praktyk - jest wi?c praktykuj?cy cho? nie brakuje te? agnostyków le??cych bli?ej ateizmu lub deizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmy?laj?c przysz?a do mojej g?owy pewna my?l. W Stworzeniu ?wiata napisane jest ?e Bóg siódmego dnia odpoczywa?. Mo?e to oznacza?, ?e Bóg mo?e si? m?czy?, co bardzo przybli?a go do cz?owieka. Napisane zosta?o, ?e cz?owiek zosta? stworzony na podobie?stwo Bo?e. By? mo?e jeste?my podobni bardziej ni? nam si? wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przygl?dam si? tej dyskusji. Napisz? co? od siebie.

Jestem osob? g??boko wierz?c?, urodzi?em si? w rodzinie bardzo katolickiej. Chodz? do ko?cio?a (w?a?nie jestem po :P), na razie wszystkie mo?liwe sakrametny przyj??em. Jaki jest mój stosunek do ko?cio?a..zupe?nie nie interesuje si? tym co robi? ksie?a, czym zajmuje si?(lub nie) to ca?e radio maryja, nie obchodzi mnie to. Chodz? do ko??io??, bo wierz?, ?e on ??czy mnie z Bogiem, na mszach, wspólnej modlitwie. Daj? na tace, a czy te pieni?dze id? na nowy samochód dla proboszcza czy na renowacje o?tarzu...te? nie interesuje mnie to. Cel jest zawsze podawany, a ja pomagam parafii, czy oni mnie ok?amuj?, czy nie, nie chc? wiedzie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodz? do ko??io??, bo wierz?, ?e on ??czy mnie z Bogiem

i tym sie przede wszystkim roznimy :)

Superkarpik - z tym siodmym dniem to teologowie mysla od 2000 lat i jakos nie moga dojsc do ?adu. generalnie to jest wszystko metafora a ten odpoczynek... coz moze Bog postanowi? zrobic przerwe zeby sie ponapawac dzie?em... Bo On jest wszechmogacy i w ogole. ale czy nie moze miec ma?ego kaprysu :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ale we wrozeniu i tzw jasnowidzeniu (chodzi mi o te "jasnowidzenie" przy dotknieciu np skarpety zaginionego bo prawdziwe jasnowidzenie to zdolnosc do pewnych niezaleznych od jasnowidza wizji dotyczacych zarowno przeszlosci jak i przyszlosci, ale raczej nie takich rzeczy jak kwestia "ktorego chlopaka wybrac" czy "gdzie to ja zapodzialem majtki") musi cos byc bo niekiedy tzw."jasnowidze" pomagaja policji w znajdywaniu cia? etc.

wierz?cy mog? przyjac ze dar wizji pochodzi od Boga ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Paummasoymn

Hi!

Without taking into account the issue of establishing a stone by God, which he won't be able to pick up, how do you think, may be something in this world, what can God never see?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...