Skocz do zawartości

Co myslicie o Hobbicie?


Shane

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule - kto był, ten widział, że o Hobbicie można wiele powiedzieć - rzeczy dobrych, ale i złych.

Komu podobał się Radagast z odchodami we włosach?

Komu podobały się kroliki wyzej wymienionego?

Azog - użytkownik profesjonalnej protetyki?

Szyc w roli Golluma? (ktoś odważył się na dubbing?)

wypowiedzcie się - jakie są wasze odczucia co do tejże produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temat warto wskrzesić z okazji premiery Pustkowia Smauga. Na razie nie czytam recenzji, ale i tak się zastanawiam, jak wypadnie Tauriel, której dodanie jest, moim skromnym zdaniem, sporym przegięciem...

O cudach pierwszego Hobbita wypowiem się za kilka dni, bo pewne szczegóły już sie zatarły i zamierzam sobie go odświeżyć. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana Tauriel najwyraźniej zamiaruje mezalians z krasnoludem... No comment.

Na Pustkowiu byłam wczoraj. Jest na co popatrzeć, zwłaszcza w 3D. Smaug jest zacny. Bombur i jego niszcząca baryłka też. Zdecydowanie nie jest to "Hobbit", jakiego znamy... ale czego się spodziewać po historii rozciągniętej na 3 filmy długości Władcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na dwójce i... Jeszcze nigdy nie wyszedłem z kina tak bardzo rozczarowany. Wizualnie film jest znakomity, ale poza tym, to jest to jawny gwałt na Tolkienie. Scenarzysta powinien iść siedzieć za nekrofilię.

Tu nawet nie chodzi o "zgodność" z książką, bo wiele scen było zupełnie zbędnych i/lub nielogicznych. Ale uwaga na spojlery:

1) Retrospekcja w Bree. Naprawdę, po co?

2) Wizyta u Beorna. Spłycona do maksimum, przez co straciła jakikolwiek sens. Nie mówiąc o tym, że zrobili z Beorna Wolverine'a...

3) Smaug, który w jednym momencie goni hobbita i swojego największego wroga, Thorina, ale w pewnym momencie doznaje olśnienia i stwierdza, że Bilbo to na pewno agent ludzi znad Jeziora. Znaczy co, Thorin też? Czy może sufler podpowiedział Smaugowi, że czas już lecieć spalić miasto, bo kończą się miliony na koncie i trzeba wypchnąć produkcję do kin?

Międzyrasowy romans elfo-krasnoludzki tylko przepełnił czarę goryczy. Gdyby doszło do pocałunku, chyba zacząłbym rzygać tęczą.

Ale to nic. Przecież pod koniec Hobbita Kili ginie w obronie Thorina. Jestem przekonany, że w trzeciej odsłonie wersji Jacksonowskiej zginie broniąc swojej elfiej ukochanej, po czym nastapi scena rodem z Titanica. Mnóstwo karczemnego dramatyzmu niczym w Zmierzchu i hektolitry łez przelanych przez nastolatki. Brzmi tak kasowo, że chyba sobie odpuszczę pójście do kina na ostatnią część "trylogii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, naprawdę. 95% moich znajomych po nowym Hobbicie sika ze szczęścia i wychwala film pod niebiosa, bo niby można się było spodziewać, że Jackson namiesza. Ja wolałem mieszanie w skali pierwszej części. Druga to dla mnie za dużo, bym się nie denerwował, kiedy chodzi o jedną z ulubionych książek moich szczenięcych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czarujmy się - to nie jest film dla fanów Tolkiena. Jest zrobiony dla całej reszty, w większości składającej się z masy widzów, którzy oczekują od filmu akcji/efektów/krwi/romansu, a nie adaptacji powieści. Gdyby chcieli Tolkiena, przeczytaliby sobie książkę. Książkę uważają za nudną, więc nie zostaje nic innego jak widowisko, żeby ich przyciągnąć...

Mnóstwo karczemnego dramatyzmu niczym w Zmierzchu
Oglądałeś to??  :o [podziw] Mnie się udało jakieś 5 minut oglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale z jedynką nie było tak źle. Dostawione wątki, ze spotkaniem na szczycie w Rivendell czy walka z Azogiem, jeszcze jakoś pasowały do koncepcji Hobbita - to były wydarzenia, które mogłyby się dziać w Śródziemiu, gdyby Tokien postanowił o nich opowiedzieć. Ale dwójka? Tam nawet ta historia się kupy nie trzyma.

Zresztą ja wielkim fanem Tolkiena nie jestem. Mam sentyment do Hobbita, ale nie pamiętam każdego pojedynczego szczegółu jego twórczości. Prawdziwi Tolkieniści to dopiero mają ból zębów po czymś takim.

Mnóstwo karczemnego dramatyzmu niczym w Zmierzchu
Oglądałeś to??  :o [podziw] Mnie się udało jakieś 5 minut oglądać.

Całości nie, tylko swego rodzaju kompilację najbardziej żenujących scen. Całkiem zabawne, jeśli akurat niczego nie jesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Hobbita... skoro Smaug już poderwał dupsko i wyleciał, co oznacza końcówkę książki, to wyobraźcie sobie, co nas czeka w następnym trzygodzinnym filmie. Aż się boję pomyśleć, czego się dowiemy o Sauronie np.  ::)

Gandalfowi chyba trzeba będzie zafundować jakąś demencję. W "dwójce" odkrył Saurona, tymczasem w Drużynie... jest zdziwiony pojawieniem się upiorów pierścienia. Tak, zdecydowanie jakiś ork musi mu porządnie przywalić w głowę.

Poza tym, bitwa pod Samotną Górą zostanie pewnie trwać ze 40 min. A trzeba jeszcze gdzieś upchnąć wątek romansowany. Krótko mówiąc, będzie się działo!

Posłuchaj sobie "Pieśni Wikingow" z The Bards Tale (na YT znajdziesz bez trudu) moze stanowić podpowiedz do tego, czego mozna oczekiwać. Przy okazji sprawdź tez inne nutki z gry, stare, ale przezabawne :)

Bard's Tale, o bogowie, kiedy ja w to grałem! Czuję się stary i zużyty. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Miałem nadzieję, że hobbit będzie podobny do WP, a tu takie rozczarowanie. Najbardziej szkoda mi Radagasta bo to co z nim zrobili przechodzi ludzkie pojęcie. Kolejną zepsutą postacią jest Thranduil, który wygląda jak... no może lepiej nie powiem jak wygląda Król Elfów :/ IMO cały film jest zbyt bajkowo-komediowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...