Jump to content

Dragon age Początek - czyli tego czego nie mogę znaleźć w poradnikach


Recommended Posts

Hej mam nadzieje że nie ma takiego tematu... szukam już od kilku miesięcy na temat kilku misji i niestety nie wszystko piszą w naszych polskich poradnikach. Chodzi mi m. in. o misje w obozie elfów, gdzie trzeba znaleźć elfkę. Najczęściej opisuje się wówczas spotkanie jej w postaci wilkołaka, gdy prosi o zabicie - daje szal swojemu mężowi, a ja ją ominęłam specjalnie i z tego co widzę po zdjęciu klątwy ona gdzieś przepada, a elfowi, któremu mówimy "iż gdyby żyła, to wróciłaby wraz z zarażonymi elfami" sam idzie jej szukać do lasu (możemy też utwierdzić go w przekonaniu, że niestety ale prawdopodobnie umarła... zastanawia mnie jednak czy można ją jakoś znaleźć bo łaziłam kilka razy w jedną i drugą i nigdzie jej nie znalazłam... dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Pewności nie mam (gralem w to tu po premierze, a wiec dosc dawno), ale ona chyba byla w poznym stadium choroby i jesli nie pomoglas jej odrazu, to tracila rozum i uciekala gdzies w dzicz. Nie da sie jej odnaleźć po wyleczeniu zarazy, bo dla niej bylo juz zwyczajnie zbyt pozno. jednym wyjściem bylo darowanie jej łaski godnej śmierci przy pierwszym spotkaniu.

Link to post
Share on other sites

No ja właśnie przechodzę jeszcze raz, bo skasowałam swojego dawnego save'a ;< - elfka mag

Pamiętam moją pierwszą grę heh gdzie pokonywałam smoka Olghrenem, Ogarem i Alisterem Xd mój kuzyn nie wierzył. Poza tym, że podczas pierwszej gry ominęłam Leliane oraz Stena, ale to się dopiero dowiedziałam jak przeszłam do końca

Potrzebuje save do Dragon age II tylko nie wiem jak z tą ps3 czy ona importuje zapis... mam taką nadzieje

Wracając do tematu:

No bo jak patrze to w poradnikach niewiele można się dowiedzieć... zazwyczaj piszą tylko jedną opcję np. na samym starcie jak graliśmy z kuzynem dla żartów nazwaliśmy naszego bohatera "Wacław" i graliśmy szlachcicem człowiekiem. I on miał taką nianie, którą jak się zwyzywało to zaczynała opowiadać bajki i robiła się zupełnie łagodniejsza... (niż na taką jędze na jaką wyglądała) - można było dodatkowo coś się dowiedzieć

Stara miłość Oghrena - tutaj także nie widzę wzmianki o tym, że można tą jego laskę dawną przekonać, żeby była z nim, a mnie się nawet udało, było to nawet zaskakujące ;)

O śmieszna misja jest z tym elfem w obozowisku, który jest zakochany w tej czerwonowłosej :D epicka scena jak ta elfka daje z liścia, albo jak z tą wilkołaczką powiemy temu jej mężowi, że postraszymy go a na końcu mówimy, że my zabiliśmy, że ona nie żyje epicka jego reakcja Xd i na razie ostatnie, które pokazał mi kuzyn jak zabijamy gościa w klatce, a pytanie "dlaczego to zrobiłeś?" - Alistera, możemy wybrać "bo napluł mi w oko" (czy coś w tym stylu) Xd

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale to zadanie jest bardzo liniowe. Danylę, gdyż tak nazywa się elfka, można jedynie zabić. Sama cię o to poprosi, a jeśli odmówisz, to zaatakuje - efekt będzie ten sam. Jeśli ominęłaś spotkanie z elfką, to nic nie da się już zrobić - tak jak wspomniał Cursian, najpewniej była w zbyt zaawansowanym stadium choroby, by można ją było wyleczyć.

Potrzebuje save do Dragon age II tylko nie wiem jak z tą ps3 czy ona importuje zapis... mam taką nadzieje

Z teg co mi wiadomo, to nie ma problemu z importowaniem save'ów z PS3 na PS3. Na pewno nie można za to importować z konsoli na PC i odwrotnie.

Stara miłość Oghrena - tutaj także nie widzę wzmianki o tym, że można tą jego laskę dawną przekonać, żeby była z nim, a mnie się nawet udało, było to nawet zaskakujące ;)

Muszę się przyznać, że strasznie skrewiłem. :/ Zadanie z Oghrenem w roli romantyka opisałem, ale na stosownej podstronie nie wstawiłem linka... Podobnie jak w przypadku zadań Morrigan i Shale'a. Teraz to poprawiłem. Dziękuje za zwrócenie uwagi. :)

jak zabijamy gościa w klatce, a pytanie "dlaczego to zrobiłeś?" - Alistera, możemy wybrać "bo napluł mi w oko" (czy coś w tym stylu) Xd

Fakt, scenarzyści DA:O mieli momentami dość pokręcone poczucie humoru. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...