Jump to content

Powrót Wiedźmina!


Recommended Posts

No przecież nie mogą rzucić na początek jakiegoś powalającego fragmentu, bo kto by wtedy kupił resztę? :P I tak jest to lepszy fragment, niż jakikolwiek fragment Żmii, więc jestem dobrej myśli. ^^

A że przez Allegro? Może Lideria się bała, ze ich serwery nie obsłużą takiego nagłego natężenia ruchu. :P

Link to post
Share on other sites

Widzę, że moje smsy do panów dotarły :D Zgadzam się z Sonkym - fragment majtek nie zrywa, ale nie oznacza to ofc, że cała książka będzie zła. Swoją drogą nie jestem pewien, czy Sapkowski nie strzelił sobie samobója - poziom oczekiwań jest taki, że nawet gdyby popełnił arcydzieło ludzie i tak będą stękać. Jak to mówią, poczekamy zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Ja się nie spodziewam, że książka będzie majtki zrywać, bo Żmija była "taka se".  Ale liczę, że będzie co najmniej solidna i nie przyniesie autorowi wstydu. Na pewno dużym plusem jest to, że akcja nie dzieje się po zakończeniu sagi. Szkoda byłoby niweczyć całkiem niezłą robotę CDPR, a przecież w międzyksiążkowym okresie Geralta jest jeszcze sporo luk do wypełnienia.

Oczekiwania oczywiście są ogromne, zgadzam się. Ale AS to typ człowieka, który marudzeniem fanów się nie przejmie i będzie kontynuował swoje dzieło (albo i nie) bez względu na ich opinie. Ale jeśli spojrzeć na pierwsze dwa dni aukcji na Allegro, to sprzedało się 2-4 tys. egzemplarzy, a to dopiero początek. :o

Link to post
Share on other sites

Ano. A gdyby to jeszcze wszystko przetłumaczyć i wydać za granicą, to do AS-a mógłby popłynąć prawdziwy strumień gotówki.

Swoją drogą, zastanawiam się, czy jednak wydanie książki nie jest jakoś powiązane z growym Wiedźminem 3. Dark Horse przecież niedawno ogłosił, że zamierza zrobic to samo co AS, tylko w formie komiksowej. I tu pytanie: ile czasu temu AS zaczął pracować nad książką i czy był jakiś kontakt na linii AS-CDPR? Kiepsko by było, gdyby oba media weszły sobie w drogę.

Link to post
Share on other sites

Obstawiam, ze oba zajma sie innym etapem z życia Geralta.

I miałeś rację. Dzisiaj wyszla wiadomość, że Sezon burz jest prequelem opowiadań. Komiksy Dark Horse'a będą natomiast uzupełniać luki między książkami.

Co do tłumaczeń, to chyba jakies tam byly, ale wiesiek to dosc specyficzna lektura, a w dodatku zarty i dialogi (polowa atrakcyjnosci ksiazki) straca na tlumaczeniu.

"Jakieś", ale mało i nienajlepsze. Podobno fanowskie są o niebo lepsze, ale nie czytałem całości. Świat, dialogi - zgadzam się. Ale mimo wszystko, po sukcesie gier, popyt na Wiedźmina w każdej postaci jest na całym świecie ogromny. :)

btw, ciekawa historia z dostawą. Zamówiłem Sezon burz do paczkomatu. Dzisiaj sprawdzam status paczki - gotowa do odbioru, tymczasem ani maila, ani sms-a z kodem ni widu ni słychu. Piszę maila, dzwonie do obsługi, ale bez odzewu. Dopiero gdy wszedłem na FB paczkomatów dowiedziałem się, co następuje: gdzieś tam przy zamawianiu było info, że "kupując teraz możesz zacząć lekturę od 31.10 0:01", którego oczywiście nikt nie czytał. Więc wszystko rozbija się o to, ze kod do paczkomatu przyjdzie dopiero po północy. Zabezpieczenie normalnie niczym DRM-y Blizzarda. :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja ostatecznie jestem mile zaskoczony. Nie jest to dzieło wybitne, ale naprawdę solidna, satysfakcjonująca książka. No i ta końcówka... Niby już wiadomo, kiedy wszystko się dzieje, a tu ostatni rozdział i AS znowu miesza w chronologii. :) Po czymś takim chyba można oczekiwać, że powstanie jeszcze jakaś książka o Geralcie.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Pięcioksiag był lepszy, choć ta część z lisica - perełka. Przypominał mi Jade Empire.

A trochę z innej beczki. Nigdy nie przeczytałem 2 pierwszych tomów sagi. Zniechęciło mnie, że to zbiory opowiadań. Nie mam nic do opowiadań, ale w tamtym czasie czytałem tylko je i miałem ochotę w końcu na jakaś powieść.

Słyszałem, że AS w opowiadaniach był najlepszy, sam przeczytałem opowiadanie "Wiedźmin" cdp dodawał je do 1 witchera, i jeszcze to z tym doplerem( słabeeee...) i jakoś wolałem się zabrać od razu za Krew elfów.

To tyle, Va fail użytkownicy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...