Skocz do zawartości

Powrót Wiedźmina!


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

No przecież nie mogą rzucić na początek jakiegoś powalającego fragmentu, bo kto by wtedy kupił resztę? :P I tak jest to lepszy fragment, niż jakikolwiek fragment Żmii, więc jestem dobrej myśli. ^^

A że przez Allegro? Może Lideria się bała, ze ich serwery nie obsłużą takiego nagłego natężenia ruchu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moje smsy do panów dotarły :D Zgadzam się z Sonkym - fragment majtek nie zrywa, ale nie oznacza to ofc, że cała książka będzie zła. Swoją drogą nie jestem pewien, czy Sapkowski nie strzelił sobie samobója - poziom oczekiwań jest taki, że nawet gdyby popełnił arcydzieło ludzie i tak będą stękać. Jak to mówią, poczekamy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spodziewam, że książka będzie majtki zrywać, bo Żmija była "taka se".  Ale liczę, że będzie co najmniej solidna i nie przyniesie autorowi wstydu. Na pewno dużym plusem jest to, że akcja nie dzieje się po zakończeniu sagi. Szkoda byłoby niweczyć całkiem niezłą robotę CDPR, a przecież w międzyksiążkowym okresie Geralta jest jeszcze sporo luk do wypełnienia.

Oczekiwania oczywiście są ogromne, zgadzam się. Ale AS to typ człowieka, który marudzeniem fanów się nie przejmie i będzie kontynuował swoje dzieło (albo i nie) bez względu na ich opinie. Ale jeśli spojrzeć na pierwsze dwa dni aukcji na Allegro, to sprzedało się 2-4 tys. egzemplarzy, a to dopiero początek. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano. A gdyby to jeszcze wszystko przetłumaczyć i wydać za granicą, to do AS-a mógłby popłynąć prawdziwy strumień gotówki.

Swoją drogą, zastanawiam się, czy jednak wydanie książki nie jest jakoś powiązane z growym Wiedźminem 3. Dark Horse przecież niedawno ogłosił, że zamierza zrobic to samo co AS, tylko w formie komiksowej. I tu pytanie: ile czasu temu AS zaczął pracować nad książką i czy był jakiś kontakt na linii AS-CDPR? Kiepsko by było, gdyby oba media weszły sobie w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, ze oba zajma sie innym etapem z życia Geralta.

I miałeś rację. Dzisiaj wyszla wiadomość, że Sezon burz jest prequelem opowiadań. Komiksy Dark Horse'a będą natomiast uzupełniać luki między książkami.

Co do tłumaczeń, to chyba jakies tam byly, ale wiesiek to dosc specyficzna lektura, a w dodatku zarty i dialogi (polowa atrakcyjnosci ksiazki) straca na tlumaczeniu.

"Jakieś", ale mało i nienajlepsze. Podobno fanowskie są o niebo lepsze, ale nie czytałem całości. Świat, dialogi - zgadzam się. Ale mimo wszystko, po sukcesie gier, popyt na Wiedźmina w każdej postaci jest na całym świecie ogromny. :)

btw, ciekawa historia z dostawą. Zamówiłem Sezon burz do paczkomatu. Dzisiaj sprawdzam status paczki - gotowa do odbioru, tymczasem ani maila, ani sms-a z kodem ni widu ni słychu. Piszę maila, dzwonie do obsługi, ale bez odzewu. Dopiero gdy wszedłem na FB paczkomatów dowiedziałem się, co następuje: gdzieś tam przy zamawianiu było info, że "kupując teraz możesz zacząć lekturę od 31.10 0:01", którego oczywiście nikt nie czytał. Więc wszystko rozbija się o to, ze kod do paczkomatu przyjdzie dopiero po północy. Zabezpieczenie normalnie niczym DRM-y Blizzarda. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja ostatecznie jestem mile zaskoczony. Nie jest to dzieło wybitne, ale naprawdę solidna, satysfakcjonująca książka. No i ta końcówka... Niby już wiadomo, kiedy wszystko się dzieje, a tu ostatni rozdział i AS znowu miesza w chronologii. :) Po czymś takim chyba można oczekiwać, że powstanie jeszcze jakaś książka o Geralcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Pięcioksiag był lepszy, choć ta część z lisica - perełka. Przypominał mi Jade Empire.

A trochę z innej beczki. Nigdy nie przeczytałem 2 pierwszych tomów sagi. Zniechęciło mnie, że to zbiory opowiadań. Nie mam nic do opowiadań, ale w tamtym czasie czytałem tylko je i miałem ochotę w końcu na jakaś powieść.

Słyszałem, że AS w opowiadaniach był najlepszy, sam przeczytałem opowiadanie "Wiedźmin" cdp dodawał je do 1 witchera, i jeszcze to z tym doplerem( słabeeee...) i jakoś wolałem się zabrać od razu za Krew elfów.

To tyle, Va fail użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...