Skocz do zawartości

Problemy w DA Origins


szynszyla

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie dotyczące specjalizacji w DA Origins. Gram magiem (poz. 20) i chciałabym zapytać się o specjalizację, a mianowicie mistyczny wojownik. Mam problem ponieważ wykonałam zadanie mistyczny wojownik w ruinach lasu Brecilian a specjalizacji jak nie było tak nie ma po wykonaniu zadania kilka razy wchodziłam do ruin aby sprawdzić czy nie popełniłam gdzieś błędu, wszystko na nic :( Może ktoś z Was miał podobną sytuację i proszę o napisanie rozwiązania.

Mam jeszcze 2 problemy, otóż w zadaniu dotknięta klątwą napisane jest iż mam odnieść szal Danyli jej mężowi, niestety kiedy przychodzę do dalijskiego obozu nie ma go tam... Następnie zadanie patronka swego rodu nie chce się zaliczyć pomimo tego, że już dawno jest po koronacji króla Orzammaru.

Mam nadzieję, że pomożecie mi w rozwiązaniu wyżej wymienionych problemów. Z góry bardzo dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grywam magami  :) więc tutaj nie pomogę.

Za to jeśli chodzi o szal, to pamiętam, że jej mąż powinnien być w wiosce. Najlepiej podbiegnij do każdego z NPC w wiosce. Teraz może stać w innym miejscu niż poprzednio.

Tak, dla pewności, mówimy o szalu kobiety zamienionej w wilkołaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok problem specjalizacji rozwiązany ale może zna ktoś ewentualnie jakiś kod na zaliczenie zadania?

Jeśli chodzi o specjalizację wystarczy cofnąć się do zapisu przed specjalizacją tj u mnie mistyczny wojownik i po prostu zdobyć ją ja poprosiłam obecność i wczytać aktualny stan gry i wszystko powinno być w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to w przypadku połączenia sił z wilkołakami w lesie Brecilian mógł wystąpić bug, wskutek którego Athras znikał. Mógł, ale nie musiał - sprawdzałem to swego czasu i wszystko było ok, informację posiadam z "drugiej" ręki.

Jest za to całkiem realna szansa, że Athras zniknął, bo zwyczajnie się... wkurzył. ;) Po przyjęciu zadania w rozmowie z nim pojawia się nowa opcja. Gdy mężczyzna pyta o stan poszukiwań, można odpowiedzieć coś w stylu "nawet nie szukałem". Wówczas Athras strzela focha i zadania w legalny sposób nie da się ukończyć.

Jest jeszcze droga półlegalna, mianowicie Dragon Age Toolset. Po kolei:

1. Znajdź w katalogu z zapisami gry ten, który chcesz zmodyfikować, i zrób gdziekolwiek indziej kopię bezpieczeństwa.

2. Otwórz Dragon Age Toolset.

3. Otwórz zapis gry, który chcesz zmodyfikować.

4. W sekcji SAVEGAME_AREALIST znajdź ntb100ar_dalish_camp.

5. Następnie przeszukaj sekcję SAVEGAME_AREA_CREATURES i znajdź ntb100cr_athras.

6. Załaduj ten wpis, a następnie zmień wartość zmiennej SAVEGAME_OBJECT_ACTIVE na 1.

7. Zapisz zmodyfikowany zapis gry w toolsecie i uruchom go w grze.

Powinno zadziałać. Taka drobna ingerencja w zapis nie powinna wywołać innych bugów, ale gdyby jednak coś poszło nie tak, po prostu przywróć kopię bezpieczeństwa zapisu gry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze droga półlegalna, mianowicie Dragon Age Toolset. Po kolei:

1. Znajdź w katalogu z zapisami gry ten, który chcesz zmodyfikować, i zrób gdziekolwiek indziej kopię bezpieczeństwa.

2. Otwórz Dragon Age Toolset.

3. Otwórz zapis gry, który chcesz zmodyfikować.

4. W sekcji SAVEGAME_AREALIST znajdź ntb100ar_dalish_camp.

5. Następnie przeszukaj sekcję SAVEGAME_AREA_CREATURES i znajdź ntb100cr_athras.

6. Załaduj ten wpis, a następnie zmień wartość zmiennej SAVEGAME_OBJECT_ACTIVE na 1.

7. Zapisz zmodyfikowany zapis gry w toolsecie i uruchom go w grze.

To jest zło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc, dziwnym trafem gdy przystąpiłam do ostatniego zadania, przed spotkaniem z Riordanem w zamku Redcliffe zadania które się zbugowały zaliczyły się i nie ma żadnego problemu, ale i tak dziękuję i pozdrawiam, przy okazji jeszcze raz Szczęśliwego Nowego Roku i powodzenia w grach ;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze droga półlegalna, mianowicie Dragon Age Toolset. Po kolei:

1. Znajdź w katalogu z zapisami gry ten, który chcesz zmodyfikować, i zrób gdziekolwiek indziej kopię bezpieczeństwa.

2. Otwórz Dragon Age Toolset.

3. Otwórz zapis gry, który chcesz zmodyfikować.

4. W sekcji SAVEGAME_AREALIST znajdź ntb100ar_dalish_camp.

5. Następnie przeszukaj sekcję SAVEGAME_AREA_CREATURES i znajdź ntb100cr_athras.

6. Załaduj ten wpis, a następnie zmień wartość zmiennej SAVEGAME_OBJECT_ACTIVE na 1.

7. Zapisz zmodyfikowany zapis gry w toolsecie i uruchom go w grze.

To jest zło ;)

Zależy jak na to spojrzeć. Jeśli gracz nie wywołał buga, to jest to jedyne wyjście sytuacji. Jeśli jednak gracz coś schrzanił i próbuję to naprawić konsolą, to jest to zło. :)

@szynszyla

Żyjemy by służyć. ;) Tobie również Szczęśliwego Nowego Roku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam nadzieję, że ktoś jeszcze tu wpadnie, chodzi mi o prezenty dostępne u kupca w obozie, np. brzydkie buty. Czy są one związane z konkretnymi DLC, bo kiedy próbowałam dać je towarzyszom punkty przyjaźni dodawały lub odejmowały się ale prezent nie zniknął z ekwipunku więc pomyślałam, że tutaj poszukam odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czuwamy. ;)

Z tego co widzę, Varathorn posiada tylko jeden prezent - Srebrną broszę (+10 dla Morrigan). Nie kojarzę, żeby miał w asortymencie jakieś buty "prezentowe". Poza tym, to byłoby dość dziwne, gdyby dawały premie do relacji z towarzyszami i nie znikały z ekwipunku. Jesteś pewna, że tak właśnie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Bodahna Feddica czy coś takiego... aczkolwiek chyba już nici z tego bo wchodzę na pierwsze piętro fortu Drakon ale jestem pewna, że takie prezenty się tam znalazły...jeżeli w dalszej części tzn. w dodatku lub DLC nie spotkam Sandala i Bodahna to nici bo z tego co widzę, Sandal w forcie nie ma tych rzeczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...