Skocz do zawartości

Community


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

EM si? przeobra?a i to jest dla mnie ogromnym powodem do rado?ci jak i dumy.

Jednak spocz?? na laurach nie mo?na. I tu wysuwa si? pytanie: jaki powinien by? nowy krok?

Moim zdaniem z serwisu o grach crpg (bo takim na pewno by? do dnia wczorajszego) EM powinna si? przekszta?ci? w miejsce kontaktu ludzi interesuj?cych si? tematyk? crpg/rpg/fantasy. Jednak moim zdaniem "zwyk?e" forum do tego nie wystarczy. Rok 2008 to ju? nie 1998 gdzie forum by?o atrakcj?, dzi? jest absolutnym wymogiem. A wi?c co zrobi? ?eby zrzeszy? jak najwi?ksz? liczb? fanów pod naszymi skrzyd?ami?

Oprócz tworzenia nowych materia?ów i od?wie?ania starych wartom by wyj?? troch? na g??bsz? wod?. Wspó?praca z ró?nego rodzaju konwentami, wydawnictwami czy "zwyk?ymi" fanami.

Co wy na to? Mo?e macie jakie? pomys?y? Temat za?o?y?em na forum, bo tu przecie? sami swoi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wynika? ze wspolpracy z wydawnictwami i na czym w ogole taka wspolpraca mialaby polegac?

Bo jesli chodzi o wydawanie naszych opowiada? itepe to mysle ze forumowa rekomendacja delikatnie mowiac szefostwom zwisa. Juz lepiej by wygladalo gdybysmy mieli dostawac np nowosci z rynku wydawniczego fantasy i je recenzowac. Ale do tego to my musimy miec renome ze fallus opada i frekwencje odwiedzin na poziomie miliard dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mo?na by co? o mmocrpg pisa? to dobry pomys? wed?uk mnie. Ja tam w WoWa troch? pykam  ;D

Mo?na co? o konwentach pisa? tylko w tedy przyda?oby si? by? na takim czym? i dok?adnie opisa?, bo "sprawozdanie ze sprawozdania" raczej nie wchodzi w gr?.

Pisanie artyku?ów na powa?nie sadz? ?e zacznie si? w wakacje a przynajmniej jak ju? b?d? wystawione oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reklam? trza zainwestowa?.

Ilu mamy u?ytkowników na forum?

Ile widzisz komentarzy pod ka?dym newsem?

Nawet super-najzajebistsze-?ojaniemog? artyku?y nie spowoduj?, ?e EM b?dzie popularna, je?eli nigdzie nie b?dzie jej wida?. Owszem, artyku?y przyci?gaj? ludzi, ale nie ma co liczy? na cud, trzeba si? pokaza?.

Wymiana buttonów z kilkoma serwisami to ma?o.

Problem jest tej natury, ?e powa?na reklama to inwestycja pieni??na. EM jest niekomercyjna, wi?c pieni?dze si? nie zwróc? raczej (tote? 'inwestycja' to nie jest najlepsze s?owo).

Nie, ?eby co?, ale takie "We need YOU!" jest o tyle zabawne, ?e owszem, ludzie s? potrzebni, ale chyba po prostu mówimy o czym? innym w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie pieni?dzy na reklam? chyba nie wchodzi w rachub?. Mo?e to i lepiej, w ko?cu jeste?my niekomercyjni. Ale par? M?DRYCH buttonów wi?cej tu i tam (i u Nas oczywi?cie) nie zaszkodzi. A wspó?prac? na pocz?tek mo?emy nawi?za? z jaki? mniejszym wydawnictwem, nie musi to by? przecie? od razu SuperNowa albo Fabryka S?ów. Dobrze by by?o pokaza? si? na jakim? konwencie. Wszystko to kwestia przedyskutowania i przemy?lanej polityki marketingowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO: EM, Serwis o fantastyce, rpg i crpg.  8)

nie uderza, ciezkie do zapamietania i ma?o pociagajace. pomysle nad tym ale trza nam cos w stylu migaj?cego baneru wygladajacego np tak:

Slajd 1: Czerwone gotyckie litery na czarnym tle "Posi?d? sekrety"

Slajd 2: - ll - "Odkryj tajemnice"

Slajd 3: Logo Enklawy Magii

Slajd 4: Bia?e litery w innej niz gotycka czcionce (zeby sie odroznia?o od poprzednich) "Zosta? jednym z nas"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cze??, witam.

Przeczyta?em ca?y ten temat i nasun??y mi si? pewne rzeczy do napisania.

Po pierwsze. Nie ma sensu tworzy? nowych tematów, gdy te, które s? maj? ostatnie posty z kwietnia, a dzia?ach s? po 2 topici.

Po drugie. Z ca?ym szacunkiem dla Karpika, jednak chcemy/chcecie zrobi? z EM co? wielkiego, wspó?pracowa? z wydawnictwami, a Karpik pisze Toru? przez ó... Gdy ludzie zobacz? jak?? reklam? i zach?ci ich to do wej?cia tutaj, to jeszcze CO? musi ich tutaj zatrzyma?, co by nie by?o to jednorazowe przegl?dni?cie strony, czy forum.

Trzecia sprawa. Jest za du?o pomys?ów, a za ma?o r?k do ich wykonania. Na du?? liczb? u?ytkowników, osób odwiedzaj?cych, pisz?cych trzeba cierpliwo?ci. Tak jak jest, jest dobrze. Od razu nie b?dzie tutaj miliard wej??, tysi?c postów, i setka arytku?ów.

Doskonale wiem, ?e lepiej jest krytykowa?, nic nie robi?c. Nie miejcie mi za z?e tego co napisa?em, chcia?em pomóc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Nie ma sensu tworzy? nowych tematów, gdy te, które s? maj? ostatnie posty z kwietnia, a dzia?ach s? po 2 topici.

O to w?a?nie chodzi. ?eby tchn?? w forum chocia? troch? ?ycia.

Po drugie. Z ca?ym szacunkiem dla Karpika, jednak chcemy/chcecie zrobi? z EM co? wielkiego, wspó?pracowa? z wydawnictwami, a Karpik pisze Toru? przez ó... Gdy ludzie zobacz? jak?? reklam? i zach?ci ich to do wej?cia tutaj, to jeszcze CO? musi ich tutaj zatrzyma?, co by nie by?o to jednorazowe przegl?dni?cie strony, czy forum.

Mnie te? bol? takie b??dy, zw?aszcza w dobie Fajerfoxowych sk?adników, ale co zrobi?? Internet jestna tyle wolnym medium, ?e nie mo?na ingerowa? w czyj?? wypowied? na tyle, by poprawia? b??dy ortograficzne, wstawia? brakuj?ce przecinki etc. W wypadku pernenentnego pope?niania b??dów mo?na da? ostrze?enie, ale jaki cel ma karanie u?ytkowników teraz, kiedy walczymy o ka?dego z osobna?

A to CO?, to chyba musz? by? ciekawe dyskusje, prawda? Nie wiem jakie inne inicjatywy mo?na tworzy? na forum, ale jestem ptwarty na wszystkie pomys?y. ;)

Trzecia sprawa. Jest za du?o pomys?ów, a za ma?o r?k do ich wykonania. Na du?? liczb? u?ytkowników, osób odwiedzaj?cych, pisz?cych trzeba cierpliwo?ci. Tak jak jest, jest dobrze. Od razu nie b?dzie tutaj miliard wej??, tysi?c postów, i setka arytku?ów.

To oczywiste, ale jednak na forum powinno si? "co?" dzia?. I to regularnie, a nie raz na kwarta?. O nic innego nam teraz nie chodzi. ;)

Doskonale wiem, ?e lepiej jest krytykowa?, nic nie robi?c. Nie miejcie mi za z?e tego co napisa?em, chcia?em pomóc :).

Konstruktywna krytyka pomaga i takowej nikt Ci nie ma za z?e, aczkolwiek na forum pracujemy wszyscy, wi?c pomys?y i sugestie s?, jak ju? wcze?niej wspomnia?em, bardzo mile widziane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...