Anthem zostanie wydane w marcu 2019 r.

Wedle pierwotnych założeń w Anthem mieliśmy zagrać jeszcze w bieżącym roku. Zważywszy jednak na to, że o nowej grze BioWare'u nadal nie wiemy prawie niczego, nie może dziwić fakt, że EA postanowiło przesunąć premierę nowego dzieła kanadyjskiego studia na przyszły rok.

Informację podał podczas dorocznego zgromadzenia inwestorów EA jego dyrektor finansowy, Blake Jorgensen. Wedle jego słów Anthem trafi na półki sklepowe w ostatnim miesiącu bieżącego roku fiskalnego, który w przypadku Elektroników rozpoczyna się w kwietniu i kończy w marcu.

W działaniach EA widać pewną konsekwencje. W tym samym momencie roku fiskalnego wydawane były dwie ostatnie gry z serii Mass Effect. Cel? Niewątpliwie podniesienie sprzedaży w ostatnim kwartale fiskalnym i tym samym poprawienie wskaźników firmy w końcoworocznym raporcie. Oczywiście założywszy, że Anthem nie okaże się spektakularną porażką na miarę Mass Effect: Andromedy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że wedle słów Jorgensena EA jest dość powściągliwe w szacowaniu sukcesu tego projektu.

 

Jesteśmy bardzo podekscytowani tą grą. Jest niesamowicie unikatowa, dlatego sądzę, że naprawdę spodoba się graczom, aczkolwiek staramy się nie przesadzić z prognozami. Oczywiście [Anthem] wpłynie na bieżący rok oraz na przyszły rok, ponieważ nie tylko sprzedamy więcej [kopii gry], ale również uruchomimy usługi powiązane z tą grą - zapowiedział dyrektor finansowy EA.

Na dzień dzisiejszy jakiekolwiek spekulacje na temat sukcesu Anthem wydają się bezcelowe, ponieważ nasz stan wiedzy o grze jest naprawdę skromny. Kluczowe okażą się kolejne miesiące, w czasie których nowego produktu BioWare'u nie powinno zabraknąć na najważniejszych branżowych targach.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.