Baldur's Gate 3 znajduje się w fazie produkcji?

Odkąd tylko powstała Enklawa - czyli przez ponad dwanaście lat - niejednokrotnie zdarzyło mi się przekazywać plotki dotyczące "produkcji" Baldur's Gate 3. Żadna z nich nie okazała się jednak prawdziwa. Czy podobnie będzie także i tym razem, gdy pojedynczy tweet Briana Fargo wywołał spore poruszenie wśród fanów Wrót Baldura?

Przypomnijmy, że trzecia część Baldur's Gate, która miała zwieńczyć trylogię o Dziecięciu Bhaala, faktycznie znajdowała się w produkcji w 2003 r. Projekt ten nigdy jednak nie ujrzał światła dziennego z uwagi na bankructwo Interplayu. Od tamtego czasu wielokrotnie można było usłyszeć o planach wskrzeszenia kultowej serii, jednak na planach zawsze się kończyło. Według weterana branży i szefa inXile Entertainment, Briana Fargo, tym razem sytuacja może wyglądać nieco inaczej.

 

Słowa Fargo wywołały lawinę spekulacji - kto bowiem miałby być tajemniczym producentem Baldur's Gate 3? Od podobnych plotek odcięły się już Larian Studios i Beamdog, lecz w grze pozostaje wciąż kilka uznanych marek takich jak Obsidian Entertainment, Owlcat Games czy nawet... CD Projekt RED.

Nie można wykluczyć, że Fargo zwyczajnie żartował; jeśli jednak powiedział prawdę, to szykuje się prawdziwa, gamingowa bomba.

A kogo wy widzielibyście za sterami produkcji nowego Baldur's Gate?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.