Thea 2: The Shattering zadebiutowała na Steamie we Wczesnym Dostępie

Thea 2: The Shattering, czyli kontynuacja ciepło przyjętej strategii 4X z elementami RPG, wczoraj zadebiutowała na Steamie. Na razie jedynie w ramach Wczesnego Dostępu, jednakże większość systemów gry jest już w pełni grywalnych.

Thea 2: The Shattering ponownie proponuje unikalną mieszankę strategii turowej 4X, RPG, survivalu oraz gry karcianej, osadzoną w mrocznym, autorskim świecie fantasy inspirowanym kulturą i wierzeniami Słowian. Poruszając się w proceduralnie generowanym środowisku, gracz stanie się bóstwem dbającym o powodzenie i rozwój plemienia swoich wyznawców. Będzie musiał wybrać swój styl gry – to od niego zależy, czy postawi na wędrówki i eksplorację świata, stanie się agresywnym wodzem toczącym wiele wojen, czy może zawiąże nowe sojusze poprzez dyplomację – jednocześnie dbając o zdobywanie zasobów i zapewnienie przetrwania swoich podopiecznych. Thea 2 wyróżnia się także klimatyczną oprawą graficzną i muzyką, utrzymanymi w słowiańskim klimacie opowieści.

Warto zauważyć, że wersja we Wczesnym Dostępie zawiera wszystkie podstawowe mechaniki gry, łącznie z eksploracją, walką, zbieraniem zasobów, badaniem oraz wytwarzaniem przedmiotów. Główny wątek fabuły i część zadań pobocznych są w pełni grywalne. Nie zabrakło nawet trybu kooperacyjnego, co z pewnością ucieszy fanów rozgrywki wieloosobowej.

 

Thea 2: The Shattering w wersji z Wczesnym Dostępem można nabyć na Steamie w obniżonej cenie 76,49 zł.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.