EA oczekuje bardzo dobrych wyników sprzedaży Anthem

Dokładnie za dwa tygodnie na platformie Origin oraz na konsolach zadebiutuje Anthem - najnowsze "dziecko" BioWare'u. EA, pod którego skrzydłami znajduje się kanadyjskie studio, pokłada w tym projekcie naprawdę duże oczekiwania.

Podczas ostatniego spotkania z inwestorami Blake Jorgensen, dyrektor finansowy EA, zapowiedział że firma spodziewa się sprzedać ok. 5-6 mln egzemplarzy Anthem do końca marca. To oznacza, że nawet jeśli odliczyć kopie zakupione w przedsprzedaży, wydawca spodziewa się sprzedawać grę BioWare'u w tempie kilkuset tys. do miliona tygodniowo!

Na tym jednak apetyty EA się nie kończą. Anthem posiada wszakże system mikrotransakcji, które zdaniem wydawcy powinny zapisać na jego koncie kolejne miliony.

 

Oczekiwania są więc bardzo duże, nawet biorąc pod uwagę fakt, że BioWare posiada liczną rzeszę naprawdę oddanych fanów. Przez ostatnie dwa weekendy, w czasie których Kanadyjczycy udostępnili darmowe demo Anthem, grę przetestowało setki tysięcy graczy, którzy spędzili w nowym świecie ponad 40 mln godzin. BioWare oraz EA uznają to sukces i znakomity prognostyk przed premierą. Kiedy jednak spojrzeć na komentarze fanów pod zwiastunami i artykułami o grze, zdania są o wiele bardziej podzielone...

Czy Anthem faktycznie okaże się sukcesem, jakiego EA oczekuje, a BioWare wręcz potrzebuje? Przekonamy się po 22 litym, kiedy to nowa gra kanadyjskiego studia wypłynie na szerokie wody.

Zamierzacie zagrać już w dniu premiery?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.