Przed wyruszeniem w drogę... należy włączyć dobrą muzykę, czyli o ścieżce dźwiękowej Crossroads Inn słów kilka

Crossroads Inn z powodzeniem wystartowało na Kickstarterze i powolutku zmierza do realizacji swojego podstawowego celu. W międzyczasie produenci z Kraken Unleashed Games postanowili opowiedzieć co nieco o tworzeniu ścieżki dźwiękowej na potrzeby tej nietuzinkowej gry.

Informacja prasowa wydawcy gry, Klabatera:

 

Crossroads Inn miesza nie tylko management sim z gatunkiem RPG. Twórcy z Kraken Unleashed wiedzą, że żadna porządna karczma nie obędzie się bez odpowiedniej, klimatycznej muzyki. Dlatego Crossroads Inn zostanie doprawiony muzyką stworzoną na unikatowych instrumentach z epoki, a skomponowaną i wyprodukowaną przez Marcina Przybyłowicza, autora muzyki w licznych grach - między innymi Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Muzyka w Crossroads Inn to połączenie dwóch światów. Z jednej strony muzyka klasyczna i ilustracyjna z elementami symfonicznymi, która idealnie komponuje się z historią fantasy, a z drugiej strony mieszanka dźwięków granych na instrumentach typowych dla późnego europejskiego średniowiecza. Wszystko to przełoży się na lepszą immersję graczy ze światem Delcrys.

Crossroads Inn dzieje się w czasach zbliżonych do późnego średniowiecza lub wczesnego renesansu, dlatego nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności zebrania w jednym miejscu bardzo ciekawego instrumentarium. m.in. fidel płocka, suka biłgorajska, lira grecka, sarangi, czy znana klasyczna wiolonczela - te i wiele innych oryginalnych instrumentów usłyszy uważne ucho w tle podczas grania w Crossroads Inn. Nasz arsenał muzyczny jest bardzo bogaty, chcieliśmy odczarować te dawno zapomniane instrumenty, dlatego gracze usłyszą je w zupełnie nowych aranżacjach - mówi Marcin Przybyłowicz, kompozytor muzyki.

Świat Delcrys to trzy, zupełnie różne królestwa. Utermarchia, Yorevale i Sambria zamieszkiwane są przez odmienne ludy, które mają swoją kulturę i zwyczaje - znajduje to swoje odwzorowanie również w muzyce. Dodatkowym smakiem jest również zaakcentowanie motywami muzycznymi różnych grup społecznych i kast.

W Crossroads Inn gracz wciela w młodego chłopaka, który zaczyna pracować w tawernie znajdującej się na styku trzech wiecznie skłóconych królestw. Cała kraina huczy od plotek związanych z nagła śmiercią Króla Owena, a sam bohater wkrótce wplątuje się w polityczną intrygę związaną ze zbliżającym się wyborem nowego następcy Tronu. Dzięki strategicznemu ulokowaniu tawerny na przecięciu szlaków handlowych i politycznych, zawartym sojuszom i rosnącej sławie, gracz szybko zaczyna wpływać na losy świata Delcrys. Jednocześnie powoli odkrywajs prawdę stojącą za Śmiercią Króla.

Warto dodać, że po pięciu dniach kampanii na Kickstarterze Crossroads Inn zebrało nieco ponad 10 tys. dolarów. Na pozyskanie brakujących 20 tys. dolarów pozostało 25 dni.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.