inXile Entertainemnt oficjalnie zapowiedziało wersję reżyserską The Bard's Tale IV: Barrows Deep

The Bard's Tale IV: Barrows Deep od dnia premiery boryka się z wieloma problemami, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Część z nich została poprawione za sprawą pierwszych łatek. Na kolejne zmiany poczekamy jednak nieco dłużej, bowiem aż do wydania wersji 2.0. Wersji, która wprowadzi tyle zmian, że otrzymała od producentów gry podtytuł Director's Cut.

“Rezyserska” wersja The Bard’s Tale IV: Barrows Deep zaoferuje przede wszystkim nowy, zapowiedziany niedawno darmowy dodatek, który zabierze nas do krasnoludzkiej krainy Haernhold. W związku z nową przygodą pojawi się również nowy, krasnoludzki ekwipunek, w tym nowy poziom dla ogółu przedmiotów - arcymistrzowski.

Director's Cut wprowadzi jednak o wiele więcej zmian do całokształtu rozgrywki. System walki, ekonomii oraz umiejętności postaci doczekają się poważnych zmian w zakresie balansowania. Do panelu ekwipunku zawita długo wyczekiwana opcja filtrowania przedmiotów, a podczas tworzenia postaci uzyskamy więcej różnych portretów, które ozdobią nasze postaci. Tych, którzy nie przepadają za zagadki, z pewnością ucieszy nowa Pieśń Poszukiwacza, która umożliwi automatyczne rozwiązywanie wszystkich zagadek, jakie pojawią się w misjach głównego wątku fabularnego The Bard's Tale IV: Barrows Deep.

 

Sporo zmieni się także “pod maską”. Aktualizacja wprowadzi szereg zmian do silnika gry, lokalizacji (polska znajduje się nadal w dość kiepskim stanie), a nawet głównego menu. Należy zatem spodziewać się, że “reżyserska” wersja The Bard’s Tale IV: Barrows Deep będzie o wiele bardziej stabilna i wolna od bugów, których nadal w grze jest niemało.

Słodko-gorzkie wieści mamy dla graczy korzystających z platform Mac OS i Linux. Aby zaoszczędzić na czasie oraz zasobach, producenci z InXile Entertainment postanowili opóźnić wydanie The Bard's Tale IV: Barrows Deep na w/w systemach operacyjnych, przez co zostaną one wydane dopiero w dniu premiery Director's Cut. Z drugiej strony deweloperzy obiecują, że wersje dedykowane tym dwóm platformom będa wolne od problemów, które skutecznie zniechęciło do gry wielu PC-owców.

A kiedy spodziewać się premiery The Bard's Tale IV: Barrows Deep - Director's Cut? Otóż aktualizacji 2.0 należy spodziewać się w czerwcu 2019 r. Wszystko wskazuje więc na to, że zakup i/lub grę w czwartą część Opowieści Barda można sobie darować przynajmniej do wakacji.

Szczegółowe informacje na temat The Bard's Tale IV: Barrows Deep - Director's Cut znajdziecie tutaj.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.