ESO: Wrathstone: z wizytą we Frostvault

Od premiery Wrathstone, najnowszego DLC do The Elder Scrolls Online, dzieli nas już tylko kilka dni. To dobry moment, by przyjrzeć się bliżej Frostvault - jednemu z dwóch nowych lochów, które odwiedzimy podczas grania w dodatek.

ZeniMax Online Studios udostępniło ostatnio szereg informacji na temat skutego lodem dwemerskiego skarbca. Oto fragment opisu nowej lokacji:

 

Ukryte głęboko pośród lodowców Wschodniej Marchii, zamarznięte wejście do krasnoludzkiego skarbca Mhuvnak odtajało, dzięki czemu odkrywcy, łowcy przygód i poszukiwacze skarbów nareszcie mogą wkroczyć do środka. Na miejscu od razu pojawiła się redgardzka uczona i archeolożka Tharayya, która potrzebuje twojej pomocy, aby dostać się do Frostvault.

W skarbcu ukrytym głęboko pod rozpadlinami lodów Wschodniej Marchii czeka na ciebie niemało niebezpieczeństw, a do tego systemy obronne Frostvault sprawdzą umiejętności twoje i twojej grupy. Bezlitosne krasnoludzkie automaty, zabójcze pułapki i plemię goblinów chłodu gwarantują liczne niespodzianki dla nieświadomych niczego łowców przygód. Szczególnie gobliny atakują na sposoby nieznane dotąd wśród innych plemion – korzystają ze zdolności lodowej komety i zapory, a więc nie można ich lekceważyć!

Kogo najbardziej należy się obawiać, wędrując korytarzami Frostvault? Spieszymy z wyjaśnieniami!

Aby zaliczyć Frostvault, trzeba także pokonać pięciu trudnych bossów, którzy zmuszą cię do zachowania maksymalnej koncentracji i trafnego wykorzystania otoczenia. Przykładowo, boss Obrońca Skarbca używa tarczy, aby bronić się przed laserami, które wystrzeliwują mobilni strażnicy znajdujący się na zewnętrznych ścianach.

Najtrudniejszym przeciwnikiem będzie gigantyczny Kamienny Dozorca, ostatni boss we Frostvault. Uważaj, bo ta potworna maszyna potrafi szybko rozprawić się z twoją drużyną, używając potężnych promieni, działka ogniowego i wirujących ostrzy. Każdy z tych rodzajów broni zagraża nieświadomym łowcom przygód, ale najniebezpieczniejszy jest atak Protokołu Eksterminacyjnego, który potrafi namierzać całą grupę śmiałków. Na szczęście Tharayya też ma kilka asów w rękawie i pomoże ci rozprawić się z tym przeciwnikiem w wyjątkowy sposób.

Wyjątkowe wyzwanie oznacza również wyjątkowe nagrody.

 

Jeśli uda ci się przetrwać w lodowych korytarzach, pokonać budzących grozę obrońców i uniknąć zabójczych pułapek Frostvault, w nagrodę otrzymasz przedmioty dostępne wyłącznie w tym lochu – między innymi trzy nowe zestawy pancerza i uzbrojenia (pozostawiane przez bossów w lochu) oraz nowy zestaw Monster Mask (pozostawiany przez ostatniego bossa na poziomie trudności weterana).

Nowe nagrody odzwierciedlają poziom trudności nowego lochu. Na przykład średni zestaw Tzogvin’s Warband daje kumulatywną premię do szansy zadania obrażeń krytycznych i potencjalne zwiększenie liczby tych obrażeń, dzięki czemu postacie bazujące na kondycji mogą więcej wytrzymać podczas dłuższych starć.

Co więcej, gdy połączysz Stonekeeper Monster Mask z naramiennikami (zdobytymi poprzez Undaunted Chest), otrzymasz ładunek energii podczas blokowania. Po zdobyciu sześciu ładunków odzyskasz sporo kondycji, magii i zdrowia.

I wreszcie jeśli ukończysz Frostvault na poziomie trudności weterana, zyskasz też chowańca Icebound Dwemer Spider!

Jest więc na co czekać! Pamiętajcie, że Frostvault zawita na serwery The Elder Scrolls Online wraz z DLC zatytułowanym Wrathstone już 25 lutego!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.