The Outer Worlds prezentuje "alternatywną historię świata"

GameInformer kontynuuje cykl wywiadów z twórcami The Outer Worlds. W jednym z ostatnio opublikowanych materiałów stwierdzają oni, że świat ich gry opiera się na nieco odmiennej osi czasu niż ta, którą znamy z lekcji historii.

 

To historia alternatywna. Istnieje punkt, w którym osie czasu się rozeszły. Pewien punkt ok. czasów Einsteina. Owszem, była I Wojna Światowa, ale odbyła się ona z innych powodów. Być może II Wojna Światowa też miała miejsce - wyjaśnił Leonard Boyarsky, jeden z dwóch dyrektorów projektu.

Co więc tak naprawdę odmieniło bieg historii, którą poznamy w The New Worlds? Przede wszystkim niemal niczym nieskrępowany rozwój korporacji.

Co by się stało, gdyby trusty nie upadły? Na przełomie XX w. mielibyśmy tych baronów-złodziei. Co jeśli kilkaset lat później ta kultura mogła nadal funkcjonować? - zastanawiał się Boyarsky.

W The Outer Worlds to właśnie napędzany wolnym rynkiem kapitalizm kieruje ludzi w kosmos. W systemie Halcyon, w którym rozgrywa się akcja pierwszej części gry, megakorporacje opanowały niemal każdy aspekt ludzkiego życia.

 

Korporacje przejęły właściwie wszystko, jednak zamierzają sięgnąć po ten niewielki skrawek wolności, który pozostał, i stworzyć perfekcyjne korporacyjne społeczeństwo. Kiedy Ziemia kolonizowała najdalsze zakątki galaktyki, korporacje wykupiły jedną z najodleglejszych kolonii i stworzyły coś, co uważają za korporacyjną utopię, w której mogą kontrolować każdy aspekt ludzkiego życia - powiedział współdyrektor projektu.

Jak wam się podoba taki kosmiczno-korporacyjny setting?

Kompletny artykuł na temat korporacyjnego świata w The Outer Worlds znajdziecie tutaj.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.