Nadchodzi ESO: Blackwood i całoroczna przygoda Wrota Oblivionu!

Minionej nocy odbył się stream, na którym ZeniMax Online Studios oficjalnie przedstawiło swoje plany wobec The Elder Scrolls Online na najbliższy rok. Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach gracze mogą spodziewać się jednego dużego dodatku, Blackwood, i kilku mniejszych, które razem będą tworzyć całoroczną przygodę Wrota Oblivionu.

Wszystko rozpocznie się od pakietu DLC Flames of Ambition wprowadzającego do Tamriel dwa nowe ekscytujące wyzwania PvE: The Cauldron i Black Drake Villa. W tych nowych lochach gracze ruszą do szturmu na świątynię Mehrunesa Dagona i spróbują odzyskać tajemniczy tom, zanim spłonie i zmieni się w popiół.

Do wyprawy dołączą ulubione postaci takie jak Eveli Sharp-Arrow (z DLC Orsinium) oraz wygnana dremora Lyranth (z podstawowej wersji gry i DLC Imperial City). Nie zabraknie unikatowych nagród, w tym potężnych nowych przedmiotów i fantastycznych elementów kolekcjonerskich. Mini-dodatek zostanie udostępniony 8 marca i będzie stanowił wprowadzenie do wydarzeń z The Elder Scrolls Online: Blackwood oraz reszty fabuły Wrót Oblivionu. Kinowy zwiastun fabularny obejrzycie poniżej.

 

Główny dodatek zostanie oddany w ręce graczy 1 czerwca i zapewni co najmniej 30 godzin zabawy w nowym regionie świata - tytułowym Blackwood. Terytorium to, leżące pomiędzy ojczyzną Argonian a cesarską prowincją Cyrodiil, uległo daedrycznym wpływom, a jego mieszkańcy z trudem walczą z niedoszłymi tyranami i złem pochodzącym z Oblivionu. Gracze odwiedzą cesarskie miasto Leyawiin, Niben Forest oraz rozległe moczary Blackwood Bog, a przy okazji pdkryć zupełnie nowe historie, wyzwania i nagrody, których nie znajdziecie nigdzie indziej w Tamriel. 

Fabularnie ESO: Blackwood skupi się na spisku zdetronizowanych Longhouse Emperors i tajemniczym pakcie, mogącym przynieść zagładę mieszkańcom Blackwood. Za tym wszystkim stoi oczywiście sam książę zniszczenia, Mehrunes Dagon, ale jakie dokładnie są jego plany dotyczące tej krainy oraz całego Tamriel?

Dodatek zaoferuje również zupełnie nowy system towarzyszy, dzięki któremu gracze będą mogli werbować, podróżować i walczyć u boku NPC-ów posiadających własne historie i osobowości. Nowi bohaterowie będą mogli dołączyć właściwie we wszystkich przygodach, awansować swoje umiejętności i używać personalizowanego sprzętu, zdolności bojowych i zachowań. Wszystko po to, by gracze nie musieli już wędrować po Tamriel samotnie.

Ponadto ESO: Blackwood to m.in. nowy, 12-osobowy Trial: Rockgrove, nowe wydarzenia globalne: Oblivion Portals, nowe Delves, publiczne lochy, światowi bossowie i osobne zadania, a do tego nieujawnione jeszcze usprawnienia obecnych systemów gry.

 

Oczywiście premiera Blackwood to nie koniec. Przygoda Wrota Oblivionu będzie kontynuowana w dwóch kolejnych DLC, które ukażą się w III oraz IV kwartale 2021 r. Więcej szczegółów zostanie podanych w przyszłości.

Przedsprzedaż The Elder Scrolls Online: Blackwood już ruszyła. Kto szybko zdecyduje się na zakup dodatku, otrzyma unikatowe nagrody przedpremierowe w chwili premiery,natychmiastowy dostęp do gry oraz wierzchowca Nagahide Welwa Ravager i chowańca Nightmare Bear Cub. Warto jednak zaznaczyć, że ten ostatni zostanie dodany jedynie do zamówień złożonych przed 17 marca 2021 r.!

W dniu premiery ESO: Blackwood posiadacze przedpremierowych edycji gry otrzymają również:

  • strój Dremora Kynreeve;
  • chowańca Deadlands Wamasu;
  • 1 Iron Atronach Crate;
  • 3 mapy skarbów Blackwood;
  • 2 Experience Scrolls.

W chwili obecnej Blackwood jest dostępne w następujących edycjach:

  • The Elder Scrolls Online Collection: Blackwood
  • The Elder Scrolls Online Collection: Blackwood CE
  • The Elder Scrolls Online: rozszerzenie Blackwood
  • The Elder Scrolls Online: Blackwood – rozszerzenie do Collector's Edition

Dwie powyższe edycje Collection zawierają nie tylko rozdział Blackwood, ale też podstawową grę oraz wszystkie poprzednie rozdziały w historii The Elder Scrolls Online (Morrowind, Summerset, Elsweyr i Greymoor), dzięki czemu jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie gry przez nowych graczy. Edycje rozszerzające zawierają jedynie Blackwood, a więc są idealne dla obecnych graczy, którzy posiadają już pełną wersję gry oraz poprzednie rozdziały. Pełna rozpiska wszystkich edycji Blackwood, nagród przedsprzedażowych oraz elementów Collector’s Edition znajduje się w niniejszym artykule.

Co sądzicie o zapowiedzianym właśnie dodatku?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.