Crowdfundingowa kampania gry planszowej Crossroads Inn rozpoczęta!

Crossroads Inn z powodzeniem podbiło serca PC-towych i konsolowych miłośników karczm i piwa. Teraz rusza na podbój rynku gier planszowych, a wydatnie może w tym pomóc rozpoczęta właśnie crowdfundingowa zbiórka pieniędzy.

Przed niecałą dobą Crossroads Inn: The Board Game zadebiutowało w serwisie Gamefound, celując w uzbieranie 20 tys. EUR. Od tego czasu na koncie projektu znalazło się już 30% kwoty niezbędnej do powodzenia kampanii, a liczba donatorów cały czas rośnie. Czym przyciąga do siebie planszowy symulator karczmarza?

Otóż Crossroads Inn: The Board Game to strategiczna, planszowa gra ekonomiczna, która podobnie jak komputerowy oryginał, pozwoli graczom zbudować własną karczmę, zatrudnić personel, urządzić jej wnętrze i dostosować ofertę do potrzeb zróżnicowanej klienteli… Miejscem akcji gry jest królestwo Yorevale, gdzie - zupełnie przypadkiem - umiera król, a jego nieślubne dzieci muszą rywalizować ze sobą o schedę.

Gracze w liczbie od 2 do maks. 4 osób wcielą się w królewskie bękarty i spróbują przejąć koronę Yorevale dla siebie. W celu uniknięcia krwawej wojny domowej zawarta zostaje umowa i tak oto rodzi się honorowy zakład - ten, kto zbuduje najlepszą karczmę, nie tylko zostanie “królem” lokalnej gastronomii, ale również królem całego Yorevale!

Rozgrywka opierać się będzie zatem na przewidywaniu - oraz blokowaniu! - ruchów reszty bękarciego rodzeństwa prowadzącego konkurencyjne tawerny. Wygra ten, kto bez skrupułów wykorzysta złoto, plotki oraz słabości przeciwników. W królestwie jest miejsce dla wielu karczmarzy… ale król może być tylko jeden! Kupno nowych mebli, zdobycie niepowtarzalnych przepisów i egzotycznych składników do potraw, dobrze wyszkolona służba - wszystko może pomóc graczom osiągnąć ostateczne zwycięstwo. A jeśli to nie wystarczy - uwodzicielskie vedety i złotouści bardowie zajmą się co bardziej wymagającymi gośćmi.

 

Wybraliśmy serwis Gamefound ze względu na jego wysoką rozpoznawalność wśród fanów gier planszowych. Stronę kampanii obserwuje już ponad 1500 osób, a nie ujawniliśmy jeszcze wszystkich przygotowanych niespodzianek - powiedział Michał Gembicki, producent gry w Klabater SA.

Zbiórka, która jest dostępna pod niniejszym adresem, potrwa do 29 listopada. Najniższy próg wpłaty, gwarantujący podstawową edycję Crossroads Inn: The Board Game, wynosi 50 EUR. Warto dodać, że ci, którzy zdecydują się wesprzeć grę w ciągu pierwszych 48 godzin od uruchomienia kampanii, otrzymają specjalnie zaprojektowany Znacznik Pierwszego Gracza w postaci drukowanej za pomocą technologii 3D figurki przedstawiającej Martyna Breveta - legendarnego karczmarza z Yorevale znanego z wersji PC i konsolowej gry! Dodatkowo każdy wspierający zbiórkę będzie mógł uprzednio przetestować grę planszową grając w jej cyfrową edycję dostępną poprzez aplikację Tabletop Simulator.

Nawet jeśli nie jesteście zainteresowani projektem, warto odwiedzić jego stronę, skąd - całkowicie za darmo! - można pobrać cyfrową, pięknie ilustrowaną książkę kucharską w klimacie Crossroads Inn. Zawiera ona w sobie 12 specjalnych przepisów potraw ze świata gry.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.