NwN: EE: fanowski moduł The Blades of Netheril opóźniony

Pierwszy epizod fanowskiego modułu do NwN: EE zatytułowanego The Blades of Netheril miał ukazać się we wrześniu 2022 r. Jak to jednak bywa z jednoosobowymi projektami, wstępne założenia nieco rozminą się z rzeczywistością.

Przypomnijmy, że The Blades of Netheril jest "dzieckiem" uznanego pisarza i moddera Neverwinter Nights, Luke'a Sculla. Podzielona na szereg epizodów fabuła modułu opowie o losach bohatera Neverwinter po zakończeniu wątku Wyjącej Śmierci. Pierwsza część tej historii, Doom of Icewind Dale, zabierze graczy do tytułowej Doliny Lodowego Wichru. Nastąpi to jednak dopiero najbliższej zimy, a dokładnie w grudniu 2022 r.

Autor The Blades of Netheril tłumaczy opóźnienie koniecznością poświęcenia większej liczby godzin na pracę zarobkową. Prace nad modułem cały czas trwają, jednak nie w takim tempie, w jakim życzyłby sobie tego sam Scull. Modder nie zamierza też wydawać tego fanowskiego projektu w formie półproduktu, dlatego decyzja mogła być tylko jedna: opóźnienie premiery o trzy miesiące.

W ostatecznym rozrachunku nie jest to szczególnie duży poślizg. Ponadto powrót do Doliny Lodowego Wichru przypadnie akurat na okres zimowy, więc być może stanie się tak, że świeży śnieg zobaczymy zarówno za oknem, jak i na ekranach swoich telewizorów.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.