The Elder Scrolls: Necrom oficjalnie zapowiedziane!

Podczas wydarzenia Developer_Direct Zenimax Online Studios ogłosiło kolejny dodatek do The Elder Scrolls Online, który nosi tytuł Necrom. Nowe rozszerzenie pozwoli graczom powrócić do prowincji Morrowind i zagłębić się w zupełnie nową historię, w której kluczową rolę odegra tajemniczy Hermaeus Mora.

Necrom zapewni bohaterom Tamriel dostęp do dwóch nowych stref: Półwyspu Telvanni oraz Apocryphy. Pierwsza z nich znajduje się na wschodnim wybrzeżu Morrowindu, gdzie położone są rodowe siedziby wspomnianego klanu oraz tytułowe miasto umarłych. Ten posępny, lecz niezwykle ważny dla Dunmerów ośrodek duchowy będzie można odwiedzić po raz pierwszy od czasów The Elder Scrolls: Arena!

Jeszcze większą atrakcję stanowi sama Apocrypha. Domena daedrycznego księcia wiedzy Hermaeusa Mory wraz z oszałamiającymi cudami Nieskończonej Biblioteki otworzy się przed graczamy po raz pierwszy w dziejach gier The Elder Scrolls. W dwóch nowych strefach znajdzie się wiele wyjątkowych zadań, postaci niezależnych, wyzwań (jak bossowie światowi, Delves, lochy publiczne, Trial oraz całkiem nowe wydarzenie światowe) i nagród, w tym osiągnięć, tytułów, zestawów przedmiotów, elementów kolekcjonerskich i nie tylko. Necrom wprowadzi również do gry dwóch nowych towarzyszy: redgardzkiego Arkanistę Azandara Al-Cybiadesa oraz argońskiego Strażnika Ostry-jak-Noc (oryg, Sharp-As-Night)!

 

Skoro już wspomniano o pewnym Arkaniście, warto dodać, że dzięki ESO: Necrom każdy nowy bohater będzie mógł tę profesję! Arkanista (oryg. Arcanist) jest pierwszą nową klasą postaci wprowadzoną do gry od czasu dodatku Elsweyr. Posiada ona trzy wyjątkowe linie umiejętności: Herald of The Tome, Curative Runeforms i Apocryphal Soldier. Arkaniści czerpią swą moc z samej Apocryphy, części Otchłani władanej przez Hermaeusa Morę. Nowa, potężna umiejętność aktywna, umiejętności pasywne oraz ostateczna zapewnią graczom szeroki wachlarz możliwości zarówno postaciom bazującym na DPS-ie, jak i tankom czy uzdrowicielom, pozwalając miotać magicznymi pociskami, wchłaniać niemal każdy rodzaj ataku, przyzywać portale ułatwiające sojusznikom poruszanie się po polu walki i wiele innych.

Arkaniści wykorzystują też nowy system Crux pozwalający niektórym umiejętnościom generować nowy zasób o tej samej nazwie, który można następnie wykorzystywać do wzmacniania innych umiejętności. Sposób gromadzenia i wykorzystywania Cruxów zdefiniuje ścieżkę rozwoju postaci, dlatego warto dobrze zapoznać się z darami oferowanymi przez Hermaeusa Morę i dzięki nowej mechanice osiągnąc mistrzostwo we władaniu nimi.

 W przeciwieństwie do lat ubiegłych ESO: Necrom nie stanowi części przygody całorocznej. Dodatek będzie jednak ważnym epizodem znacznie bardziej złożonego i trwającej ponad rok wątku fabularnego Cień nad Morrowindem. Przygoda rozpocznie się za sprawą samodzielnego DLC pt. Scribes of Fate, który trafi do The Elder Scrolls Online już 13 marca. Wówczas daedryczny książę Hermaeus Mora wyruszy na poszukiwanie czempiona, który mógłby pomóc mu pokonać tajemniczego wroga zagrażającego Apocyphię... To, co się wówczas wydarzy, będzie w pewnym stopniu związane z ESO: Necrom, które zawita na serwery gry 5 czerwca.

Pierwszy, fabularny zwiastun nowego dodatku obejrzycie poniżej.

 

The Elder Scrolls Online: Necrom można już zamawiać w przedsprzedaży w Microsoft Store. Nabywcy uzyskają w ten sposób natychmiastowy dostęp do wierzchowca Sadrith Mora Spore Steed oraz chowańca Sadrith Mora Spore Pony. Ten drugi jest jednak dodawany tylko do gier zakupionych przed 18 kwietnia 2023 r. Z kolei w dniu premiery każdy,kto zakupił ESO: Necrom w przedsprzedaży, otrzyma kostium Sadrith Mora Formal Attire, chowańca Apocryphal Bookwyrm, 1 skrzynkę Unfeathered crate, 3 Mapy skarbów oraz 2 Experience Scrolls. Sam upgrade uszczupli portfel o 179,99 zł, z kolei kompletna edycja gry, zawierająca również podstawową odsłonę The Elder Scrolls Online oraz wszystkie inne wydane dotychczas dodatki, oznacza koszt 299,99 zł.

ESO: Necrom można zakupić również w wersji Deluxe. Nabywcy tej edycji gry otrzymają takie dodatki jak wierzchowiec Hermitage Servitor, chowaniec Cipher's Eye Pocket Watcher, memento Dark Lady's Headrest, styl stroju Knowledge Eater Armor oraz gesty Leaning / Sitting / Standing Scholar. Za Deluxe Upgrade należy jednak zapłacić 249,99 zł, natomiast za Edycję Kolekcjonerską Deluxe, która zawiera także przedmioty z wszystkich poprzednich "kolekcjonerek", niebagatelne 389,99 zł. Trzeba jednak przyznać, że w tym ostatnim przypadku kupuje się zawartość, która powinna wystarczyć na kilka miesięcy intensywnego grania.

Co sądzicie o nowym dodatku i kolejnej okazji do powrotu na wyspę Vvardenfell?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.