Blizzard przedstawił popremierowe plany wobec Diablo IV

Premiera Diablo IV tuż tuż, lecz dla Blizzarda to nie koniec drogi, a raczej jej nowy początek. Twórcy gry już snują plany na okres popremierowy, o czym poinformowali w swoim nowym dzienniku deweloperskim.

Jak nietrudno zgadnąć, jednym z kluczowych elementów fazy popremierowej będą Sezony. Będą one co kwartał wprowadzać nowe funkcje rozgrywki, serie zadań z nowymi postaciami i starymi znajomymi, karnety bojowe, legendarne przedmioty, zmiany balansu klas, usprawnienia rozgrywki i wiele więcej. Sezony wprowadzą do świata Sanktuarium nowe pomysły, jednocześnie odświeżając podstawowe funkcje gry.

Sezon 1 rozpocznie się w drugiej połowie lipca, a zaczęcie tego kolejnego rozdziału przygody będzie wymagało ukończenia kampanii. Stąd Blizzard zaleca graczom, aby wcześnie rozpoczęli swój pościg za Lilit, dzięki czemu będą mogli rozpocząć przygodę z pierwszym sezonem od razu po jego premierze.

 

Kolejnym ważnym elementem rozgrywki popremierowej staną się postępy sezonowe. Dzięki nim gracze będą mogli sprawdzać szczegóły na temat dostępnej zawartości, a także ułatwić sobie awans na kolejne rangi karnetu bojowego. To odbywać się będzie w drodze kończenia rozdziałów, na które składają się cele. Wykonanie wszystkich celów w danym rozdziale zapewni nagrody sezonowe, takie jak przydatne materiały rzemieślnicze czy legendarne aspekty do Kodeksu Potęgi.

Za każdy cel gracze otrzymają również zasługi, które posłużą do awansowania na wyższe rangi karnetu bojowego. Zasługi można będzie również otrzymać za wykonywanie zadań, zabijanie potworów, udział w wydarzeniach i nie tylko.

Co się zaś tyczy wspomnianego karnetu bojowego vel Battle Passa, to będą się one pojawiać wraz z nowymi Sezonami. Każdy karnet bojowy będzie oferować 27 darmowych rang oraz 63 rangi premium. Darmowe rangi zapewnią elementy ozdobne oraz rozżarzony popiół za zabijanie demonów. Ten ostatni jest zasobem, za który można nabyć błogosławieństwa sezonowe, zapewniające premie do PD, złota lub oboli. Gracze będą mogli aktywować więcej niż jedno błogosławieństwo sezonowe jednocześnie i wykorzystać dodatkowy popiół, aby ulepszyć otrzymywane premie. Premie zapewniane przez błogosławieństwa sezonowe będą trwać do końca danego sezonu i znacząco wpływać na rozgrywkę, dlatego aby zdobyć popiół niezbędny do aktywacji błogosławieństw, gracze będą musieli najpierw osiągnąć odpowiedni poziom postaci. W rezultacie zakup karnetu bojowego nie powinien wiązać się z żadną konkretną przewagą.

W każdym Sezonie na graczy będą czekać trzy wersje karnetu bojowego. Darmowy karnet bojowy, karnet bojowy premium, który będzie kosztować 1000 szt. platyny (równowartość 43 PLN) oraz przyspieszony karnet bojowy ze wszystkim, co oferuje karnet bojowy premium, a także 20 pominięć poziomów i specjalny element ozdobny. Cena tego ostatniego wyniesie 2800 szt. platyny (równowartość 113 pln).

Deweloperzy nie zapominają też o dodatkowych opcjach kosmetycznych, które będzie można kupić w oficjalnym sklepie z elementami ozdobnymi Diablo IV. Producenci podkreślili, że żadne elementy ozdobne dostępne w sklepie nie zapewniają nic poza różnorodnością estetyczną. W porównaniu do nieprzypisanych do klas elementów ozdobnych z karnetu bojowego, elementy ozdobne dostępne w sklepie będą miały na celu wizualne wzbogacenie konkretnych wyobrażeń o klasie i tym samym pozwolić graczom "wyrażać siebie" na niespotykaną liczbę sposobów.

 

Elementy ozdobne sprzedawane w sklepie będą podlegać stałej rotacji, a ich ceny zawsze będą wyrażone w platynie. Zakupiony element ozdobny klasy będzie możliwy do wykorzystania na wszystkich postaciach tej klasy na koncie, bez względu na platformę. Co ciekaw, sklep ma być "inteligentny", tj. dsotarczać graczom rekomendacje elementów ozdobnych w oparciu o styl gry i preferencje estetyczne.

I co o tym sądzicie? Zamierzacie uczestniczyć w rozgrywce sezonowej i / lub kupować karnety bojowe? Jeśli tak, to koniecznie zapoznajcie się z całością omawianego tutaj dziennika deweloperskiego.

Na koniec przypominamy, że premiera Diablo IV odbędzie się już 6 czerwca.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.