Monomyth: nowy dziennik deweloperski omawia Betę 3.1 oraz 4.0

Rat Tower Software opublikowało świeży raport z prac nad Monomythem. Obszerny artykuł omawia status prac nad Betą 4.0 oraz przedstawia wersje 3.1, która niebawem trafi w ręce testerów.

"Niebawem" oznacza perspektywę kilku dni. Kiedy obecni testerzy zainstalują Betę 3.1, otrzymają w swoje ręce zupełnie nowy, bazujący na barterze system handlu. Jeśli kojarzycie rozwiązania zastosowane w takich klasykach jak Ultima Underworld czy Morrowind, wiecie, o co chodzi. Nowy system pozwoli wymieniać się przedmiotami przy zastosowaniu dopłat oraz... targowania, które będzie zależało od odpowiednich umiejętności postaci. Ponadto w nowej wersji pojawią się poprawki dot. akumulowania większej liczby przedmiotów tego samego typu, co powinno ułatwić zarządzanie ekwipunkiem.

W nieco dłuższym horyzoncie czasowym należy rozpatrywać Betę 4.0. Rat Tower Software poczyniło znaczące postępy w pracy nad nią, dzięki czemu gracze będą mogli wybrać dwa różne zestawy broni i szybko je zmieniać, a podczas podróży po lochach korzystać z pewnych "skrótów", tj. portali. To powinno znacząco ułatwić podróżne po rozległych lochach, których wkrótce znów przybędzie. Największa atrakcją Bety 4.0 powinien być jednak główny "hub", tj. miasteczko, w którym pojawią się nowi kupcy oraz... zadania głównego wątku fabularnego! Ciekawą nowością będzie dodanie specjalnego ekwipunku przeznaczonego na przedmioty niezbędne do zadań, co powinno być kolejnym krokiem w stronę usprawnienia działania ekwipunku.

 

Jak to wszystko wygląda w praniu? Przekonajcie się sami, oglądając poniższe nagranie.

Kiedy Beta 4.0 zostanie wydana, Rat Tower Software zamierza skupić się na oszlifowaniu gry i przygotowaniu jej do fazy otwartej bety. Wówczas do testów będzie mogło dołączyć więcej graczy, choć szczegóły udziału w niej jak i czas trwania nie zostały jeszcze ustalone. Więcej informacji na temat otwartej bety Monomythu zostanie udostępnionych w najbliższych tygodniach.

Warto dodać, że jeśli nie chcecie oglądać filmów i preferujecie tekstową wersję dziennika deweloperskiego, to znajdziecie ją pod niniejszym adresem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.