Pola walki w Total War: Warhammer III wkrótce rozgorzeją na nowo za sprawą nowego DLC zatytułowanego Shadows of Change. Nowi legendarni lordowie, bohaterowie, jednostki i wiele więcej zawitają do Starego Świata jeszcze w tym miesiącu. Premierze rozszerzenia będzie towarzyszyć wydanie darmowej Aktualizacji 4.0.
Główną atrakcję dodatku są bez wątpienia nowi legendarni lordowie, których można wykorzystać w kampaniach Królestwo Chaosu i Imperia Nieśmiertelnych. Zasilą oni szeregi armii Tzeentcha, Wielkiego Kataju i Kisleva.
Przemieniec
Jako zmiennokształtny agent bezprawia, Przemieniec uosabia najbardziej zwodnicze i przewrotne skłonności Pana Zmian. Potrafi on przybrać postać dowolnej legendarnej postaci, od szlachetnej po przerażającą, lecz nikt, z wyjątkiem samego Tzeentcha, nie zna jego prawdziwej twarzy. Intrygi Przemieńca mogą zwieść samych Mrocznych Bogów, jako że tworzy on lustrzane odbicia wrogów i fałszywych sojuszników, niszcząc całe imperia od środka, aż wszystko stanie się jasne, gdy jego dzieło ujrzy światło dzienne.
Obłudnik, będący utrapieniem całego znanego świata, Przemieniec Tzeentcha, pozostawił tu swój ślad.
Jako rzucający zaklęcia zmiennokształtny, który wspiera Domenę Tzeentcha, Przemieniec może przybrać postać dowolnego lorda, z którym przyjdzie mu się zmierzyć, dzięki czemu jego skuteczność w walce rośnie, wraz ze wzrostem skuteczności wroga. Gdy sam nie bierze udziału w walce, zwykle ukrywa się w cieniu, obserwując swoją ofiarę i czekając na idealny moment do ataku.
Yuan Bo, Nefrytowy Smok
Władający centralnymi prowincjami Kataju Yuan Bo, Jadeitowy Smok, przewodzi Trybunałowi Niebiańskich Czarodziejów. Ten potężny biurokrata w głębi duszy jest utalentowanym szpiegiem, który sprawnie zarządza miastem Wei-jin, a tym samym kontroluje cały obszar cesarstwa. Ciesząc się sympatią rodzeństwa, stale dba o bezpieczeństwo Wielkiego Kataju.
Dzięki podwójnej roli w swojej ludzkiej i smoczej postaci Jadeitowy Smok potrafi być zarówno pogromcą pojedynczych celów, jak i potężnym czarnoksiężnikiem władającym Domenami Światła, Yin i Nieba. Wznieś się nad pole bitwy pod postacią smoka, spopielając najsilniejsze nawet jednostki wroga, lub tocz walkę na ziemi, korzystając z zaklęć, które odwrócą losy gry.
Nie ufaj nikomu.
Matka Ostankia
Opowieści o potworach i upiornych straszydłach towarzyszą ludziom od wieków, lecz krążąca pośród kislevickich dzieci baśń, której morał przypomina im o konsekwencjach nieposłuszeństwa, nie jest zwykłą gminną opowiastką. Matka Ostankia istnieje naprawdę. Oddana strażniczka ojczystej ziemi rozliczy każdego, kto podniesie na nią rękę, czerpiąc moce z serca kniei, bagien i oblastów, których strzeże. Gdy wojna zapuka do jej drzwi, stanie w pierwszym szeregu, chroniąc wojowników Kisleva i siejąc terror wśród tych, z którymi przyjdzie im się zmierzyć.
A jeśli wejdziesz jej w drogę, nie daj się zwieść. Matka Ostankia cię ukarze.
Jako potężna wiedźma dysponująca doprawdy unikalnym orężem, Matka Ostankia wykorzystuje swój kocioł zarówno na polu bitwy, jak i poza nim, uwalniając na wrogów z daleka nawałnicę duchów, lub wysuwa swe pajęcze odnóża i przekształca się w hybrydę artylerii oraz walczącego w zwarciu rydwanu.
Shadows of Change wprowadza również dość nizewykłego bohatera, Błękitnych Skrybów Tzeentcha, którzy potrafią zasypywać wrogów prawdziwym gradem zaklęć.
Błękitni Skrybowie dosiadają Dysku Tzeentcha, nieustannie bazgrząc na pergaminie, a następnie ciskają wszelkiej maści zaklęcia na pole bitwy, wykrzykując zapisane na zwojach treści. Czyni to z nich wyjątkowo nieznośnego legendarnego bohatera. Gdyby tylko wiedzieli, co znaczą ich słowa...
Ponadto dodatek umożliwi powiększenie oddziałów ww. armii o łącznie dwanaście dodatkowych jednostek i wzmocnić ich szeregi dziewięcioma nowymi sławnymi regimentami.
Najważniejsze nowości, jakie wprowadzi do Total War: Warhammer III dodatek Shadows of Change, możecie zobaczyć w akcji na poniższym zwiastunie.
Premierę Total War: Warhammer III - Shadows of Change zaplanowano na 31 sierpnia. Pierwsze screeny z tego DLC znajdziecie już w naszej galerii, a jeśli zdecydujecie się na zakup, to w przedsprzedaży możecie nabyć to rozszerzenie na Steamie w obniżonej cenie 80,10 zł.
Nawet jeśli nie sięgniecie po Shadows of Change, będziecie mogli cieszyć się zawartością darmowej Aktualizacji 4.0, która zostanie wydana tego samego dnia co dodatek. Jej główną atrakcję będzie nowy legendarny lord, Aekold Helbrass, który dołączy do walki jako czempion Tzeentcha. Ponadto należy spodziewać się szeregu poprawek do SI w kampaniach, garnizonów, nowych landmarków dla starszych frakcji oraz rozszerzenia ustawień poziomu trudności
Jak podoba się wam zawartość nadchodzącego dodatku?