Baldur's Gate III: Hotfix 4 wydany, wycofany i... wydany ponownie

Wczoraj wieczorem Larian Studios wypuściło czwartego hotfiksa do pełnej wersji Baldur's Gate III i... zaliczyło poważną wpadkę, za którą część graczy zapłaciła brakiem możliwości kontynuowania gry. Aż do teraz.

Hotfix #4 wprowadził szereg pożądanych zmian, m.in. usuwając kolejne powody crashów i wprowadzając poprawki w obrębie trybu multiplayer, systemu walki czy skryptów. Sęk w tym, że wprowadził również całkiem sporo nowych błędów, które wielokrotnie prowadziły do częstego crashowania gry. Ostatecznie po ok. godzinie Belgowie zdecydowali się wycofać hotfix i dokładnie sprawdzić przyczynę tego problemu.

Efekt tego był taki, że kto zdążył pobrać Hotfix #4 i zapisać grę w nowej wersji, nie mógł kontynyować rozgrywki po wycofaniu łatki. Na szczęście Larian szybko rozwiązał problem i przed kilkunastoma minutami ponownie wypuścił Hotfix #4 - tym razem już w kompletnej formie. Błędy udało się zatem naprawić w ok. 24h, lecz mimo tego Belgowie przeprosili za to, że część graczy nie mogła dzisiaj eksplorować Wrót Baldura i ich okolic.

 

Jednocześnie twórcy gry zobowiązali się do poprawienia procesu tworzenia buildów gry i wypuszczania aktualizacji, dzięki czemu podobna sytuacja nie powinna się powtórzyć w przyszłości. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w niniejszym artykule.

Tymczasem pora wracać do Zapomnianych Krain!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.