AoW4: Empires & Ashes: więcej informacji o zmianach w Cechach oraz Kuźni Przedmiotów

Już tylko godziny dzielą nas od premiery Empires & Ashes, najnowszego dodatku do Age of Wonders 4, a także towarzyszącej mu aktualizacji Golem Update. Twórcy gry uznali, że to dobry moment, by opowiedzieć nieco więcej o nadchodzacych zmianach i nowościach.

Najnowszy dziennik deweloperski skupił się na dwóch zagadnieniach. Główny projektant gry Tom Bird opowiedział o ewolucji Cech na przestrzeni całego cyklu produkcyjnego gry, ich obecnym kształcie oraz planowanych zmianach. Te ostatnie uwzględniają nowy system zakupu Cech, zgodnie z którym najpotężniejsze z nich będą "kosztować" 5 pkt Cech, mniej potężne 3 pkt, a najsłabsze 1 pkt. To sprawi, że producenci gry nie będą już musieli martwić się o balansowanie Cech, a do tego zapewni graczom większą wolność ich doboru. Większą, choć nie nieograniczoną, bowiem pewne restrykcje nadal pozostaną utrzymane.

O innej ważnej nowości, Kuźni Przedmiotów, opowiedział projektant gry Sam Minh. Z tej części artykuły dowiadujemy się, że za sprawą darmowego Golem Update ta znana i lubiana funkcjonalność z Age of Wonders 3 powróci w najnowszej odsłonie serii. Tym samym władcy będą mogli tworzyć własne potężne artefakty, lecz aby dokonać, będą potrzebować nowego zasobu - Esencji Wiązania (oryg. Binding Essence). Im potężniejszy przedmiot gracz planuje wykuć w Kuźni, tym więcej Esencji będzie potrzebował, a sam proces zabierze więcej czasu. Esencję można jednak pozyskiwać w bardzo prosty sposób: niszcząc inne, zbędne artefakty. Tym samym Kuźnia pozwoli nie tylko sięgnąć po nowe przedmioty, których brakuje w ekwipunku danego bohatera, lecz także wyczyścić go ze zbędnego, magicznego balastu.

 

Szczegółowe informacje na temat zmian w Cechach oraz Kuźni Przedmiotów znajdziecie pod niniejszym adresem. Ponadto, jeśli chcielibyście już dziś zobaczyć Empires & Ashes w akcji, koniecznie obejrzyjcie poniższy zapis ostatniego streama, podczas którego producenci z Triump Studios pokazali fragment zaawansowanego erapu rozgrywki, w tym budowanie golemów.

Przypominamy, że drugi fabularny dodatek do Age of Wonders 4, który nosi tytuł Empires & Ashes, będzie miał swoją premierę już jutro, 7 listopada.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.