Wyciek z Blizzarda ujawnił pierwsze szczegóły dot. Diablo IV: Vessel of Hatred

Kilka miesięcy temu Blizzard omyłkowo wrzucił pliki związane z Diablo IV: Vessel of Hatred na branch bety endgame'u. Błąd szybko naprawiono, ale dataminerom i tak udało się pozyskać szereg danych, które teraz odczytano, by wyciągnąć pierwsze informacje na temat nadchodzącego dodatku.

Główną atrakcję rozszerzenia miałaby być nowa klasa postaci - Spiritborn. Z pozyskanych danych wynika, że bohaterowie tej profesji będą specjalistami od walki przy pomocy broni jednoręcznej i tarczy, a ich kluczowym zasobem na polu bitwy stanie się Wigor. Nie zabrakło też listy umiejętności, choć na samej tej podstawie trudno wysnuć konkretne wnioski.

Nazwy plików odwołują się też do znanych skądinąd lokacji. Należy zatem spodziewać się wizyty w takich miejscach jak Kanały Kurast, Nahantu oraz Travincal. Pojawi się również bohaterem imieniem Ormus, najpewniej ten sam, którego można było spotkać w Diablo II.

 

Jeśli chodzi o nowe mechaniki, to Vessel of Hatred najprawdopodobniej wprowadzi do gry Najemników na wzór tych, których można było przyłączyć w Diablo III. Pośród plików odnaleziono bowiem odniesienia do sześciu różnych rodzajów Najemników, a także ich kryjówki.

Kolejną ciekawą nowością mogą okazać się endgame'owe rajdy. Z plików wynika, że dzięki Vessel of Hatred będzie można uczestniczyć w przynajmniej dwóch: Khazra Raid oraz Multiplayer.

Ponadto lista plików ujawniła nową "rodzinę" potwórów: Lacunis, nowego światowego bossa: Stonogę (oryg. Centipede), wydarzenie PvP Arena, kociego wierzchowca, a także nowe umiejętności aktywne i pasywne dla już istniejących klas postaci. Szczegółowe informacje na temat wszystkich powyższych odkryć znajdziecie w niniejszym artykule.

Czy powyzszym informacjom można ufać? Wydaje się tak, że tak, bowiem w wątku poświęconym datamine'owym plików na Reddicie, który powstał kilka miesięcy temu, a zatem zaraz po wycieku, pojawiły się również informacje na temat Sezonu 3 i odniesień do Zoltana Kulla. Jak wiadomo, Sezon Konstruktów skupił się na tej postaci, co uwiarygadnia niniejsze doniesienia.

Ostateczna weryfikacja nadejdzie zapewne za kilka miesięcy. Premiera Diablo IV: Vessels of Hatred powinna bowiem odbyć się pod koniec 2024 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.