Baldur's Gate III: nowe zakończenia i nowe początki

Po dłuższej przerwie Larian Studios opublikowało nowy Community Update dla Baldur's Gate III. Podsumowano w nim wydarzenia ostatnich tygodni, a także podzielono się planami na najbliższą przyszłość.

Belgowie są oczywiście dumni z osiąganych wyników. W ostatnich tygodniach Baldur's Gate III zostało uhonorowane kolejnymi nagrodami, w tym m.in. BAFTA, co czyni produkcję studia Larian jedną z najczęściej nagradzanych gier. Nietrudno zgadnąć, że deweloperzy są solennie wdzięczni fanom, bez których ten sukces również nie byłby możliwy.

Twórcy gry zdają sobie jednak sprawę, że BG3 nadal daleko do perfekcji i nie zamierzają składać broni. Trwają prace nad Patchem 7, który m.in. wprowadzi poprawione zakończenia dla złych postaci, w tym przede wszystkim te, które nie wybrały drogi Mrocznej Żądzy; łatka usunie również kolejne bugi, jak choćby ten sprawiający, że Jaheira przestaje podążać za grupą i włączać się do walki. Patch 7 zainicjuje również proces wdrażania narzędzi modderskich, które docelowo powinny pozwolić fanom tworzyć jeszcze więcej modyfikacji.

 

Żywot Baldur's Gate III nie zakończy się jednak na Patchu 7. W nieco bardziej odległej przyszłości Larian zamierza serwować graczom kolejne poprawki i ulepszenia rozgrywki. W planach jest również pełny crossplay oraz tryb fotograficzny, lecz w przypadku tych dwóch rzeczy Belgowie nie pokusili się o choćby przybliżoną datę wydania.

W dłuższej perspektywie przyszłość studia rysuje się poza Wrotami Baldura. Producenci oficjalnie potwierdzili, że nie zamierzają tworzyć żadnego nowego DLC do BG3 ani też Baldur's Gate 4. Belgowie zakończyli współpracę z Hasbro, by teraz skupić się na własnych, ambitnych franczyzach. Jakich? Na razie jest za wcześnie, by o tym mówić, jednakże w planach są co najmniej dwie nowe gry. Pozostaje nam cierpliwie czekać.

Cały Community Update #26 jest dostępny na oficjalnej stronie Baldur's Gate III.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.