Blizzard zapowiedział nowy Sezon Diablo IV, który skupi się na... łupach

Gracze Diablo IV powoli powinni żegnać się z Sezonem Konstruktów i przygotować na kolejną odsłonę rozgrywki sezonowej, która rozpocznie się już w połowie maja. Tym razem startowi nowego Sezonu będzie towarzyszyć aktualizacja, która porządnie przemodeluje również Sferę Wieczności.

Nowy etap życia czwartej odsłony serii nie bez powodu nazwano Łupy na nowo. Kolejny sezon wdroży zmiany, których celem jest przebudowanie wielu głównych systemów w grze, aby odświeżyć metody zdobywania przedmiotów, ich funkcjonowania i ulepszania w trakcie awansowania na nowe poziomy rang świata. Dotyczyć to będzie zarówno Sfery Sezonowej, jak i Wieczności.

Oddajmy głos deweloperom z Blizzarda:

 

Jednym z naszych celów w zmianie systemu przedmiotów było ułatwienie zorientowania się, które przedmioty ulepszą naszą konfigurację. Zmniejszyliśmy liczbę afiksów na przedmiotach (do trzech w przypadku przedmiotów legendarnych i dwóch w przypadku rzadkich) i usprawniliśmy ich działanie. Zamiast afiksów, które polegają na wartościach warunkowych (+10% obrażeń zadawanych nieokaleczonym elitarnym wrogom), zobaczycie teraz afiksy, które zwiększają podstawowe statystyki, np. szybkość ruchu, maksymalne zdrowie czy pojedyncze rangi umiejętności Głównych. Upuszczane przedmioty będzie łatwiej ocenić, a ich złożoność i możliwość personalizacji przenieśliśmy do nowych systemów wytwarzania: hartowania i doskonalenia, które szczegółowo opisaliśmy poniżej. Zwiększyliśmy również ogólną wartość afiksów, aby były one potężniejsze!

Ponieważ pojedyncze przedmioty są teraz mocniejsze, znacznie zmniejszyliśmy liczbę przedmiotów w łupach po zabiciu potworów. Zależało nam na tym, abyście spędzali mniej czasu na sortowaniu wielu upuszczanych przedmiotów, a więcej na unicestwianiu potworów. Efekt jest taki, że łupy będą ogólnie zawierać mniej przedmiotów, ale przedmioty te częściej będą cenne. Aby to zrównoważyć i trzymać się normy, dostosowaliśmy do tej zmiany ilość materiałów uzyskiwanych z rozkładania przedmiotów i ich wytwarzania. Oprócz tego zapomniane dusze zdobędziecie teraz z łupów z Szeptów i będą one rzadkim łupem z zabitych elitarnych wrogów. Koszt złota kolejnych wymian podczas zaklinania jest teraz ograniczony. Zmniejszyliśmy też liczbę potrzebnych materiałów we wszystkich aktywnościach u kowala.

To dopiero początek. Gruntowne zmiany szykują się również w Kodeksie Potęgi.

Aspekty pozyskane z przedmiotów legendarnych będą przechowywane teraz w Kodeksie Potęgi i będziecie mogli z nich korzystać w nieskończoność. Nie będą już zajmowały miejsca w ekwipunku – Kodeks Potęgi to biblioteka przechowująca najpotężniejszą pozyskaną wersję aspektu, której możecie użyć tyle razy, ile macie ochotę.

Wraz ze startem Sezonu 4 stal będzie można hartować i doskonalić. O co chodzi? Otóż Hartowanie pozwala na dodanie solidnych afiksów do przedmiotu. Wystarczy znaleźć i zapoznać się z odpowiednim przewodnikiem, a kowale z całego Sanktuarium uzyskają zdolność do zmieniania atrybutów danego wyposażenia. Z kolei Doskonalenie to system wytwarzania w końcowej fazie gry, który przy pomocy najrzadszych materiałów znalezionych w Dołach Rzemieślnika umożliwi ulepszanie broni, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał.

 

Doskonalenie poprawia ogólną moc wszystkich afiksów broni, a co czwarta ranga znacznie ulepsza jeden z afiksów w wyposażeniu. Afiks z premią będzie miał niebieski kolor. Jeżeli ten sam afiks zostanie ulepszony ponownie, zamieni się w żółty, a w rzadkich przypadkach po trzecim ulepszeniu – w pomarańczowy.

Czym są wspomniane wcześniej Doły Rzemieślnika? Znów oddajmy głos producentom Diablo IV:

Krążą plotki, że w najgłębszych podziemiach, których korytarze przecinają się na północy Sanktuarium, można znaleźć złoża przedziwnej rudy. Nadaje się ona doskonale do wytwarzania wyjątkowych pancerzy za pomocą sekretnych technik Horadrimów. Jednak straszydła czyhające na dzielnych podróżników chcących odkryć te bogactwa są niewyobrażalnie makabryczne.

Jeśli chodzi o samą mechanikę rozgrywki, to po osiągnięciu rangi świata IV gracze otrzymają priorytetowe zadanie wymagające ukończenia Podziemi Koszmarów rangi 46. Ukończenie tej misji umożliwi zbieranie odłamków runicznych, przechodząc różne aktywności końcowej fazy gry: można będzie natrafić na nie w skrzyniach Piekielnego Przypływu, bossów świata, podczas wydarzeń legionowych, w Podziemiach Koszmarów i wśród łupów z Szeptów. Odłamki runiczne pozwolą aktywować obelisk w Kerigarze, a to z kolei umożliwi  zejście do kuszących głębin Dołów. Tam zadaniem bohaterów Sanktuarium będzie zabicie odpowiedniej liczby potworów przed upływem dziesięciu minut, co przyzwie finałowego bossa. Każda śmierć gracza spowoduje odjęcie czasu z licznika: pierwsza śmierć odejmie 30 sekund, druga – 60 sekund, a trzecia i każda kolejna – 90 sekund.

Po zabiciu dostatecznej liczby potworów pojawi się portal, który przeniesie graczy na arenę bossa. Zabicie go przed upływem czasu pozwoli zdobyć pożądane materiały do doskonalenia i… kolejną brutalną rangę Dołów. Kto zdoła zabić bossa przed upływem czasu, ten otrzyma większą premię. Jeśli na liczniku zostanie 4–6 minut, można pominąć poziom i odblokować dodatkową rangę Dołów. Jeśli w chwili śmierci bossa zegar wskaże co najmniej 6 minut, odblokowane zostaną dwie dodatkowe rangi. Doły mają łącznie 200 poziomów trudności, dlatego przejście całości może okazać się nie lada wyzwaniem.

To bynajmniej nie wszystko. Sezon 4 znacząco odmieni również Piekielne Przypływy, które za sprawą inspiracji czerpanych z Wampirycznych Krwawych Żniw mają być teraz znacznie trudniejsze. Blizzard deklaruje, że tylko najsilniejsi i najlepiej przygotowani przetrwają to potężne natarcie, a zmiany dotkną zarówno Sfery Wieczności, jak i Sezonowej, i będą trwać również po zakończeniu Sezonu 4: Łupy na Nowo.

W nowej aktualizacji znajdzie sie również coś dla miłośników przygód fabularnych. Kolejna historia ponownie skłoni do wizyty w Kedżystanie, gdzie teraz będzie natknąć się na najemników znanych jako Żelazne Wilki.

Odszukajcie zaprawioną w boju, nieustraszoną kowalichę Sudę, czyli dowódczynię polową Żelaznych Wilków, która zawsze potrafi zachować zimną krew. Żelazne Wilki to banda szlachetnych najemników działających na południu. Ich celem jest ochrona zwykłych ludzi w Sanktuarium. Przestrzegają oni bardziej wymagającego kodeksu honorowego od innych kompanii najemnych o podobnej sile. Wojownicy Żelaznych Wilków giną w podejrzanych okolicznościach – wyjaśnijcie tę sprawę, aby zdobyć przychylność najemników.

Standardowo nowy Sezon wprowadzi również nowy karnet bojowy i postępy sezonowe.

Te ostatnie podzielone są na rozdziały z celami do osiągnięcia. Kto je ukończy, zdobędzie nagrody godne największych herosów Sanktuarium, w tym nowe aspekty legendarne i 3 Zwoje Amnezji, które umożliwiają bezpłatne zresetowanie drzewka umiejętności i Tablicy Mistrzostwa. Postępy zapewniają też zasługi – zasoby niezbędne do pięcia się na kolejne rangi karnetu bojowego – które można również zdobyć podczas zwyczajnej gry.

Wspomniany karnet bojowy Sezonu 4: Łupy na Nowo będzie obejmować 90 rang nagród, w tym 28 rang darmowych i 62 rangi premium. Kto zdecyduje się na zakup karnetu bojowego premium, otrzyma nie tylko nagrody z rang darmowych, lecz także przebudzone Zestawy Pancerza Półboga, platynę i nie tylko, w tym przebudzony pancerz wierzchowca Osłona Półboga, wierzchowca Oczyszczony Folblut Półboga i trofeum wierzchowca Boski Sztandar, które odblokowuje się w randze 90. Przyspieszony sezonowy karnet bojowy zawiera również 20 pominięć rang i emotkę Skrzydła Piekielnego Legionu.

Do tego wszystkiego należałoby dodać nowe, potężniejsze afiksy, ułatwienia w użytkowaniu klejnotów, a także wzbogacenie drabinki bossów o Andariel, Władczynię Cierpienia, dysponującą szeregiem ataków związanych z Cieniem, Ogniem i Błyskawicami, a także jej kultowym atakiem zadającym obrażenia od Trucizny.

Sezon 4: Łupy na nowo, nowy karnet sezonowy i towarzysząca tej premierze darmowa aktualizacja zawitają na serwery Diablo IV już 14 maja o godz. 19:00 czasu polskiego. Szczegółowe informacje na temat nadchodzących nowości znajdziecie na oficjalnej stronie gry.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.