Skywind: gdzie jest projekt i dokąd zmierza?

Zaledwie dwa dni temu Morrowind obchodził swoje 22 urodziny. Z tej okazji modderzy z TES Renewal postanowili zaprezentować obszerny materiał filmowy przedstawiajacy stan prac nad Skywindem.

Przypomnijmy, że ten ambitny, powstający od wielu lat moduł ma za zadanie przenieść Morrowinda na silnik Skyrima. Ten karkołomny projekt zdaje się jednak powoli, lecz konsekwentnie zmierzać w kierunku końca. Zaprezentowane krajobrazy, przedmioty, dźwięki, muzyka, ale też liczby wskazują, że w końcu "widać światełko w tunelu". I nie jest to pociąg!

Niestety, te same liczby nie pozostawiają też wątpliwości, że w niektórych obszarach - jak choćby mastering dźwięku - skala pracy czekającej na wykonanie jest nadal ogromna. Stąd modderzy z TES Renewal cały czas zachęcają do dołączenia do projektu, co może być wspaniałą przygodą i początkiem przygody z gamedevem. Wszystko po to, by Skywind ujrzał światło dzienne raczej szybciej niż później, a na pewno przed premierą TES VI.

 

Czy tak się stanie? Czas pokaże. Na razie polecam zaparzyć kawy lub herbaty i zanurzyć się w poniższym nagraniu.

Nietrudno zgadnąć, że modderzy nadal nie pokusili się o podanie choćby przybliżonej daty premiery Skywinda. Wszystko wskazuje na to, że na jego premierę przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka dobrych lat.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.