Narzędzia modderskie do Wiedźmina dostępne za niecałe 2 tygodnie!

Brak odpowiednich narzędzi sprawił, że społeczność modderska Wiedźmina 3 nigdy tak naprawdę nie rozwinęła swoich skrzydeł. Wkrótce, po blisko dekadzie oczekiwania, ma się to zmienić!

Ostatnia część trylogii gier CD Projekt RED doczekała się wielu rozmaitych modów, lecz o skali, jaką osiągnął choćby Skyrim, może jedynie pomarzyć. Deweloperzy długo zwlekali z wydaniem oficjalnych narzędzi do tworzenia fanowskich modyfikacji, jednakże niebawem niemal każdy będzie mógł stworzyć własną przygodę w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Wszystko za sprawą REDKita, który zostannie oddany w ręce modderów 21 maja.

Wspomniane narzędzie będzie posiadać takie same możliwości jak edytor, z którego RED-zi korzystali podczas tworzenia Wiedźmina 3 oraz jego DLC. REDKit pozwoli stworzyć nie tylko nowe zadania, broń, przedmioty i bohaterów, ale również animacje, kompletne wątki fabularne, a nawet całe lokacje.

Narzędzie zostanie wydane za darmo i już teraz można je dodać do swojej listy życzeń na Steamie czy GOG.com. Czas pokaże, czy pomimo wieloletniego opóźnienia, REDKit zdoła "ożywić" Wiedźmina 3 nowymi, fanowskimi produkcjami i tym samym osłodzić oczekiwanie na kolejną grę RED-ów.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.