Kontynuacja WH40000: Mechanicusa oficjalnie zapowiedziana!

Tegoroczne wydarzenie Warhammer Skulls przyniosło naprawdę ekscytujące wieści. Niewątpliwie najważniejszą jest zapowiedź taktycznego cRPG-a Warhammer 40000: Mechanicus II, będącego kontynuacją świetnie przyjętej gry o sługach Omnissiah.

Czego spodziewać się po nowej produkcji Bulwark Studios? Oto wstęp do fabuły:

 

Po tysiącleciach w uśpieniu Vargard Nefershah mobillizuje legiony swojej dynastii do anihilacji intruzów Adeptus Mechanicus, którzy bezwiednie osiedlili się na jej planecie. Magos Dominus Faustinius zostaje oddelegowany na miejsce, by dzięki swojemu doświadczeniu zapewnić zwycięstwo nad Nekronami. Konflikt szybko przeradza się w krucjatę o niespodziewanym znaczeniu, wciągając coraz to dziwniejszych i bardziej zabójczych uczestników z zewnątrz.

Co ciekawe, WH40000: Mechanicus II pozwoli rozegrać kampanię obiema stronami, a zatem nie tylko jako Adeptus Mechanicus dążący do oczyszczenia planety z Nekronów, ale również jako przywódca tych ostatnich, pragnący odbudować dynastię po trupach wyznawców Omnissiah.

Pierwszy zwiastun gry obejrzycie poniżej.

Podobnie jak poprzednik, Mechanicus II postawi mocny akcent przy taktycznych, turowych bitwach. Na polach walki nie zabraknie rozmaitych przeszkód, a wykorzystanie ich, w połączeniu z unikatowymi zdolnościami jednostek posiadanych pod komendą, okaże się kluczowe - bez względu na to, czy gracz stanie na czele Nekronów czy Adeptus Mechanicus.

W nowej grze Bulwark Studios nie zabraknie też warstwy strategicznej. Wojna będzie toczyć się o kontrolę nad każdym regionem, a ostatecznie nad całą planetą. W zależności od wybranej frakcji gracze będą musieli zdobywać kolejne grobowce rodu Sankhotep lub... bronić ich.

Nieodłącznie gracze otrzymają mnóstwo opcji personalizacji postaci. Dotyczy to zarówno przywódców, Magosa Dominusa Faustiniusa i Vargard Nefershah, a także podległych ich Tech-Kapłanów oraz członków nekrońskiego dworu.

Jedyną niewiadomą pozostaje data premiery. Producenci WH40000: Mechanicus II na razie nie pokusili się o podanie choćby orientacyjnego czasu wydania gry. Sądząc jednak po trailerze oraz pierwszych screenach, produkcja Bulwark Studios jest już w całkiem niezłym stanie i należy się jej spodziewać raczej prędzej niż później.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.