Void Shadows, pierwszy dodatek do gry WH40000: Rogue Trader, oficjalnie zapowiedziany

Wydarzenie Warhammer Skulls przyniosło zapowiedzi WH40000: Mechanicus II oraz nowego DLC do WH40000: Inquisitor - Martyr. Później okazało się, że swojego pierwszego dodatku doczeka się również Warhammer 40000: Rogue Trader.

Void Shadows, gdyż taki tytuł nosi DLC, rozszerzy grę studia Owlcat Games m.in. o nową postać, z którą będzie można nawiązać intymną relację. Mowa o Kibelli, Zabójczyni Kultu Śmierci, która podobnie jak przodkowie postanowiło poświęcić swoje życie dla rodu von Valanciusów.

Kibellah pomoże Wolnemu Handlarzaowi w rozwikłaniu groźnego spisku, który zawiązał się na jego własnym okręcie. To właśnie na nim powstał złowieszczy Kult Złodziei Genów. Należący do niego xenosi skrywają się w cieniu, by niepostrzeżenie infekować załogę statku specjalnym kodem genetycznym, który powoli przekształca ich w kolejnych kultystów. Nietrudno zgadnąć, że taka sytuacja może doprowadzić do utraty władzy nad okrętem, do czego von Valanciusowie nie mogę dopuścić.

 

Na graczy czeka zatem zupełnie nowy wątek fabularny, który pozwoli zwiedzić własny statek wzdłuż i wszerz. W ciągu ok. 15 godzin nowych przygód gracze wykonają serię zadań, i spotkają wysokiej rangi oficerów, którzy okażą się kluczowi dla fabuły. Ponadto Rogue Trader zostanie rozszerzony o 2 nowe archetypy postaci z unikatowymi zdolnościami oraz nowe opcje rozbudowy statku. Wszystko to zostanie pieczołowicie wpasowane w podstawową kampanię fabularną gry stworzonej przez Owlcat Games.

Teaser dodatku Void Shadows obejrzycie poniżej. Warto zapoznać się też z pierwszymi screenami.

Premierę WH40000: Rogue Trader - Void Shadows zaplanowano na 8 sierpnia, jednak już teraz można dodać to DLC do swojej Steamowej listy życzeń.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.