Wspaniałe wieści napłynęły dziś do nas od Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka. Instytucja ta nawiązała bowiem współpracę z wieloma twórcami gry, owocem której jest charytatywna aukcja pozwalająca uzupełnić kolekcję unikatowych gadżetów!
Właśnie rozpoczęła się kolejna seria aukcji, podczas których można zdobyć prawdziwe rarytasy z takich produkcji jak Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077 czy Payday. Licytacje odbywają się na portalu Allegro, a środki zebrane podczas akcji zasilą konto organizacji, tym samym wspierając jej dalszy rozwój.
We wrześniu 2023 roku otworzyliśmy Liceum Wspierania Rozwoju. Aktualnie korzystamy z dwóch pięter, które udało się wyremontować dzięki zbiórkom. Teraz walczymy o remont 3. piętra i zamknięcie całości jako gotowego obiektu. W szkole uczy się obecnie około 100 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, którzy mogą korzystać z niej bezpłatnie. To wszystko możliwe jest dzięki wsparciu świetnych firm oraz osób prywatnych, dzięki czemu możemy organizować takie licytacje - powiedział Marcin Guz, starszy kwestor Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka.
Aukcje potrwają do 22 września, a wśród licytowanych przedmiotów znajdują się m.in.:
- legendarna figurka kolekcjonerska z Cyberpunka 2077, rozdawana podczas targów E3 i podpisana przez pracowników CD PROJEKT RED,
- figurki Nendoroid,
- edycja kolekcjonerska Cyberpunka 2077,
- wydania prasowe gier,
- fotele gamingowe Krux,
- retro aparaty fotograficzne,
- podpisane książki.
Pełną listę przedmiotów, które można nabyć w szczytnym celu, znajdziecie na portalu Allegro.
To jednak nie jedyny sposób, w jaki można okazać wsparcie. Fundacja Wspierania Rozwoju Dziecka po raz kolejny pokaże, jak łączyć przyjemne z pożytecznym. Już 28 września w Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie odbędzie się 3. edycja festiwalu rodzinnego, który jest częścią obchodów 20-lecia istnienia fundacji. Już teraz warto wpisać tę datę w kalendarz. W programie całodniowej imprezy, której motywem przewodnim jest cyrk, znajdują się m.in.:
- pokazy iluzji;
- artyści cyrkowi: szczudlarze, kuglarze, którzy będą prowadzić warsztaty psychoruchowe i z motopedagogiki;
- warsztaty tańca współczesnego;
- stoiska sprzedażowe i wyprzedaż garażowa, zorganizowana przez uczniów SPWR, z grami planszowymi i wideo, gadżetami, książkami, ubraniami oraz zabawkami;
- możliwość wykonania darmowego, specjalistycznego badania wzroku u dziecka;
- punkt informacyjny, w którym można uzyskać informacje o działalności i szkołach Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka, nauczaniu domowym i terapiach;
- facepainterka - profesjonalne malowanie twarzy.
Dlaczego motywem przewodnim jest cyrk? Nasze podejście do edukacji jest wyjątkowo projektowe, co oznacza, że łączymy różne dziedziny wiedzy i umiejętności w spójną całość. Na rok 24/25 postanowiliśmy skupić się na temacie cyrku, który doskonale wpisuje się w naszą filozofię. Cyrk jest dla nas metaforą możliwości i kreatywności — to przestrzeń, w której niemal wszystko jest możliwe.
Podobieństwo między Szkołami Wspierania Rozwoju a cyrkiem polega na tym, że obie przestrzenie oferują doświadczenia, które mogą wydawać się niemożliwe do osiągnięcia. W naszych szkołach, podobnie jak w cyrku, dzieje się magia — realizujemy kreatywne projekty i warsztaty, które łączą różne umiejętności i zachęcają do odkrywania nowych możliwości. Nasza atmosfera, pełna entuzjazmu i wsparcia, przypomina cyrkową radość i zaskoczenie, oferując miejsce dla każdego - powiedziała Kinga Łon, kierownik pracowni artystycznej szkoły podstawowej wspierania rozwoju.
Obecnie Fundacja Wspierania Rozwoju Dziecka prowadzi już dwie prywatne, bezpłatne szkoły: podstawową i liceum. Obie placówki adresowane są do dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W placówkach stawia się na indywidualne podejście do każdego ucznia, co w połączeniu z małymi klasami oraz ogromnym zaangażowaniem nauczycieli sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Szkoły nieustannie pracują nad poprawą warunków, aby jak najlepiej wspierać swoich podopiecznych. We wrześniu 2024 r. ruszył nowy projekt Fundacji w postaci nauczania domowego. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.fwrd.org.pl.
Komentarze
Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!