
The Skelmar Invasion, wydany przed tygodniem dodatek do Wartales, okazał się sukcesem. Mimo tego premiera nie przeszła całkowicie gładko, dlatego Shiro Games przystąpiło do patchowania gry.
W rezultacie w ostatnich dniach w ręce graczy oddano aż trzy łatki. Patch 1.0.39173 m.in. przebalansował koszty transportu, które stały się nieadekwatne po zmianach wymuszonych przez ww. dodatek, wprowadził poprawki w klasie Kusznika, naprawił samouczki z nowego DLC, a także szereg innych rzeczy. Łatka udoskonaliła nawet pewne niedociągnięcia z poprzedniego rozszerzenia, Piratów Belerionu.
Dzień po wypuszczeniu opisanej wyżej łatki Shiro Games wydało kolejną małą aktualizację. I tak Patch 1.0.39212 wprowadził kolejne poprawki do klasy Kusznika, naprawił szereg błędów związanych z co-opem, a także zlikwidował usterki z łupami, jednym Osiągnięciem oraz bitwą z dodatku The Skelmar Invasion. Usunięto też jedną z przyczyn crashów w Piratach Belerionu.
Wreszcie dziś światło dzienne ujrzał Patch v.1.0.39291. Naprawił on szereg ogólnych problemów związanych z wyciekami pamięci, crashami, dialogami, animacjami, efektami specjalnymi oraz interfejsem użytkownika, a także bugi dot. oblężeń, naprawy osad i umiejętności z dodatku The Skelmar Invasion. Na deser warto też wspomnieć o pojedynczej poprawce dla Piratów Belerionu, dzięki której żadna łódź już nie powinna znikać bez zgody i wiedzy właściciela.
Ww. aktualizacja są ostatnimi, jakie w tym roku zobaczą gracze Wartales. Shiro Games nie zamierza jednak zakończyć wsparcia dla swojego flaogwego tytułu. Niewykluczone, że kolejne darmowe aktualizacje oraz płatne DLC są już w drodze. Na szczegółowe informacje trzeba będzie jednak poczekać do nowego roku.
Komentarze
Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!